כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
15 תוספי קידום אתרים מומלצים לוורדפרס
תוספים מומלצים לוורדפרס

15 תוספי קידום אתרים מומלצים לוורדפרס

וורדפרס היא אחת מן הפלטפורמות הנפוצות ביותר בעולם לבניית אתרים, ואולי הנפוצה בהן. אחת מן הסיבות שמובילות כל כך הרבה משתמשים לבחור דווקא בה היא האפשרות להשתמש במגוון רחב מאוד של תוספים (Plugins), שמאפשרים גם למשתמש הממוצע שאיננו בקיא בתכנות או במחשבים לייצר אתר מקצועי בקלות ובנוחות.

בין שלל התוספים שניתן להיעזר בהם על מנת לבנות אתר אינטרנט מעולה יש גם תוספים שמסייעים לקדם את האתר במנועי חיפוש. הדבר חשוב משום שבתקופה בה הרשת עמוסה בכל כך הרבה אתרים מסוגים שונים ומשונים, כמעט לכל אתר יהיו מתחרים; ואם ברצונו של בעל אתר לשרוד בתחרות, לא כל שכן לנצח בה, אזי חובה עליו לנקוט פעולות אקטיביות כדי שהאתר שלו יופיע במיקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש מאשר האתרים של מתחריו.

כאן טמון היתרון האדיר של וורדפרס על פני פלטפורמות אחרות: על מנת לבנות אתר שידורג במיקומים טובים בתוצאות החיפוש של גוגל ושל מנועי חיפוש אחרים, לא צריך להיות מומחה קידום אתרים. כל מה שצריך הוא להשתמש בתוספים.

אבל יש כל כך הרבה! כולם דומים עבור המשתמש שאיננו בקיא בתחום. יש כאלה בחינם, יש כאלה שצריך לשלם עליהן באופן חד פעמי או מנוי חודשי. מה עדיף? איך אפשר לבחור מתוכם? – זו בדיוק הסיבה בגללה אספנו עבורכם עשרים תוספי קידום אתרים שיעזרו לכם להרים את האתר שלכם מעלה בתוצאות החיפוש מבלי להיות מומחים גדולים בתחום.

יוסט תוסף קידום אתריםתוסף WordPress SEO של Yoast

מדובר בתוסף חינמי שנמצא בשימוש מיליוני בלוגרים ואתרים גדולים על מנת להגדיל את נפח התנועה הנכנסת לאתר ממנועי החיפוש. הוא מאפשר לכם לראות תצוגה מקדימה של התוכן שלכם, לרבות הכותרות וכן הלאה, כפי שהוא נראה ברשימת תוצאות החיפוש. כך יש באפשרותכם לבצע אופטימיזציה של הכותרות ו/או תיאורי המטא שלכם מבעוד מועד.

להורדת התוסף

כאמור, הגרסה החינמית מספיקה להרבה מאוד משתמשים כמות שהיא, אבל למתקדמים קיימת גם גרסה בתשלום אשר מציעה מספר אפשרויות נוספות. בין היתר ניתן לבחון בה תצוגות מקדימות לא רק בגוגל אלא גם בפייסבוק וטוויטר, שימוש בתגי קנוניקל לכתובות URL שבהן יש תכנים דומים או זהים, לקבל הצעות אוטומטיות לביצוע קישורים פנימיים בין דפים קיימים באתר תוך כדי כתיבת התוכן ועוד.

w3 תוסף קאשW3 Total Cache

אחת מן הסיבות העיקריות לכך שגולשים נכנסים לאתר ויוצאים ממנו לאחר זמן קצר מאוד היא זמני טעינה: אם האתר נטען לאט מדי, גולשים רבים יאבדו את סבלנותם וייצאו ממנו מבלי להמתין אל אתרים אחרים שנטענים מהר יותר. אפילו גוגל נוטה להעדיף אתרים שנטענים מהר, כלומר אתרים כאלה בדרך כלל יהיו מדורגים גבוה יותר ברשימת תוצאות החיפוש – והתוסף הזה, בפשטות, יסייע לכם לקצר את משך הטעינה של האתר שלכם.

להורדת התוסף

תוסף מפת אתרXML Sitemaps

תפקידה של מפת אתר היא לומר לגוגל אילו עמודים באתר אתם רוצים שייסרקו. בלעדיה, יתכן שהאלגוריתם של גוגל פשוט יפספס עמודים באתר שלכם והם לא יוצגו בתוצאות החיפוש. על מנת לוודא שזה לא יקרה, אתם צריכים לייצר מפת אתר ולהגיש אותה לגוגל כבר מן הרגע הראשון בו אתם מתחילים להשתמש בוורדפרס ואז לעדכן אותה מעת לעת כאשר חלים שינויים באתר (הוספת עמודים חדשים, למשל).

לא יודעים איך לייצר, להגיש או לעדכן מפת אתר? אין שום בעיה: התוסף הזה יעשה זאת עבורכם באופן אוטומטי, ללא כל מאמץ מצידכם, ויגיש אותה לא רק לגוגל אלא לשורה של מנועי חיפוש נוספים כמו בינג, יאהו ועוד.

להורדת התוסף

תוסף קידום אתריםAll In One SEO Pack

אם אתם חדשים לגמרי בעולם המחשבים, האינטרנט ובניית האתרים, התוסף הזה יעשה את כל העבודה עבורכם. למשל, הוא יצור עבורכם תגי מטא באופן אוטומטי ויבצע אופטימיזציה של הכותרות בתוכן שלכם על מנת להשיג תוצאות טובות יותר במנועי החיפוש. מבחינת קידום אורגני, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להוריד ולהתקין את התוסף. הדבר היחיד שהוא לא עושה הוא לכתוב את התוכן – זה עדיין תלוי בכם.

להורדת התוסף

תוסף אופטימיזציה לתמונותSEO Optimized Images

האלגוריתם של גוגל קורא טקסט, לא תמונות. לכן לכל תמונה יש להצמיד נתוני מטא שיהיו נראים עבור גוגל, על מנת לקבל תנועת גולשים גם מחיפושים בגוגל תמונות. איך עושים את זה? בקלות: מורידים ומתקינים את התוסף, מספקים כמה מילות מפתח עיקריות שברצונכם להיות מדורגים בהן, והתוסף יבצע אופטימיזציה אוטומטית של התמונות שלכם.

להורדת התוסף

קישורים פשוטיםSimple URL’s

תוסף זה מאפשר לכם לנהל בקלות את הקישורים באתר שלכם: ליצור, לעדכן ולעקוב אחר סוגים שונים של קישורים, לרבות הפניות 301 וקישורים יוצאים לאתרים אחרים. אפשרות מעניינת שקיימת כאן היא איסוף מידע אודות הקלקות על קישורים ברחבי האתר, מה שמאפשר הפקת תובנות אודות ביצועי הקישורים וביצוע אופטימיזציה שלהם בהתאם.

להורדת התוסף

קישורים שבוריםBroken Link Checker

קישורים שבורים שנואים מאוד על גוגל, והתוסף הזה, כפי שמשתמע משמו, בודק האם והיכן קיימים קישורים שבורים באתר שלכם. כך תוכלו לתקן אותם (למחוק או לעדכן) מעוד מועד.

להורדת התוסף

סכמהAll In One Schema Rich Snippets

לפעמים כאשר מקלידים דבר מה בגוגל, מקבלים ברשימת תוצאות החיפוש לא רק תוצאות אורגניות וממומנות אלא גם Rich Snippets, מעין תשובות בזק לשאילתה שהוקלדה קודם לכן. ה-Snippets הללו נלקחים מתוך אחת מתוצאות החיפוש, כוללים סיכום קצר של הטקסט, לעיתים גם תמונה או דירוג, וגולשים רבים בוחרים להקליק עליהם – כך שאם אתם רוצים לשפר את הסיכוי שלכם להופיע ביניהם, כדאי לכם להשתמש בתוסף הזה.

להורדת התוסף

תוסף לחוות דעתAuthor HReview

אם במקרה האתר שלכם מתבסס במידה רבה על תנועת גולשים באמצעות תכניות שותפים למיניהן (Affiliates), סביר להניח שאתם זקוקים לתוסף הזה: הוא מסייע לכם ליצור "Review Box", כלומר מקום שבו הגולשים יוכלו לכתוב סקירה או ביקורת אודות מוצרים או כלים שאתם מציעים באתר. שימוש נכון ב"Review Box" משפר את הסיכויים שלכם להופיע בין ה-Rich Snippets שהוזכרו לעיל, לרבות הופעה של דירוג מוצר או כלי אחר שאתם מקדמים.

להורדת התוסף

תוסף לקידום אתריםThe SEO Framework

מבחינת קידום אתרים, תוסף זה הוא פתרון נהדר, אוטומטי, נגיש ומהיר לכל אתר מבוסס וורדפרס: הוא מתקין על ממשק הניהול של וורדפרס סרגל קידום אתרים המציג פרמטרים שונים בצורה ויזואלית וצבעונית, כדי שתדעו אילו עמודים באתר יש באפשרותכם לשפר במהירות. שימוש בתוסף הזה ישפר לא רק את הדירוג שלכם בגוגל, אלא גם במספר לא קטן רשתות חברתיות.

להורדת התוסף

קישורים פנימייםInternal Links Generator

לקישורים פנימיים יש תפקיד משמעותי בשיפור דירוגו של אתר בתוצאות החיפוש, אבל לעיתים הבנייה שלהם עשויה להיות מתישה. בעזרת מחולל הקישורים הפנימיים הזה תוכלו לעשות זאת בקלות וליהנות משלל אפשרויות נוספות, כגון למנות כמה פעמים נעשה שימוש במילת מפתח מסוימת בתוכן האתר; להגביל את השימוש במילת מפתח מסוימת בקישורים; לחפש מילות מפתח בתוכן האתר ועוד.

להורדת התוסף

תוסף אופטימיזציה לתמונותSmush Image Compression

ככל שהתמונות באתר קטנות יותר במשקלן, כך דירוג האתר בתוצאות החיפוש משתפר ומהירות טעינת האתר מואצת. התוסף הזה מאפשר לכם לכווץ במהירות את כל התמונות באתר שלכם כמעט מבלי לפגוע באיכותן בדרכים שונות – אחת-אחת, בקבוצות של 50 או הכל ביחד; להטיל מגבלות מסוימות על משקל התמונות או מימדיהן וכדומה.

להורדת התוסף

הפניותRedirection

גם גוגל וגם הגולשים מאוד לא אוהבים לגלוש באתר כלשהו ולהיתקל בהודעות שגיאה (404), בקישורים שבורים או שגויים וכן הלאה. אם יש הרבה קישורים כאלה, חוויית השימוש של הגולשים עלולה להיפגע ודירוג האתר במנועי החיפוש עלול לצנוח. באמצעות תוסף זה תוכלו לסרוק את האתר בחיפוש אחר בעיות כאלה, להוסיף הפניות 301 ולנהל מעקב נוח אחר כל הקישורים וההפניות.

להורדת התוסף

אופטימיזציהLiteSpeed Cache

תוסף מבוסס PHP שפותח למטרות שיפור ביצועי אתרים באמצעות מערכת מטמון (Cache) מובנית. בין היתר תוכלו לבצע אופטימיזציה של תמונות, להאיץ את מהירות טעינת האתר, לשלב CSS וג'אווה-סקריפט ועוד.

להורדת התוסף

תוסף אופטימיזציה לתמונותEWWW Image Optimizer

תוסף נוסף שמבצע אופטימיזציה של תמונות באופן אוטומטי, הן תמונות חדשות שעולות לאתר לאחר התקנת התוסף והן תמונות שהועלו בעבר, תוך אפשרות להמיר אותן לפורמט אחר שטעינתו יעילה יותר.

להורדת התוסף

סיכום

כל התוספים שצוינו לעיל הם תוספים נהדרים לשימוש הן על ידי בלוגרים מתחילים ללא רקע בקידום אתרים והן על ידי בעלי אתרים גדולים, ותיקים ומנוסים. כולם יסייעו לכם לשפר את דירוג האתר שלכם במנועי החיפוש בקלות ובנוחות.

שימו לב שלא מומלץ להשתמש ביותר מדי תוספים בבית אחת, משום שהם עלולים ליצור עומס על טעינת האתר, להאט אותו וכך לפגוע בדירוגו בתוצאות החיפוש של גוגל. לכן כדאי לנסות אותם אחד אחרי השני, על פי הצרכים שלכם, ולהישאר רק עם אלה שאתם באמת זקוקים להם.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם