כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
פיתוח אפליקציות – כל מה שאתם צריכים לדעת לפני האקזיט
פיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות – כל מה שאתם צריכים לדעת לפני האקזיט

אנו עדים בשנים האחרונות לשליטה הולכת וגוברת של המסך הקטן בכיס שלנו על פני מדיות אחרות המאבדות מחוזקן. הסיבה העיקרית לכך היא הנוחות הרבה שאודות לה כל אחד יכול פשוט להוציא את הטלפון ולהתחבר לכל קצוות העולם בלחיצת כפתור.

המעבר המהיר הזה יוצר עלייה הולכת וגוברת בפופולריות ובדרישה לאפליקציות מותאמות שיתנו חווית משתמש גבוהה לצרכן ויאפשרו לו להתחבר למותג, למשחק, או לכל מקור מידע אחר בפשטות.

מה חשוב לדעת לפני שבונים אפליקציה?

חשוב לזכור שיש אינסוף כלים ותוכנות המאפשרות בנייה של אפליקציות. חלקן פשוט ממירות תצוגות של אתרים לגרסה ידידותית יותר של " wanna be אפליקציה" וחלקן מאפשרות ממש בנייה מאפס. עם זאת, במידה ואתם רוצים לבנות אפליקציה בעלת יכולות שאותן תופסים בהגדרה המקורית של האפליקציה כאשר אנו חושבים עלייה כמו דינמיות ומעבר לוגי בין מסכים על בסיס תנאים מסוימים כמו חיפוש או מיקום, יש כנראה צורך בפיתוח אפליקציה מאפס. 

בגזרה זו, חשוב לזכור שיש שתי פלטפורמות עיקריות לבניית אפליקציות. הראשונה היא IOS של אפל המאפשרת פיתוח אפליקציה עבור מכשירי אפל.  האפשרות השנייה היא לפתח עבור אנדרואיד כאשר פוטנציאל החשיפה משתנה בהתאם. לכל בחירה יש את היתרונות והחסרונות שלה אך כיום מקובל לפתח גרסאות עבור שתי הפלטפורמות באמצעות שפות תכנות המאפשרות זו או באמצעות התאמה של גרסה אחרת לשנייה.

תהליך פיתוח האפליקציה

חשוב לציין שהשלבים הבאים נוגעים לשלב בו אתם בטוחים שיש היתכנות עסקית וכדאיות לבניית אפליקציה. אם אתם לא בטוחים, מומלץ לוודא זאת ולעשות את כל הבדיקות הנדרשות לפני שאתם רצים בהתלהבות לבניית האפליקציה.

אפיון האפליקציה

שלב איפיון האפליקציה הוא השלב החשוב ביותר בכל התהליך. שלב האפיון כולל מחקר ראשוני בו מבצעים סקירה של הקהל הפוטנציאלי ומנסים להבין כיצד ניתן לבנות את האפליקציה הטובה ביותר שתענה על הדרישה של קהל זה בצורה המיטבית. שלב אפיון מלא ואיכותי הנותן מענה לכל הבעיות האפשריות וכל האספקטים השונים של האפליקציה יכול לפתור את רוב הבעיות שיהיו לכם.

בשלב זה נהוג לעצור ולחשוב על חווית המשתמש, המעבר בין המסכים ומה אמור להיות מוצג למשתמש בכל רגע במסע שלו לאורך האפליקציה.

תסריטי עיצוב

הנעה לפעולה בעיצוב אפליקציה

 

עיצוב חווית משתמש

אומרים שתמונה אחת שווה אלף מילים ולמרות שבאפליקציה אין רק תמונה אחת, לפעמים עיצוב חווית המשתמש הוא ההבדל בין כשלון להצלחה מסחררת. אפליקציה שנראית טוב והעיצוב שלה עוזר למשתמש בצורה נעימה לעין בדרך כלל תיהיה עדיפה על אפליקציה מתחרה. חשוב לעצב את האפליקציה באופן יפה אך גם לזכור שבסופו של דבר המטרה היא להנעים את חווית המשתמש ופחות זה לפעמים הרבה יותר.

דרך אגב, אם אתם רוצים לדעת מה רמת העיצובים שלנו, אתם יותר ממוזמנים לבקר בעמוד בניית האתרים שלנו ולהתרשם מהעיצובים השונים.

עיצוב אפליקציות

 פיתוח

בשלב הפיתוח יש מספר אופציות כפי שציינו הנגזרות מהפלטפורמה בה אתם מפתחים.  כעיקרון שלב זה הוא הארוך ביותר בתהליך ויכול לקחת מספר חודשים, תלוי במורכבות האפליקציה אותה אתם רוצים לבנות. שימו לב שכאשר תקבלו הצעות מחיר לרוב זמן הפיתוח ישתנה על בסיס כמות המתכנתים שיעבדו על הפרויקט ועל המיומנות שלהם. לעיתים תוכלו לקבל הערכת זמן שונה במאות אחוזים אך חשוב לבדוק את הסיבה לכך. לפעמים מהירות אינה עדיפה במקרים אלו.

שלב הQA

לאחר העלאת האפליקציה סביר מאוד שיצוצו תקלות שלא עלו בשלב הפיתוח.לכן נהוג לקחת תקופה של מספר חודשים בחשבון שבה תתמודדו עם תקלות ותצטרכו לקחת מראש מקדם בטיחות בנושא זה. הכינו מראש פונקציות חשובות שאתם רוצים לבחון בשלב זה כקריטריונים בוחנים לתפקוד הכללי של האפליקציה.

תוספות ושדרוגים

בדרך כלל תדרשו לשדרג ולעדכן את האפליקציה כל הזמן. לכן לאחר שתשלימו את שלב הQA זה הזמן להיות קשובים לרחשי הקהל ולהבין אילו תוספות יהפכו את האפליקציה שלכם לטובה ומוצלחת יותר עבור הקהל שלכם.

איך אפליקציות מרוויחות כסף?

אחרי שהבנו איך לפתח אפליקציה, הגיע הזמן שנצלול לדברים הלא פחות מעניינים והם כמובן אודות אפיקי הרווח של אפליקציות. כעיקרון, יש מספר אפיקי רווח שתוכלו לתכנן לשלב בעתיד באפליקציה שלכם.

רווח מפרסומות- תוכלו להרוויח כסף באמצעות מכירת שטחי פרסום באפליקציה שלכם. ניתן לעשות זאת באמצעות תוכניות מובנות כמו זו של גוגל או באמצעות פנייה למפרסמים בעלי עניין.

רווח ממודל תפעולי- אם אתם מפתחים אפליקציה, תוכלו להציע שדרוגים או כל דבר הקשור למשחק שלכם בתמורה לכסף.

רווח ממכירה עתידית- המסחר באפליקציות מוצלחות מתנהל כל הזמן ללא הפסקה. תוכלו למכור את האפליקציה שלכם כמו כל נכס דיגיטלי אחר.

מחירים של בניית אפליקציה

כמובן שכמו כל תשובה לשאלות מסוג זה האמת היא שמחירי בניית אפליקציה תלויים באינספור משתנים החל מאופן הפיתוח, מורכבותה והתצוגה. כדאי ליצור קשר עם מספר חברות בתחום לאחר שיש לכם איפיון מדויק ואתם יודעים מה אתם רוצים.

שאלות ותשובות על בניית אפליקציות

כמה עולה לבנות אפליקציה?

מחירי בניית אפליקציה מתחילים מבנייה חינמית ומגיעים עד למאות אלפי שקלים. המחיר מורכב ממורכבות הפיתוח ומספר משתנים נרחב.  

תוך כמה זמן אפשר לפתח אפליקציה?

ניתן לפתח אפליקציה בסיסית תוך מספר ימים. גם כאן התשובה מורכבת ממורכבות הפיתוח, מספר המתכנתים העובדים על הפיתוח ומשתנים נוספים.

האם אפשר לראות דוגמאות לאפליקציות שפיתחתם?

כן בטח! יש לנו תיק עבודות שנשמח להראות לכם במידה ותרצו לקבל הצעת מחיר. 

 

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?