כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
עדכון: שינויים ושיפורים בכלי מהירות האתרים של גוגל
חדשות גוגל

עדכון: שינויים ושיפורים בכלי מהירות האתרים של גוגל

בשנים האחרונות מציע מנוע החיפוש הגדול בעולם, גוגל, מספר כלים שונים שכדאי ומומלץ לעשות בהם שימוש על מנת לשפר שורה של פרמטרים ולבצע אופטימיזציה לאתר שבניהולכם. שניים מן החשובים בכלים הללו הם Google PageSpeed Insights ו- Lighthouse. שניהם כלים שבוחנים את מהירות הטעינה של אתר כלשהו.

עד לא מזמן, כל אחד מן הכלים של גוגל השתמש במנגנון ניתוח שונה, מה שהוביל למקרים בהם כלים שונים נתנו המלצות שונות. אולם באחת מן ההכרזות האחרונות של גוגל נחשף כי מתוכנן מעין יישור קו בין שני הכלים הללו: בקרוב, Google PageSpeed Insights (ובקיצור PSI) יעשה שימוש ב- Lighthouse  כמנגנון הניתוח שלו.

"אנחנו בגוגל מודעים לכך שלמהירות טעינת האתר יש חשיבות", נאמר בהכרזה מחברת גוגל, "ולכן אנו מספקים מגוון כלים שיאפשרו לכל אחד להבין את הביצועים של עמוד או אתר. מבחינה היסטורית, כלי כלי פותח בצורה שונה עם מנגנון ניתוח משלו, אולם הדבר עורר בלבול לעתים משום שההמלצות מכל כלי היו שונות. זו הסיבה בעטיה בחרנו להטמיע את מנגנון Lighthouse ב-PSI".

איזה מידע אפשר לקבל בשימוש ב-PSI?

הכלי Google PageSpeed Insights מנתח אתר אינטרנט מסוים תוך שימוש במנגנון Lighthouse, המדמה מצב בו האתר נטען במכשיר נייד ומחשב שורה של מדדי ביצועים שלאחר מכן משוקללים יחד לכדי ציון בין 0 ל-100. לשם הייחוס, ציון משוקלל של 90 ומעלה נחשב טוב מאוד. במקביל הכלי מציע הצעות לשיפור מדדי הביצועים הללו, לגבי הערכה באשר למידת השיפור שתימדד אילו ההצעות יוטמעו כהצעתן.

מהירות אתר desktop

מהירות אתר מובייל

 

בנוסף, בקרוב ישוחרר עדכון ל-API של PageSpeed Insights. גרסה 5 תספק למשתמשי כרום דו"חות נתונים במקביל לאלה של Lighthouse, בעוד שגרסאות ותיקות יותר תיעלמנה בתוך כשישה חודשים.

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?