קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
Cloudflare – הכלי שיאפשר לך לשפר את מהירות ואבטחת האתר
Cloudflare

Cloudflare – הכלי שיאפשר לך לשפר את מהירות ואבטחת האתר

מה זה Cloudflare?

Cloudflare היא חברת רשת גלובלית המספקת שירות דיגיטלי בענן המיועד לאתרי אינטרנט. החברה הוקמה בשנת 2009 ושמה לעצמה כמטרה, על קצה המזלג, לייעל ככל האפשר את הממשק התקשורתי בין האדם לאתרי האינטרנט השונים. ייעול זו כמובן מילה כללית מאוד, אבל על מנת להמחיש את העניין שימו לב לחלק משלל השירותים השונים ש-Cloudflare מציעה:

 • רשת אספקת תוכן (CDN).
 • איזון עומסים.
 • הזרמת וידאו.
 • אפשרויות אחסון במטמון.
 • הגנת DDoS.
 • חומת אש.
 • רשימת דומיינים.

Cloudflare מציגים: פתרון לכל עומס

לפני קלאודפלייר, כאשר משתמש גולש באתר אינטרנט – הוא בעצם מבקש תוכן משרת. עד כאן אין בעיה. אולם, כאשר האתר מצליח וישנם מספר רב של אנשים המבקשים תכנים במקביל, העומס על השרת גדול וההשלכות, לרוב, הן בדמות פעילות איטית של האתר הרלוונטי עד לכדי השבתתו. כאן, Cloudflare נכנסו לתמונה: Cloudflare הציבו שרת משלהם בצורת רשת עולמית עצומה המקשרת בין האתר עצמו לשרת האינטרנט. ההבדל טמון באופן התקשורת – עתה, המשתמשים אינם מתקשרים ישירות עם השרת, אלא עם רשת Cloudflare אשר דאגה מבעוד מועד לאחסון תוכן האתר. כלומר, כל שנותר בעת הפעילות הוא טעינה דרך השרת הרלוונטי בהתאם למיקום המשתמש.

מתי כדאי לי להשתמש בCloudflare

כדאי לפנות לשירות Cloudflare כאשר ברצונך לשפר את מהירות האתר, ולהגביר את האבטחה שבו. בזכות מערכת CDN מעולה קלאודפלייר מספקת תוצאות מצוינות.

הנתונים הסטטיסטיים של Cloudflare

לפני שנרד לרזולוציות עמוקות יותר ונבין את העוצמות המקצועיות של Cloudflare ואת החשיבות של שימוש סדיר בשירותי החברה באתר שלהם, שימו לב לכמה נתונים מספריים על החברה:

 • 7.59$ מיליון (!) – מספר האתרים הפעילים הניזונים משירותי Cloudflare.
 • 4.1$ מיליון – מספר המשתמשים  כולל 119,206 לקוחות המשתמשים בשירותים שאינם חינמיים.
 • 431$ מיליון – סך ההכנסות של בשנת 2020.
 • 1931 – מספר העובדים במשרה מלאה בחברה.

מבט קל במספרים הנ"ל לא משאיר מקום לספק – קלאודפלייר עושים משהו נכון, ונותנים מענה הכרחי לקהל לקוחות ענק ברחבי הגלובוס.

לדוגמא, אם אני, מישראל, מעוניין לגלוש באתר עמוס בארה"ב:

אם האתר אינו שוכר את שירותיו של Cloudflare אז בכדי לקבל תוכן ישנה תלות בתקשורת בין אתר האינטרנט בישראל לשרת האינטרנט בארה"ב – מרחק עצום שככל הנראה יתבטא בתגובה איטית. עם Cloudflare אין צורך לעבור את המרחק הנ"ל – החיבור התקשורתי יעשה בין האתר בישראל לשרת Cloudflare הפרוס הקרוב אליי (בישראל, לדוגמא, יש שרת הפרוס בתל אביב.)

Cloudflare: אפקטיביות מקסימלית

השירותים המוצעים הם רבים ומגוונים, ולבטח אינם מסתיימים כאן. המטרה, כפי שצויין, היא ייעול מירבי של הממשק בין המשתמש לדף האינטרנט. על מנת לעשות זאת, החברה מציעה, בין היתר, שירותים נוספים במישורים שונים:

 • חומת אש – הגנה מפני התקפות סייבר ללא צורך בשינוי התשתית הקיימת. באמצעות לוח המחוונים ניתן להוסיף כללים על מנת להתאים את צרכי הארגון\חברה לצרכי ההגנה המבוקשים.
 • DNS – Cloudflare DNS הוא פרוטוקול המאפשר גישה לבסיס נתונים מבוזר כך שבשורה התחתונה שמות דומיין הנוחים לשימוש יתורגמו לכתובות IP בזמן התקשורת. המטרה – הקלת התקשורת עבור קהל המשתמשים. Cloudflare מבטיחה את שירותי ה-DNS המהירים ביותר, תוך שימוש באמצעי אבטחה חדישים. (חוסם DDoS, DNSSEC.)
 • (Cloudflare CDN (content delivery network – השירות הגדול ביותר מעם החברה. כפי שצויין קודם, שירות זה מאפשר תקשורת מהירה באופן משמעותי מהתקשורת המסורתית שהייתה עד מקובלת עד כה. פריסת רשת השרתים והחיבור התקשורתי עם הספק הקרוב ביותר מבטיחים את הגישה המהירה ביותר לתוכן הרלוונטי, לבטח עבור אתרים המעוניינים להיות גלובליים. יתרה מכך, ל-CDN יתרונות משמעותיים נוספים: הוא מהווה מעגל אבטחה נוסף מפני התקפות DDoS – התקפות הידועות בהצפת השרת בבקשות רבות במקביל על מנת להביא לקריסתו. רשת ה-CDN מהווה חוצץ מפריד בין השרת לבין הבקשות השונות ובכך מגנה עליו. כמו כן, הפריסה הנובעת מהפנייה לשרתי ה-CDN הפרוסים  מאפשרת חיסכון במשאבים שהיו בשימוש במצב של שרת יחיד.
 • הצפנה – Cloudflare מציעים את הפרוטוקול הסטנדרטי המשמש ליצירת חיבור מאובטח. (SSL) נראה שאין צורך להסביר את החשיבות של חיבור מאובטח, אך בכל זאת חשוב להבהיר שגוגל בכבודה ובעצמה ציינה שאתרים ללא תעודת SSL תקפה יסבלו מכך בתוצאות החיפוש. יתר על כן, בעת הגלישה באתרים אלו יהיה אזכור שהאתר אינו מאובטח. אף אחד לא רוצה השפעה שלילית כמו זו על האתר שלו.

Cloudflare: כמה זה עולה לי?

כפי שראינו, Cloudflare מציעים מגוון שירותים פרקטיים שבסיכומו של דבר קריטיים לפעילות יעילה של אתר האינטרנט שלכם. אך לא כל השירותים ניתנים בחינם:

בגרסה החינמית קיימת גישה ל-CDN, ולהגנת DDoS בלבד. על מנת לקבל את כלל השירותים הניתנים יש להירשם לגרסה המלאה בתשלום – 20$ לחודש. בנוסף, ישנה אופציה לקנות תוספים בצורה נפרדת ללא מנוי חודשי. כמו כן, קיימים מנויים לעסקים עם שלל יכולות ושירותים נוספים ב-200$ וכן תכניות לתאגידים וארגונים גדולים לפי בקשה.

Cloudflare: עוד מספרים

הנסיקה המטורפת בשנים האחרונות מרשימה כל כך, שהחלטנו לדבר עוד קצת על המספרים:

828 לקוחות גדולים – הסף המינימלי מבחינת קלאודפלייר המקנה את הטייטל המכובד 'לקוח גדול' הוא הכנה מינמלית שנתית של 100,000$. נכון לנתונים של שנת 2020, ל-קלאודפלייר היו 828 לקוחות גדולים – כמעט פי 9 ממספר הלקוחות הגדולים שהיו לה בשנת 2016.
32 – מספר הלקוחות עם הכנסה שנתית הגבוהה מ1,000,000$ נכון לשנת 2020. גידול של 200% בהשוואה לאותם נתונים משנת 2018.
138.1 מיליון דולר – ההכנסות ברבעון הראשון של של 2021.
431.06 מיליון דולר – כלל ההכנסה השנתית בשנת 2020. גידול של 50% לעומת ההכנסה השנתית בשנת 2019(!).

 

 

אודות הכותב
אייל רחמים
אייל רחמים

בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?