כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
פיתוח מאוקראינה – צוותי אאוטסורסינג לפיתוח
פיתוח מאוקראינה

פיתוח מאוקראינה – צוותי אאוטסורסינג לפיתוח

כאשר עסק או חברה מתחילים את דרכם, לאט לאט מסתבר שמושתות עליהם עלויות רבות לאינספור. אבל מה אם יכולנו להקים חברה או להשיג עובדים לחברה קיימת, בלי כל הבלגן הכרוך בחיפוש, מיון, השמה ויחסי עובד-מעביד?

ברוכים הבאים לעולם החסכוני של עובדים במיקור חוץ (Outsourcing Employment). במקום להתעסק בדברים כגון שכירת מבנה לעבודה (על כל התשלומים הכרוכים בכך), איתור והשמה של עובדים מתאימים, וכן העסקה מלאה שעולה הון תועפות למעסיק – חברות רבות כבר מזמן הוכיחו שאפשר גם אחרת.

יתרונות העבודה מהבית

רגע לפני שנעסוק בתחום הנקודתי יותר של אאוטסורסינג, כדאי להבין מה קורה באופן כללי בתחום העבודה מהבית. אפשרויות עבודה מרחוק התקיימו בצורה כזו או אחרת מזה עשרות שנים, במיוחד כאשר מדובר בפרילנסרים ועצמאים.

עם חדירת הטכנולוגיה המאפשרת לנהל אנשים ועבודה מרחוק, חל גידול כלשהו בתחום הזה – אך אפשר לומר בוודאות שרק משבר הקורונה הראה לנו באמת מה כוחה של עבודה מהבית. מחקר שבוצע על ידי חברת Pew האמריקאית, מצא כי טרם משבר הקורונה רק 20% מהנשאלים עבדו מהבית בצורה כלשהי. באמצע שנת המשבר כבר 71% עברו לעבודה מרחוק, ו-54% היו רוצים להמשיך לעבוד מהבית גם לאחר סיום המשבר.

לעבודה מרחוק יש קשת שלמה של יתרונות, הן עבור המעסיק והן עבור העובד.

עבור המעסיק: אין חובה ליצור יחסי עובד-מעביד, וכל מה שהמעסיק צריך הוא לשלם משכורות; ניתן להימנע לחלוטין מעלויות עובד וכן עלויות המבנה המשמש לעבודה (ארנונה, חשמל, מים) ועוד.

עבור העובד: אין בוסים שנושפים בעורף; העבודה מתבצעת בשעות נוחות בדרך כלל; לא נתקעים יותר בפקקים אינסופיים; חוסכים עלויות תעבורה / נהיגה / חניה ועוד.

למה דווקא אוקראינה כמקור לצוותי פיתוח?

קחו את כל היתרונות שצוינו לעיל, והוסיפו עליהם יתרונות נוספים כגון אנשי פיתוח מקצועיים שמוכנים לכל משימה – והרי לכם מאגר עובדים מוכן לשימושכם. אוקראינה היא אחת המדינות המובילות כיום באירופה בכל הקשור לתחום ההייטק וה-IT, ואנשי התכנות והפיתוח במדינה ידועים ברמה גבוהה של אמינות, יכולת ביצוע, מוטיבציה ונאמנות. תוכלו להשתמש באיכות העובדים האוקראיניים כמעט עבור כל שימוש בעולמות הדיגיטל החל מבניית אתרים ועד לפיתוחים מורכבים יותר.

אין זה סתם שמאות חברות ענק ברחבי העולם הקימו גם הן סניפים באוקראינה, ובהן גוגל, מיקרוסופט, סמסונג וסיטי בנק אם למנות כמה מהעיקריות. עלויות העובד וההעסקה באוקראינה נמוכות משמעותית מאלו הנהוגות בישראל ובמדינות אחרות באירופה, וכל מה שנשאר לכם לעשות הוא לאתר, למיין ולראיין את המועמדים המתאימים ביותר לעבודה.

חוץ מזה, אוקראינה היא מדינה מובילה בכל הנוגע לתחום הפיתוח. לא סתם היא מארחת כמה מהכנסים הגדולים ביותר באירופה בתחומי ההייטק: The Agile Eastern Europe Conference, Lviv IT Arena, The Games Gathering Conference, DEV Challenge וכן IForum – כנס הווב הגדול ביותר באוקראינה שמתקיים אופליין.

כמו כן אוקראינה דוחפת את תושביה אל תחומי הטכנולוגיה, והתוצאה היא יותר מ-20,000 בוגרי תארים טכנולוגיים לסוגיהם במדינה מדי שנה. מעבר לכך מתקיימים שיתופי פעולה רחבים בין מוסדות האקדמיה והלימודים ובין גופי הייטק ו-IT, והסטודנטים הבוגרים יכולים להשתלב במשרות התמחות שמובילות לתפקידי פיתוח תוך מספר שנים. כך יוצרים את צוותי הפיתוח הטובים ביותר באוקראינה, ואכן בעולם בכלל.

איך משיגים צוותי פיתוח באוקראינה?

אוקראינה הפכה למקור בלתי נדלה לעובדים במיקור חוץ; ייתכן שאף המקור מספר 1 בעולם נכון להיום. לפי נתוני אתר Stack Overflow – העוסק בתחומי הפיתוח – יש כיום יותר מ-150,000 מתכנתי מיקור חוץ ומומחי IT באוקראינה; כולם בעלי תארים אקדמיים במדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה (וכן קורסים נוספים שהם נוהגים ללמוד כדי להעשיר את עצמם ולא להישאר סטטיים; עובד שכזה שווה את משקלו בזהב בעולם התעסוקה).

לא רק שהמתכנתים באוקראינה יודעים שפות תכנות רבות מעל לממוצע (החל מ- C++ וג'אווה וכלה בפייתון ופרל), הם אף מדורגים כאנשי הפיתוח הטובים והמתקדמים ביותר בעולם (מקום ראשון באירופה המזרחית ומקום רביעי בעולם). בין שמדובר בעלות מתכנת לפי שעה או בתעריפים קבועים אחרים, מי שיבחר לאמץ את שיטת האאוטסורסינג יהנה משלל היתרונות שכבר הוצגו כאן, ויוצגו גם בהמשך המאמר.

בגדול ניתן לחלק את תהליך האיתור וההשמה לשני חלקים עיקריים.

ראשית יש לבחור את הספק שלכם. אומנם תמיד תוכלו לשכור מתכנתים אוקראינים ישירות באמצעות פלטפורמות פרילנסרים, מומלץ לבחור ספק מיקור חוץ שזו מומחיותו. במצב כזה העלויות – בין אם שעתיות ובין אם חודשיות – יכללו בדרך כלל גם את עמלות התיווך / השירות של הספק עצמו.

כמה מהיתרונות הטמונים בחבירה לספק אאוטסורסינג: אין תהליכי גיוס מעייפים וזוללי זמן; איכות מעולה של מועמדים לתפקיד; הפחתה בעלויות הנובעות מגיוסים שגויים; אפשרות להפעיל "ביטוח" במידה שהמועמד נמצא לא מתאים לאחר תקופה מסוימת וכן הלאה.

שנית יש לבחור את פורמט העבודה / שיתוף הפעולה. בדרך כלל מדובר באחת משתי שיטות: צוות ייעודי או פיתוח מוצר.

שיטת הצוות הייעודי מתאימה לעסקים עם מנעד רחב של דרישות, וכן כמויות גדולות של עבודת פיתוח שאפשר להוציא החוצה. הספק יביא את הצוות הייעודי המתאים, שיחבור לצוות שלכם ויעבוד בצמוד איתו לטווח הארוך לביצוע כל פרויקט פיתוח. שיטה זו מתאימה בעיקר לעסקים עם דדליינים קצרים, לסטארט-אפים שרוצים להתרחב במהירות וכן לכאלה הצריכים מומחי IT בניהול מרחוק.

כדי למצוא צוותי פיתוח ייעודיים יש לגבש רשימת צרכים ודרישות, לאסוף את אנשי הצוות, לאתר את הטאלנטים, לשלב את הצוות בפרויקטים הרלוונטיים וליהנות מהתוצאות.

שיטת פיתוח המוצרים מתאימה לעסקים הרוצים לפתח מוצרים משלהם. מכיוון ששיטה זו כרוכה במתן שירות מקיף הנוגע בכל נקודות יצירת המוצר, היא מתאימה לעסקים שאין להם צוות פיתוח / טכנולוגיה משלהם; לעסקים המשיקים מוצרים משלהם בשוק וכן לעסקים הזקוקים לדיגיטציה של התהליך. השלבים הכרוכים במודל פיתוח מוצר כוללים: הערכת מצב, תכנון, עיצוב, קוד, טסטים וכן פרישה ותחזוקה.

רגע לפני סיום

לכאורה ניתן להשיג צוותי פיתוח גם ממדינות אחרות ולא רק מאוקראינה בלבד. אין ספק שזה אכן כך, אבל בכל הנוגע לעלות מול תועלת – ככל הנראה אוקראינה לוקחת את הגביע. סיפורים נוספים המדגימים כיצד צוותי פיתוח ממדינות אחרות, כשלו בסופו של דבר – רק ממחישים עד כמה זה חשוב לבחור לא רק את הצוותים הנכונים אלא גם את המדינה הנכונה והספק הנכון.

מעבר לכך קיימים יתרונות נוספים בכל הנוגע לצוותי פיתוח מאוקראינה, כגון ידיעת השפה האנגלית ברמה גבוהה ברוב המקרים (כך שאינכם נדרשים להפעיל גם מתרגמים); וכן עלויות העסקה מצומצמות בצורה משמעותית. לדוגמה שעת עבודה של מהנדס בארצות הברית תעלה בין 60 ל-100 דולר, ואילו מתכנתים מאוקראינה מבקשים בין 25 ל-49 דולר לשעת עבודה.

אין זה סתם שחברת האנליזה העולמית גרטנר דירגה את אוקראינה במקום הראשון במזרח אירופה, הודות ליחס עלות / תועלת שקשה להתחרות בו בהשוואה למדינות אחרות (הן באירופה והן מחוצה לה). גם אם ניקח בחשבון את עלויות התשלום לספקי מיקור החוץ, נגיע לעלויות מופחתות משמעותית – המאפשרות להתנהל ביעילות. על כך תוסיפו את העובדה שהמדינה מדורגת במקום 4 בעולם מבחינת כמות המהנדסים, והרי לכם סל עצום של יתרונות שוודאי תתקשו לייצר בכל מקום אחר בעולם.

 

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם