כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
תעשו לי טובה תבנו את האתר עם וורדפרס!
בניית אתר וורדפרס

תעשו לי טובה תבנו את האתר עם וורדפרס!

אם יש לכם רצון לקדם את האתר שלכם גבוה בתוצאות החיפוש, לא לשלם אלפי ₪ עבור כל שינוי, ולא להיות תלויים למערכת קוד סגור של חברה כזו או אחרת, תעשו לי טובה ולעצמכם תבחרו באופציה של בניית אתר וורדפרס?, טוב, בטח אתם זקוקים לעוד קצת המלצות וטיפים?

השבוע נפגשתי עם לקוחה פוטנציאלית שטענה שהיא לא מרוצה מהמקדם אתרים הישן/נוכחי שלה, התלונה שלה היא שהוא הביא אותה תוך מספר חודשים למקום 4 בביטוי התחרותי ביותר בתחום שלה (ממקום 8/9) ופתאום היא עפה לעמוד השני. (לפני שהיא שיתפה אותי מי המקדם שלה) עברתי במבט חטוף על האתר זיהיתי מספר כשלים בסיסיים במבנה האתר כגון:

חוסר של כותרות H1  ו-H2, אין/מעט אופטימיזציה לתוכן העמוד המקודם, ה-url לא ידידותי.

אגב הבדיקות הראשונות שאני אוהב לעשות לאתר חדש בדרך כלל בחטף הם בדיקת קצב הקישורים הנכנסים, ובדיקה של רמת הכניסות פחות או יותר בהשוואה למיקום הביטוי כפי שניתן לראות בצילום המסך מתוך Semrush >>

נראה שקצב הקישורים הוא סבבה כ-21 קישורים נכנסים ב-5 חודשים לפי majestic, כאשר הקישורים מגוונים, וגם האתרים תקינים, כלומר לא אתרי לווין זולים (חשוב לזכור שלא ניתן לראות ב-100% את כמות הביטויים).

במקרה הזה מדובר במקדם אתרים מקצועי, וכך ציינתי בפניה באותו הרגע. כאשר היא שאלה אז למה העבודה לא נעשתה?

התשובה הייתה די פשוטה – האתר בנוי על מערכת קוד סגור, מערכת ישנה אם זה לא מספיק גם התקציב לקידום האתר מאוד נמוך.

טוב מפה אתם מבינים כבר לבד את ההשלכות.. הלקוחה מבואסת, המקדם חסר אונים / עצבני ועוד פרויקט נזרק לפח.

עדיין לא מצאתי מקדם אתרים שמתלונן על קושי בקידום אתר וורדפרס, לכן ריכזתי 6 יתרונות מרכזיים למה כדאי לבחור באפשרות של בניית אתר וורדפרס.

בניית אתר וורדפרס – באופן כללי

הפלטפורמה שעליה ייבנה האתר תהווה גורם משמעותי ביכולת ביצוע האופטימיזציה באתר. כאשר משלבים בבחירה הזו גם את הצורך במערכת ניהול תוכן נוחה ובכלים שיאפשרו התאמה אופטימלית לצרכי האתר, קל מאוד ללכת לאיבוד בתוך סבך האפשרויות הרבות הקיימות כיום ברשת.

אבל, בעצם, למה לטרוח ולסקור מספר אפשרויות, כאשר אחת מהן בולטת מעל כולן? וורדפרס היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח, חופשית לשימוש, עם שלל יתרונות שהופכים אותה לפלטפורמה האידיאלית לצרכי בניית אתרים, החל מבלוג פשוט ועד לחנות וירטואלית משגשגת. להלן נמנה את שש הסיבות המובילות:

בניית אתר וורדפרס – מערכת חופשית בקוד פתוח

אחד היתרונות הגדולים ביותר של וורדפרס הוא שבבסיסה היא מערכת שלא צריכה לשלם אפילו אגורה בעבור השימוש בה. אם ברצונכם לעשות שימוש בתכונות המתקדמות המוצעות בה, כגון ערכות נושא, תוספים, כלי קידום אתרים וכיוצא בזה, עומדות בפניכם שלל אפשרויות, חלקן גם הן בחינם וחלקן בתשלום.

וורדפרס מוצעת ללא תשלום משום שהיא פרוייקט קוד פתוח: היא מתעדכנת בתדירות גבוהה, קלה להתאמה אישית ונבחנת באופן מתמיד על ידי קהילה המונה אלפי מתכנתים ברחבי העולם. במילים אחרות, אם אתם בוחרים לבנות אתר וורדפרס, אתם למעשה בוחרים בפתרון גמיש ובדוק שלא ירושש אתכם.

וורדפרס ידידותית למתחילים

אף פעם לא קל להתמודד עם תוכנה חדשה, במיוחד אם אתם בונים את האתר הראשון שלכם ללא ניסיון על מערכת ניהול תוכן; אבל וורדפרס היא האפשרות הידידותית ביותר גם אם אין לכם מושג איך לכתוב אפילו שורת קוד אחת. ממשק הניהול פשוט וקל להבנה וניווט, כך שתוכלו לכתוב תוכן, לשנות הגדרות כרצונכם או להתקין ערכות נושא ותוספים. בעזרת האפשרויות המגוונות שוורדפרס מעמידה לרשותכם, תוכלו לבנות אתר לתפארת, ועל אחת כמה וכמה אם יש לכם רקע מסוים בתחום התכנות או בניית אתרים.

העוצמה והגמישות של ערכות הנושא והתוספים

וורדפרס מציעה לא מעט תכונות מפתח בסיסיות, אולם אלה עשויות שלא להספיק לכם. לשם כך תוכלו להשתמש במגוון עשיר של ערכות נושא ותוספים שיאפשרו לכם לשפר את העיצוב והפונקציונליות של האתר בנוחות, חלקם ללא תשלום וחלקם בעלות נמוכה ואטרקטיבית.

בין היתר תוכלו למצוא ערכות נושא עבור אתרים מסוגים ספציפיים, אשר כוללים שלל אלמנטים עיצוביים שיתאימו לצרככם, אם אתם מקימים אתר צילום, אתר מסחר, בלוג אישי ובעצם כל סוג אחר. כך גם לגבי תוספים, שיאפשרו לכם להוסיף כמעט כל אלמנט שתחשקו בו, כגון טופס הרשמה, פורום, אפשרויות שיתוף ברשתות חברתיות וכדומה.

וורדפרס מציעה שקט נפשי בדמות אפשרויות אבטחה

יהיה סוג האתר שלכם אשר יהיה, בוודאי תרצו לישון טוב בלילה כשאתם יודעים שהוא מאובטח כראוי. וורדפרס מסוגלת להגן על האתר שלכם היטב, שכן עדכוני אבטחה מותקנים בה בתדירות גבוהה על מנת לאבטח אתכם מפני איומים חדשים. ואם האבטחה הבסיסית של וורדפרס לא מספיקה לכם, תוכלו להוריד תוספי אבטחה על מנת להוסיף שכבות הגנה על האתר והמידע שבו.

קידום אתרים? עם אתר וורדפרס זה משחק ילדים

היום כבר לא מספיק לבנות אתר ולחכות שהגולשים יבואו, אלא צריך לנקוט במספר פעולות כדי להביא אותו לידיעת הגולשים. אחת הדרכים לעשות זאת היא לבצע סדרת פעולות שמטרתה לשפר ככל האפשר את דירוג האתר במנועי חיפוש. ככל שיהיה לגולשים קל יותר למצוא את האתר שלכם, כך מספר המבקרים באתר שלכם יעלה.

כמו בעניין האבטחה שנדון בסעיף הקודם, גם בתחום של קידום אתרים, וורדפרס מציעה מבחר נאה של תכונות בסיסיות שיסייעו לאתר שלכם להתברג גבוה במנועי החיפוש, כגון מהירות טעינה גבוהה והתאמה למובייל; ואם לא די לכם בכך, תוכלו להתקין תוספים שונים שיסייעו לכם לקדם את האתר ולשפר את דירוגו אף יותר.

בניית אתר וורדפרס – אין עוד תמיכה כמו של וורדפרס

וורדפרס, כאמור, היא פלטפורמה אינטואיטיבית מאוד, אולם בניית אתר וורדפרס היא עדיין פרויקט לא קטן. אלא שהקהילה העצומה של משתמשי וורדפרס מבטיחה שתוכלו למצוא פתרון או לקבל עצה לכל שאלה ועניין שקשור לוורדפרס: במדריכים כתובים או מצולמים, בפורומים מקוונים, בבלוגים ייעודיים, בקבוצות פייסבוק, ובמקרים מסוימים אפילו באופן אישי.

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?