כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
גוגל: יותר ממחצית מתוצאות החיפוש התאנדקסו – מהעדפה למובייל
חדשות גוגל

גוגל: יותר ממחצית מתוצאות החיפוש התאנדקסו – מהעדפה למובייל

על פי הכרזה רשמית שיצאה ב-19 בדצמבר מחברת גוגל, יותר ממחצית האתרים המופיעים בתוצאות החיפוש בכל העולם התאנדקסו באמצעות התהליך של העדפת אתרים מותאמים למובייל (Mobile-First Indexing). פירוש הדבר הוא שסביר מאוד שהאתרים בהם ביקרתם לאחר חיפוש בגוגל מבוססים על הדרך בה הם נסרקו והתאנדקסו על פי גרסת המובייל שלהם.

תזכורת: תהליך Mobile-First Indexing הוא הדרך בה פועל האלגוריתם של גוגל לסריקה ואינדוקס של אתרים ברשת. במקום לחפש את גרסת הדסקטופ של אתרי אינטרנט, האלגוריתם מחפש את גרסת המובייל. במילים פשוטות, האלגוריתם סורק ומאנדקס אתרים, כולל את האתר שלכם, בהתבסס על השוואה בין האופן בו הוא מופיע על גבי מסך של טלפון נייד לעומת מחשב שולחני.

כדאי לדעת כי גוגל נוטה לשלוח הודעה לבעלי אתרים כאשר אתריהם עוברים לחיפוש Mobile-First, וזאת באמצעות הכלי החינמי של גוגל, Google Search Console. על כן הקפידו לעקוב אחר ההתראות שלכם שם. כמו כן מומלץ על ידי גוגל כי תשימו לב למבנה הנתונים שלכם ולתגי האלט לתמונות, שכן יש להם השפעה על הדרך בה האתר שלכם נטען במכשירים ניידים ולפיכך עשויה להיות לכך השפעה על דירוגם בתוצאות החיפוש.

כמו כן שימו לב שאם עמודי הדסקטופ שלכם שונים באופן מהותי מהעמודים המותאמים לנייד מבחינת מבנה נתונים ותוכן, אזי ההבדל הזה עלול לפגוע בדירוג שלכם בתוצאות החיפוש. ככלל, האתרים שעברו ראשונים לאינדוקס על פי התאמה למובייל הם כאלה שבהם קיימת רמה גבוהה של דמיון בין שתי גרסאות האתר; אם כי במצב הנוכחי שבו למעלה ממחצית מן האתרים מתאנדקסים על פי העדפה למובייל, זהו רק עניין של זמן עד שגם העמודים שלכם יתחילו להתאנדקס בגוגל בשיטה הזו.

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?