כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
איך לבחור תוסף וורדפרס
איך לבחור תוסף וורדפרס

איך לבחור תוסף וורדפרס

לתוספי וורדפרס יש פוטנציאל רב להיות שימושיים מאוד ולעזור עם קידום האתר בגוגל והוספת אופציות שונות לאתר, אבל במקביל גם להאט את מהירות טעינת האתר, להקל על האקרים ואפילו לגרום לקבלת עונש מצד גוגל. איך בוחרים תוסף וורדפרס בביטחון שהוא יעבוד כמו שצריך? הנה כמה המלצות.

עדיף לבחור תוסף שנבדק

באופן עקרוני, כל תוסף חינמי אמור להיבדק על ידי וורדפרס, ואפילו קיים מאגר רשמי שממנו ניתן להוריד תוספים שנבדקו. אם מתגלה בעיה בתוסף חינמי, הוא מוסר מן המאגר. אמנם לא מדובר במערכת מושלמת שמבטיחה במאה אחוזים שכל תוסף הוא אכן בטוח להתקנה, אבל זה עדיין הרבה יותר בטוח מאשר התקנת תוסף ממקור אחר.

יוצאים מן הכלל הם תוספי פרימיום, בתשלום, של חברות בעלות שם. בדרך כלל לתוספים כאלה יש גרסה חינמית וגרסה בתשלום. העובדה שגרסה חינמית נבדקה על ידי וורדפרס פירושה בדרך כלל מעין חותמת איכות גם על הגרסה בתשלום.

יש תוספי פרימיום שעובדים בדיקות פרטיות משלהם, וגם הם בדרך כלל בטוחים לרכישה ולהורדה; עם זאת, לפני ביצוע התשלום כדאי לחקור ולגלות מי ביצע את הבדיקות.

התוסף פופולרי? זה סימן חיובי

תוספים פופולריים הם בדרך כלל תוספים בטוחים לשימוש. זה לא כלל שחקוק באבן, וכבר קרו מקרים שתוספים פופולריים מאוד התגלו גם כבעייתיים מאוד; ועדיין, פופולריות בשילוב גורמים נוספים עשויה לתרום לתחושת ביטחון בכך שהתוסף יעבוד היטב ולא יגרום נזק.

עדכונים תדירים

בין פרטיו של כל תוסף וורדפרס כתוב תאריך העדכון האחרון שלו. אם התוסף עושה דבר מה פשוט יחסית, יתכן שהוא לא זקוק לעדכון ויכול להמשיך לפעול לאורך זמן רב כמות שהוא, אבל בהחלט אפשר לראות שיש תוספים שמבטיחים לבצע דברים מורכבים ובכל זאת לא עודכנו זמן רב.

מוטב להתרחק מתוספים שננטשו על ידי מפתחיהם, משום שהפלטפורמה של וורדפרס גדלה ומשתנה כל הזמן. התקנת תוסף לא מעודכן עלולה ליצור התנגשות בין הגרסה האחרונה של וורדפרס לבין הקוד של התוסף.

בדקו את עמוד התמיכה של התוסף

לכל תוסף במאגר התוספים של וורדפרס יש עמוד תמיכה, ובו אפשר לבדוק האם יש לו בעיות שחוזרות על עצמן, כגון התנגשויות בתוספים אחרים. בעמוד הזה תוכלו לגלות פוטנציאל לתקלות שבהן אתם עלולים להיתקל עוד לפני שתיתקלו בהם בפועל.

ודאו שאין תוספים חופפים

יש הרבה תוספים שמבצעים פעולות דומות או חופפות, והתקנה של שניים כאלה במקביל עלולה להיות בעייתית. ראשית יש אפשרות שפעולה מקבילה של שני תוספים שונים תגרום לבעיות טכניות באתר, אבל חשוב מכך – מצב כזה פירושו שפשוט יש לכם יותר תוספים מכפי שאתם צריכים.

השאיפה שלכם היא להתקין כמה שפחות תוספים, על מנת לא להאט את מהירות טעינת האתר. גם אם תתקינו תוסף שאמור להאיץ את המהירות, התקנה של תוסף זהה במקביל תגרום דווקא להאטה.

לכן לפני שאתם מתקינים תוסף חדש, בדקו תחילה מראש האם הוא אכן יענה על כל הצרכים שלכם. ואם לא, האם התקנה של תוסף נוסף תגרום לחפיפה בפעולות? אם התשובה חיובית וצפויה חפיפה בפעולות מוטב לשקול את כל העניין מחדש.

איך לבחור תוסף וורדפרס לסיכום

חמש הנקודות שהובאו לעיל אמורות לסייע לכם לבחור תוסף וורדפרס, אולם כמובן שיש שיקולים נוספים כגון ביקורות משתמשים, מוניטין החברה שמאחורי התוסף וכדומה.

בשורה התחתונה, הורדה והתקנה של תוסף וורדפרס צריכה להתבצע תוך כדי מחשבה. אל תורידו תוספים ללא אבחנה מתוך תקווה שאחד מהם יתגלה כאמין, אלא להיפך – בצעו את ההחלטה באופן מושכל.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם