כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
איך לבנות קישורים פנימיים – מדריך שיעיף את האתר שלכם למעלה.
בניית קישורים

איך לבנות קישורים פנימיים – מדריך שיעיף את האתר שלכם למעלה.

“בנו קישורים פנימיים" , כמעט בכל הכשרה של מקדמי אתרים זהו אחד מראשוני כללי האצבע שמלמדים את התלמידים בכל הנוגע לפעילות הOn-Page באתר. האמת היא שהחשיבות של קישורים פנימיים היא כל כך גדולה שיש המחשיבים את הקישורים האלו להרבה יותר חשובים ממלאכת בניית פרופיל הקישורים החיצוניים. 

במאמר זה נסביר על חשיבותם של הקישורים הפנימיים, כיצד נכון להשתמש בהם ובאמצעות אלו כלים כדאי לכם לעבוד.

למה קישורים פנימיים כל כך חשובים?

רבים מאיתנו  מייחסים לגוגל תכונות-על, תחכום יתר והמון סופרלטיבים שאכן מגיעים לאלגוריתם של מנוע החיפוש אבל בסופו של דבר מדובר בבוטים וזחלנים שמעריכים את האתר שלנו ומחליטים האם הוא התוצאה הטובה ביותר עבור הגולש בביטויים נבחרים. יש אינספור מדדים, שיטות וכלים שבהם האלגוריתם מחשב ומעריך את התוכן בעמוד הנתון ובאתר, וקישורים פנימיים הם אחד הכלים החזקים ביותר שבאמצעותו ניתן להבהיר לגוגל את הקשר בין תכנים באתר באמצעות הפניות פנימיות ושימוש באנקורים מתאימים.

בנוסף, כאשר אתם יוצרים פרופיל קישורים חיצוני לאתר שלכם אתם עושים מאמצים רבים כדי ליצור פרופיל קישורים איכותי, בין אם זה באמצעות שיטות כובע לבן כמו "מלכודות קישורים" ויצירת תוכן סופר איכותי ובין אם זה באמצעות שיטות קצת פחות לבנות כמו פנייה יזומה לאתרים או קניית קישורים. 

הנקודה היא שיש עבודה רצינית ומושקעים משאבים רבים בבנייה של קישורים הללו, בשל הכוח הרב שהם מעניקים לסמכותיות של האתר בעיני גוגל. כמו קישורים חיצוניים שמפנים לאתר שלכם, גם לקישורים פנימיים יש כוח רב המושפע מההיררכיה אותה אתם בונים באתר, המיקום של הקישור וכמות העמודים המפנים אליו.

לכן, קישורים פנימיים הם כלי מצוין להעברת כוח, חיזוק מבנה האתר וחידוד הקשר בין תכנים באתר.

 בנייה נכונה מתחילה במבנה נכון

אז רגע לפני שאתם הולכים ובונים קישורים פנימיים כמו משוגעים לכל עמוד, חשוב לקחת צעד נוסף ולצלול להיררכיית האתר כדי להבין את השימוש הבריא בקישורים פנימיים. כל אתר זקוק למבנה מסודר, ברור וחכם כדי לעזור לגוגל ולגולשים להבין ולנווט באופן קל באתר. מעבר לחשיבותו בפן של חווית המשתמש,היררכייה בריאה מחלקת את כוחם של הקישורים באופן מידתי ושקול לחשיבות כל עמוד. 

לדוגמה, אם יש לכם מדריך לקידום אתרים באנגלית, ואתם עסק שמציע את סוג השירות הזה, סביר להניח שתרצו לקדם את העמוד הזה בהירכריה הפנימית באתר, להפנות אליו כמות מכובדת של קישורים פנימיים, לתת לו קישור בתפריט/עמוד הבית ולאותת לגוגל שזה עמוד שמאוד חשוב לנו. כמובן שהשימוש צריך להיות כמה שיותר טבעי, הגיוני והדרגתי אך ככלל, ככל שיש יותר עמודים אשר מפנים אל אותו עמוד בהירכרייה הפנימית, אנחנו מאלצים את גוגל להבין שמדובר בעמוד חשוב במיוחד עבורנו. ככל שהעמודים המפנים יהיו בעלי יותר כוח בפני עצמם, כך כוחם של הקישורים הפנימיים יעלה ומידת השפעתם תגדל. 

Silo

במאמר זה אני מעדיף להישאר כמה שיותר ממוקד בנושא של קישורים פנימיים למרות שהוא חלק חשוב מנושא גג הרבה יותר נרחב של בניית היררכיית אתר בצורה חכמה לכן מומלץ ללמוד על הנושא לעומק ואחד המאמרים המקיפים והברורים ביותר ברשת הוא של ריאן סטיוארט מwebris שהתמונה למעלה לקוחה ממנו.

חשיבות האנקורים עבור קישורים פנימיים

אנקורים הם כלי חשוב וחזק בבנייה של קישורים פנימיים ושימוש לא נכון בהם עלול להוביל לבלבול ולתוצאות הפוכות ממה שאנחנו רוצים להשיג. כאשר אתם בוחרים באנקור אתם למעשה מסמלים לגוגל מה התוכן של המאמר אליו אתם מפנים (פחות או יותר), לכן בחירת האנקורים היא חשובה לא פחות מההפנייה עצמה. להלן מספר כללים חשובים לפרופיל אנקורים פנימי בריא:

  • אל תשתמשו באותו אנקור יותר מפעם אחת באתר שלכם.
  • חשוב לבחור אנקורים ארוכים וטבעיים של ביטויי זנב ארוך, לדוגמה במקום בחירה באנקור "קידום אתרים באנגלית" נבחר ב"מוזמנים להציץ במדריך לקידום אתרים באנגלית אותו כתבנו בעבר.
  • אל תבלבלו את גוגל עם האנקורים- נקודה זו נוגעת לסוגייה יותר רחבה של קניבלזיציה אבל כעיקרון התוכן שלכם צריך להיות מאוד ממוקד עבור ביטוי מסויים ובחירה באנקורים משדות סמנטיים שונים עלולה ליצור בלבול בעיני האלגוריתם.

תוספי עזר לבניית קישורים פנימיים

ישנם המון תוספים, תוכנות וכלים אשר יכולים לעזור לכם בתהליך של בניית הקישורים הפנימיים. כפי שכבר ציינתי, בנייה נכונה מתחילה במיפוי והבנה של ההיררכיה הפנימית לכן הכלי הבא הוא בהחלט המועדף עליי בהבנה של היררכייה זו ותאפשר לכם לדמות את עיניהם של הבוטים וכיצד הם רואים את האתר שלכם.

הכלי הוא WebSite Auditor מבית SEO Power Suite ותחת האפשרות Site Structure < Visualization תוכלו לראות את כל הקשרים הפנימיים באתר שלכם , וגם למצוא קישורים שבורים במידה וישנם ולתקן אותם באמצעות הפניות 301/302.

קישורים פנימיים

באמצעות התצוגה תוכלו להראות אילו עמודים מקבלים את מירב הכוח ואלו לא מקבלים כמעט בכלל ולבצע תיקונים בכפוף לסדרי העדיפויות שלכם בפרויקט.

תוספים לוורדפרס

כן, ישנם כמה תוספים שיכולים לעזור לכם בבניית קישורים פנימיים באופן מיידי , אני לא רוצה לציין אותם אבל בהחלט להתייחס אליהם. התוספים הללו מאפשרים לכם לחסוך המון זמן אבל גם לפגוע בכם באמצעות מלאכותית של הקישורים ולכן הנזק הגלום בהם יכול לעלות במספר מונים על התועלת שאותה תפיקו. לאור זאת, אם אתם לא בטוחים ב100% במה שאתם עושים מומלץ ולא להשתמש בהם.

כלים נוספים

כמובן שיש כלים נוספים רבים וההיצע כמעט שאינו מוגבל, החל מתוכנות המציעות שירות של בדיקות On-Page ועד הכלים הכבדים שאנו עובדים אותם ברמה יומיות בתעשייה. כמעט בכל מאמר על כלי SEO, גם פה מומלץ להסתייע בצפרדע ולהנות מהיישומים הרבים שיכולים לעזור לכם במלאכת הקישורים הפנימיים.

לסיכום,

קישורים פנימיים הם אחת מאבני היסוד של עבודת הOn-Page באתר ועבודה נכונה וחכמה בשילוב אסטרטגיות נוספות יכולה לייצר לכם תוצאות מדהימות רק באמצעות קישורים אלו. חשוב להעמיק בנושא וללמוד עוד על היררכיה ומבנה נכון באתר כדי למקסם את התועלת שלכם ולהנות מפירות ההצלחה. 

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?