קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
בניית קישורים כל הדרכים למקום ה-1
הקישורים שלנו עובדים ככה הגעת לכאן
פרק 5
קידום אתרים למתחילים

בניית קישורים כל הדרכים למקום ה-1

בניית קישורים היא אחת הפעולות החשובות ביותר בכל תהליך קידום אתרים, וקישורים חיצוניים ידועים כאחד משלושת הפרמטרים החשובים ביותר המשפיעים על מיקום האתר בתוצאות החיפוש של גוגל ומנועי החיפוש השונים.

יש לא מעט דרכים מעניינות לחזק את פרופיל הקישורים של האתר שלך, הדרך הקלה והמהירה שבהם היא קניית קישורים, או לקחת שירותי בניית קישורים ממומחה לבניית קישורים..(כמוני😉)

מעוניינים ברשימת קישורים שלי? השאר פרטים ואחזור אלייך

  • מינימום 2 תווים
  • שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

  במאמר שלפניכם אסקר בהרחבה על עולם בניית הקישורים, מה כדאי לעשות, ממה להיזהר, וכיצד תוכלו לשפר את הקידום האורגני שלכם באמצעות קישורים, כל התשובות במאמר הבא, קריאה מהנה.

  מה זה בניית קישורים?

  בניית קישורים הינו התהליך בו אתם בונים את פרופיל הקישורים החיצוניים המפנה לאתר שלכם, בתהליך בניית קישורים, בוחרים אתרים ומילות חיפוש ספציפיות, שיובילו גולשים רלוונטיים לאתר שלכם.

  אתרים מקשרים אחד לשני

  אז נכון, כמו שכתבתי קודם, בניית קישורים היא חלק מהותי בקידום אורגני, אבל אם לא תעשו את זה כמו שצריך ו"תרגיזו" את גוגל, אתם עלולים להפסיד את המוניטין של האתר שלכם והמוניטין הזה שווה הרבה לקוחות, טראפיק ובשורה התחתונה – כסף. 

  בגדול קיימות דרכים שונות לבניית קישורים כמו: קניית קישורים, החלפת קישורים, כתבות באתרי חדשות, או הקמת אתר ייעודי אשר יהווה תשתית לטובת בניית קישורים.

  מעוניינים בשירות בניית הקישורים? צרו קשר

   • מינימום 2 תווים
   • שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

   בניית קישורים = מקומות ראשונים

   רק בשביל לסבר את האוזן, בניית קישורים מהווה כ-34% מה-Score הכללי שגוגל נותן לאתר שלכם, מה שאומר שזה אחד הפרמטרים החשובים ביותר בקידום אורגני.

   בניית קישורים כפרמטר מרכזי לקידום אתרים

   לפי מחקר שבוצע על ידי: Authorityhacker, קישורים הם הפקטור מספר 1 לדירוג, במחקר נסרקו 1.1 מיליון תוצאות חיפוש (Serp) ונבדקו לעומק מהם הפרמטרים שחוזרים על עצמם בדירוגים הגבוהים בגוגל, בכולם קישורים היו הפקטור שחזר על עצמו.

   בניית קישורים בטוחה עם הסתכלות קדימה

   לפני הכל, אני מאמין בתוצאות. אני לא מאמין שצריך "לעבוד" על גוגל, אני מאמין שפשוט צריך לעבוד על התכנים האיכותיים ביותר, לצד בניית קישורים איכותיים, בצורה נכונה ומדויקת הכוללת אסטרטגיה לטווח הארוך, באופן שישפר משמעותית את קידום האתר שלכם.

   אצלנו בSeolinks אנחנו דוגלים בתמהיל קישורים טבעי המותאם לאתר שלכם באופן ישיר

   לא מאמינים? תראו בעצמכם את התוצאות של הלקוחות שלי:

   שירותי בניית קישורים = לינקים איכותיים לאתר שלך

   יש תחומים רבים בהם שירות בניית קישורים מקצועי ומדויק נדרש ובלי זה, אין לכם שום סיכוי להגיע למקומות הראשונים.

   כמו בכל דבר, אם אתם רוצים ליהנות מהתוצאות מעולות, צריך לבנות אסטרטגיה נכונה, שתשרת אתכם לאורך זמן.

   חברה מקצועית לקידום אתרים, תעזור לכם למצוא את הדרך לשלב באסטרטגיה קניית קישורי SEO איכותיים, על מנת לקדם את האתר במהירות.

   בשירותי שלי לבניית קישורים תוכלו ליהנות קודם כל מהניסיון שלי.

   אחרי כל כך הרבה שנים של בדיקות ועבודה צמודה אל מול מנוע החיפוש של גוגל, אנחנו מכירים לעומק מה גוגל אוהב יותר ומה פחות.

   הדיוק הזה מאפשר לנו להגיע עם הלקוחות שלי למקומות הראשונים בחיפוש. 

   הצוות שלי ישמח לתת לכם את המענה המקצועי ביותר, הקיים היום בשוק.

   תוכלו לבנות תוכנית קישורים שנתית, או לרכוש קישורים באופן חד פעמי. על מנת להגיע לתוצאות הטובות ביותר..

   מעוניינים בשירות בניית הקישורים? צרו קשר

    • מינימום 2 תווים
    • שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

    למה בניית קישורים חשובה לאתר שלך?

    בניית קישורים חשובה לכל אתר. תסתכלו על זה כך, גוגל רואה בבניית קישורים, ממש כמו המלצות על האתר שלכם.

    הרי, אם אתר אחר מפנה אליכם גולשים, ככל הנראה שיש לכם מה להציע מבחינת מקצועיות, מומחיות ותכנים לגולש.

    בניית קישורים לעסקים או אתרים, מאפשרת להגיע למקומות הראשונים בגוגל, בצורה מהירה יותר, לצד הכנסת טראפיק לאתר מאתרים שונים ברשת.

    חשוב לזכור, בניית קישורים היא תהליך יעיל, התורם משמעותית לקידום האתר, אבל, זו רק עוד זרוע של SEO, זה לא אומר שאתם יכולים להזניח את האיכות של שאר המרכיבים.

    השיטות שלי לבניית קישורים

    החלפת קישורים

    החלפת קישורים זה מעין שת"פ עם אתר אחר, במסגרתו, האתר שלכם יכלול קישורים המפנים לאותו האתר והוא, יבנה קישורים המפנים לאתר שלכם.

    בעצם סוג של ברטר, כאשר היתרון העיקרי הוא שאין עלויות מלבד תוכן, וההחלפה הינה ראש בראש 1VS1.

    קניית קישורים

    הדרך המהירה ביותר להשיג קישורים חיצוניים היא קניית קישורים. אבל, חשוב לבחור בקפידה את החברה ממנה רוכשים את הקישורים, לוודא כי הקישורים באתרים איכותיים ובקיצור, להשתמש בשירות של מומחים לקניית קישורים, כמו לדוגמא אצלנו ;).

    ממה להיזהר בקניית קישורים

    שקר הDR

    לא מעט מקדמים אתרים בתעשייה הרבה פעמים מחפשים את האינדיקטור של Ahref שהיה גבוהה במיוחד ולפי כך בוחרים את האתרים מהם יקחו קישורים, אך Dr בחלק מהמקרים מזויף באמצעות מניפולציות זולות (בעלות כספית). 

    איך יודעים שהDR מזויף?

    בשביל לזהות זאת, אתם צריכים לסרוק את האתר בAhref ולהסתכל על סך הנתונים של האתר, במידה ולאתר אין Traffic בכלל, או ביטויים שנסרקים אפשר להניח מזה שהDr פיק, והאתר לא "יצא צדיק" או איך חיים הכט אומר

    "יוסטון יש לנו בעיה". 

    בתמונה ניתן לראות אתר שנמכר על ידי אחד האתרים המוכרים בתעשייה, האינדיקטור של Ahref מראה לנו DR – 55, אבל כמות הגולשים החודשית שלו זה 12, שסביר להניח שרובו בוטים, או בעלי האתר, אין לאתר סמכות גדולה כמו שהDR מציג.

    מאמר אורח

    דרך נוספת ומאוד מעניינת להשגת קישורים לאתר שלכם, לפנות לבעלי אתרים ולהציע להם מאמר איכותי שייכתב על ידכם, ובתמורה שיפנו אליכם בקישור מהמאמר לאתר שלכם, המאמר ייכתב בסגנון "מאמר אורח".

    קישורים טבעיים

    כמו שאתם מתארים לעצמכם, זאת הדרך הטובה ביותר לבניית קישורים. במקרה כזה, מדובר על אתרים שמובילים לאתר שלכם, נטו בגלל התוכן המוצע בו וללא תיאום מראש.

    יהיה לכם קשה מאוד להתבסס רק על קישורים טבעיים אם אתם רוצים קידום מהיר לאתר שלכם.

    איך נשמע קישור מתנה לאתר שלכם? – שתפו את המאמר שלי ברשתות החברתיות שלחו לי לינק והודעה: "שיתפתי איתי – אשמח לקישור מתנה לאתר שלי"  ואתאים עבור האתר שלכם קישור במתנה 🎁

    התרומה של בניית קישורים לאלגוריתם של Google

    בניית קישורים תורמת לאלגוריתם של Google ב-2 דרכים:

    1. גוגל מגלה אתרים חדשים אשר יכולים לתת ערך מוסף לגולש.
    2. גוגל מבין דרך זה עד כמה העמוד איכותי וכמה גבוה כדאי שהוא יופיע בתוצאות הגולש. 

    לאחר הסריקה של הדפים, גוגל מוסיף אותם לאינדקס שלu וכך, אם העמוד מספיק איכותי, הוא גם יופיע גבוה יותר בחיפושים. אם בא לכם ללמוד על זה יותר לעומק, תצפו בסרטון המסביר את התהליך.

    התרומה של בניית קישורים לגולשים

    אני תמיד אוהב לפשט את הדברים. תחשבו על עצמכם בתור גולשים, החלטתם לחפש מידע כלשהו בגוגל ולשמחתכם, קיבלתם המון תוצאות.

    בחרתם את אחד האתרים שעלו ראשונים בחיפוש, ונכנסתם לכתבה. פתאום נתקלתם במונח או הגדרה שלא ברורים לכם והכתבה מאפשרת לכם להקליק על זה ולהגיע לאתר אחר, המסביר על הנושא. 

    מצד אחד, הגולש מרוויח כי הוא בעצם מקבלת מענה על שאלה, או חיפוש כלשהו שרלוונטי לגביו ואתם מרוויחים מכך שהגיע לקוח פוטנציאלי אליכם לאתר, יתרה מזאת, הוא גם יתייג אתכם כמומחים בתחום.

    אז אחרי שדיברנו על בניית קישורים ולמה הפעולה הזאת תורמת לקידום מהיר של האתר, בואו נדבר על איך לבחור את הקישורים שלנו נכון, וממה להיזהר.

    ככה תבחרו קישורים איכותיים

    זה לא משנה אם אתם אנשי SEO המעוניינים לרכוש קישורים עבור לקוחותיכם, או שאתם בעלי אתר המעוניינים להבין טיפה יותר לעומק בניית קישורים, חשוב שתזכרו 4 כללים חשובים:

    אינדיקטורים חשובים לאיכות הקישור

    • רלוונטיות – אם אתרים בנישה דומה לשלך מקשרים אלייך הדירוג שלך ירוויח. תחשבו על זה ככה, אם תבקש המלצה מחבר עורך דין על עורך דין פלילי והוא ימליץ לכם, ולעומתו ימליץ לכם חבר רופא על עורך דין – למי תקשיבו יותר? (;
    • דירוג דומיין (DR) – אינדיקטור זה מעיד על חוזק פרופיל הקישורים של האתר, בהשוואה לאתרי האינטרנט האחרים במסד הנתונים של Ahrefs.

    בדקו את האתר הרלוונטי באתר הבא: הקליקו פה לבדיקת הDR שלכם

    • טראפיק (תנועת גולשים) – ככל שלאתר ממנו אתם מקבלים קישור יש יותר כמות גולשים, כך גוגל סומך עליו יותר ומעביר אליו את הגולשים שלו, ובכך יעביר לכם יותר סמכות בקישור עצמו.
    • וותק – הוותק של האתר הינו פקטור חשוב נוסף, כי לאתרים שיש יותר זמן באוויר מסתמנים כיותר אמינים ויציבים בתחומם על ידי Google ובכך יעבירו לכם סמכות רבה יותר.

    קיימות חברות רבות בשוק, אשר מציעות בניית קישורים באופן מהיר ומבטיחות הצלחה. אבל לא לכל האתרים יש מוניטין טוב, או מספיק תנועה. יתרה מזאת, לינקים המובילים לאתר שלכם דרך אתרי ספאם, רק יורידו את המוניטין שלכם בעיני גוגל ואף יכולים להרוס אותו.

    כמה עולים הקישורים שלי?

    לטובת אלו מכם שמכירים ומבינים לעומק את תחום הקישורים, הכנו מחירון לקניית קישורים שונים המיועדים לסגנונות אתרים שונים. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את הקישור הרלוונטי לכם, להזמין קישור אחד או חבילת קישורים ואנחנו כבר נדאג לשאר.

    *הקישור ישתלב במאמר איכותי ומקצועי הכולל 500 מילים – עלות קישורים נעה בין 150 ש"ח – 1,500 ש"ח. 

    אם אתם לא בטוחים מה יביא לתוצאות הטובות ביותר, או שאתם מעדיפים לבנות אסטרטגיה, הצוות שלי ישמח לעזור ולהתאים חבילה עבורכם.

    מעוניינים בשירות בניית הקישורים? צרו קשר

     • מינימום 2 תווים
     • שדה חובהנא להזין מינימום 10 ספרות

     חלוקת אנקורים נכונה לפרופיל קישורים איכותי

     כמו שכתבנו קודם, חשוב לייצר אסטרטגיה לטווח הארוך, אשר תוביל אתכם למקומות שאתם רוצים להגיע אליהם, במקרה הזה למקום הראשון בחיפושים בגוגל.

     שימו לב! השתמשו באנקורים בעדינות ואל תנסו את גוגל. הכניסו את האנקור כחלק מהטקסט ובטוב טעם. חשוב לדאוג שהאנקור משתלב בצורה טבעית ולא מאולצת.

     חלוקת אנקורים נכונה

     פרופיל הקישורים האידיאלי

     כשאנחנו מדברים על שירות בניית קישורים ובאופן ספציפי על קניית קישורים, אי אפשר להשתלב מההתחלה באתרי החדשות הגדולים. האתר שלכם צריך להיות עם ותק מסוים ולכלול תכנים עשירים ואיכותיים. לכן, חלק מבניית אסטרטגיית קישורים, זה לפרוס אותה על ציר זמן.

     איך להתאים את הקישורים לשלבים השונים של חיי האתר?

     התאמת הקישורים לשלבי חיי האתר שלכם

     קיימים כמה סוגים של אתרים שמהם אתם יכולים לקבל קישורים, כאשר לכל אחד מהם איכות אחרת מבחינת גוגל, אך מה התמהיל המומלץ?

     תמהיל אופי האתרים המקשרים לאתר שלכם צריך להיות מחולק באופן הזה:

     גיוון אופי האתרים המקשר לאתר שלכם עוגה שממחישה

     למי מיועד שירות בניית קישורים?

     אם אתם מקדמי אתרים או בעלי אתרים (המקדמים את האתר בעצמם), השירות שלי יתאים לכם בול. כתבות הקישורים שנבנה עבורכם ישמשו אתכם ל-2 מטרות עיקריות:

     1. מוניטין 
     2. חיזוק ה-SEO של האתר

     מה חשוב לבדוק על הקישורים שאתם קונים?

     • אתרים מקשרים + כמות – פרופיל הקישורים של האתר המקשר צריך להיות איכותי ולא ספאמי. שימו לב שאתם קונים קישורים איכותיים, בניית הקישור בו.
     • מיקום הקישור באתר – המיקום בו יפורסם המאמר (ובו האנקור) וכמות הקליקים הנדרשת על מנת להגיע אליו מעמוד הבית.
     • מחיר הקישור – מחיר הקישור צריך להיות תואם את איכותו.
     • סוג האתר – סוג האתר בו בנינו את הקישור, אתר נישה, לווין וכד'.
     • סוג התוכן שיש לייצר – איזה סוג תוכן ? (כתבה שיווקית, מאמר SEO, תוכן AI)
     • תעבדו רק עם מומחים – בסופו של דבר, גוגל מדרגת את האתר שלכם ועל סמך הדירוג הזה האתר יופיע בתוצאות. אם גוגל תסמן אתכם כספאם, תהיו בבעיה מאוד גדולה מבחינת קידום האתר שלכם. אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם קונים קישורים איכותיים, השאירו לנו את הפרטים ונדאג לבנות לכם תוכנית קישורים איכותית שתשפר את התוצאות.
     • כמות תנועה לאתר – כמה גולשים נכנסים לאתר הזה מדי חודש?
     • איכות האתר – מה דירוג איכות האתר ע"פ גוגל?

     כמה עולים קישורים בדרך כלל?

     עלות קניית קישור בודד יכולה לנוע בין – 150 ש"ח ל- 2,500 ש"ח כאשר מדובר באתרי נישה.

     למה יש הבדל במחיר של כל קישור?

     עלות הקישורים, תלויה בכמה פרמטרים:

     • סמכות האתר
     • טראפיק
     • ותק דומיין 
     • איכות התוכן (שירות מיוחד)
     • התאמה של הקישורים (שירות מיוחד)

     כמה קישורים מומלצים לקנות לחיזוק קידום האתר שלכם?

     גם בחירת כמות הקישורים עבור האתר שלכם, תלויה במגוון משתנים (וותק האתר, איך בנוי ה-SEO, איזה קישורים קיימים עד עכשיו ועוד). על מנת לבנות את התוכנית הטובה ביותר, פנו לצוות שלי, שיעזור לכם לבנות אסטרטגיית קישורים איכותית. 

     כמה דברים שחשוב שתבדקו

     חברה רצינית לבניית קישורים, תבנה עבורכם תוכנית עבודת שוטפת, עם אסטרטגיה לשנה הקרובה ותציג לכם דו"חות חודשיים, המפרטים אילו קישורים עלו לאוויר בכל חודש.

      בנוסף לכך, חשוב לבחון 3 אלמנטים:

     • ותק – כמה שנות ניסיון של לחברה
     • מוניטין – בידקו את הביקורות בגוגל או ברשתות החברתיות
     • הצלחות – האם קיימים סיפורי הצלחה? בקשו לראות תוצאות בשטח

     האם קניית קישורים נחשבת כספאם? 

     ממש לא. בניית פרופיל קישורים איכותי היא פעולה חשובה ורגישה מאוד! גם החברות הגדולות ביותר במשק, דואגות לקנות קישורים על מנת לשפר את הקידום האורגני שלהן.

     בסופו של דבר, המטרה היא בניית קישורים חיצוניים לאתר באופן כזה שיראה טבעי בעיניי גוגל. כלומר, שגוגל יקבל את הרושם שהאתר מקבל המון אזכורים ברחבי האינטרנט בהתאם להתקדמות שלו ולתנועה הנכנסת אליו. 

     מה ההבדל בין קישורים חיצוניים לקישורים פנימיים?

     קישורים חיצוניים, הם קישורים המפנים מאתר אחד לאתר אחר, בעוד שקישורים פנימיים הם קישורים המפנים לעמודים שונים בתוך האתר שלכם.

     אפשר לקחת כדוגמא את ויקיפדיה, המאפשרת לנוע בין מונחים שונים באמצעות קישורים פנימיים.

     קישורים פנימיים זה דבר נהדר, אבל זה לא מספיק לקידום האתר.

     בקיצור, רק Seolinks

     יש המון חברות בשוק שמוכרות "נתונים יפים" אך לא מעבר. המשמעות היא שיבטיחו לכם קישורים חיצוניים באתרים איכותיים ואפילו יציגו בפניכם DR גבוה, אבל אם תעמיקו בנתונים תגלו שאין באמת דברים בגו. לדוגמא, ישימו את הקישור שלכם באתר עם טראפיק של פחות מ-100 אנשים בחודש, אבל עם DR גבוה.

     בנוסף לכך, יש טקטיקות שיתרמו לכם אולי לטווח הקצר, אבל לטווח הארוך יפגעו באמינות ומומחיות האתר בעיני גוגל, מוניטין שמאוד קשה לשנות, לכן חשוב שתעבדו עם מקצוענים. 

     אודות הכותב
     אייל רחמים
     אייל רחמים

     בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

     קידום אתרים בגוגל למעלה

     רוצים יותר כניסות לאתר?

     מדריך ללימודי קידום אתרים
     רוצים שאבדוק לכם את האתר?