קידום אתרים שחור

מהו קידום אתרים שחור?

קידום אתרים שחור או במונח היותר מוכר בתעשייה "black hat seo" זהו תהליך שבו מקדם האתר שלכם משתמש בניגוד להנחיות של גוגל, להשפיע על מנוע החיפוש להעלות את האתר שלכם בתוצאות החיפוש.

בדרך כלל שיטה זו מאפשרת לאתר שלכם לעלות בצורה מהירה בתוצאות החיפוש של גוגל, הרבה הרבה יותר מאשר תהליך קידום אתרים מקצועי.

יתרונות קידום אתרים שחור:

זול יותר – בשונה מתהליך מקצועי של קידום אתרים, בקידום אתרים שחור ישנם טכניקות שהעלויות שלהם פחותות משמעותית, זה בא לידי ביטוי בהשקעה נמוכה יותר בתוכן ובמבנה אתר, והשקעה גדולה יותר בטכניקה של קישורים, הסתרות תוכן (תוכן פקטיבי עבור גוגל) ועוד כמה רזים 🙂

מהיר יותר – בדרך כלל ההשפעה של הטכניקות השונות מגיע די מהר, קפיצות עצומות, תוך מספר קטן של חודשים ניתן להתברג במקומות הגבוהים.

לא תמיד גוגל מזהה – ישנם אתרים ששרדו עדכונים על גבי עדכונים, פינגווין פנדה ומה שתרצו, אתרים אלו מדורגים מאוד גבוהה עד היום, אפילו שאני יודע ממקור ראשון שעבודת הקידום האורגני שמבוצעת מאחורי הקלעים לא מתבססת על השקעה בתוכן איכותי, בבניית פרופיל קישורים מקצועי, כנראה שהביצה שלנו (גוגל ישראל) עדיין קצת פחות בולטת וחשובה.

החזר השקעה מהיר – בהרבה תחומים ניתן לקטוף מהר פירות ולהינות מתוצאות מהירות, כאשר ההחזר השקעה גבוהה כל כך, ניתן להתכונן למהלך הבא.

 

חסרונות קידום אתרים שחור:

חוסר יציבות עצום – אומנם גם בתהליך קידום אתרים מקצועי ישנה אי יציבות מסויימת, עדיין כאשר יש תוצאות גבוהות בגוגל הם יציבות לאורך שנים, בתהליך קידום אתרים שחור הסיכוי שבכל יום האתר יעוף אחורה, או בכל עדכון יחטוף הוא גבוהה מאוד ובעל הסתברות גבוהה, עבודה מול גוגל קונסול, ועוד כלים של גוגל מגבירים את הסיכוי של הטכניקה להיחשף  לסריקה ידנית או אוטומטית  של גוגל.

סיכון גבוהה- קיים סיכון די גבוהה לחטוף עונש מגוגל, אני אישית נוהג לברוח מתהליכי קידום אלו באתרי לקוחות, מודה שלפעמים אני משתעשע באתרים כאלו ואחרים 🙂 עדיין באתרים שלי ושל הלקוחות שלי אני מקפיד לא לסכן את האתר.

בעיני הסיכון הגבוהה ביותר הוא לפגוע במוניטין של חברה או עסק שעשויים להעלם מדירוג גוגל לחלוטין אפילו בשם המותג במקרים קיצוניים.

לסיכום:

אני יודע שאנחנו אוהבים הכול מהר וזול, עדיין ההמלצה שלי להיזהר משימוש בטכניקות שעשויים לפגוע בסמכות האתר שלכם עוד על סמכות אתר ניתן לקרוא כאן.