ידידותיות למובייל

בתחילה אתרי האינטרנט נוצרו עבור מחשבים שולחניים, אולם השימוש ההולך וגובר במהירות במכשירים ניידים מביא משתמשים רבים להיכנס לאתרי האינטרנט באמצעות סמארטפונים ומכשירי טאבלט. אלא שלא כל אתר אינטרנט שמוצג היטב על גבי מסך מחשב יוצג היטב גם במכשיר נייד. יתרה מזאת, לעומת גלישה באתר המותאם למחשב, אשר מצריכה שימוש בעכבר ומקלדת, אתרים המוצגים במכשיר נייד מצריכים שימוש בעיקר שימוש באצבע.

סיבות אלה הובילו בעלי אתרים רבים ליצור עבור האתר שלהם גם גרסאות אשר מותאמות למובייל, כלומר מוצגות באופן שונה במחשב שולחני ובמכשיר נייד. גרסאות ידידותיות למובייל יכולות להיות ממספר סוגים, החל בשני אתרים שונים לגמרי אשר מתוכנתים בהתאם לכל מכשיר ממנו מתבצעת הגלישה ועד לאתרים רספונסיביים, כלומר כאלה שמשנים את גודלם ועיצובם על פי המכשיר בו הם מוצגים.

בשנת 2015 הוכרז כי בתוצאות החיפוש של גוגל אשר מתבצעות במכשירים ניידים תינתן עדיפות לאתרים ידידותיים למובייל. ההכרזה עודדה בעלי אתרים רבים להשקיע ביצירת גרסאות אתר ייעודיות למובייל על מנת ליהנות מן היתרון בדירוג בתוצאות החיפוש, אולם חשוב להקפיד ולוודא כי הגרסאות למובייל לא ייחשבו על ידי מנועי החיפוש כתוכן משוכפל.