מונטיזציה

מונטיזציה או בשמה הלועזי "monetization" היא הדרך לשימוש באתרי אינטרנט בעיקר על ידי מכירת  מקומות פרסום או כל שימוש אחר באתר אינטרנט שלכם, כאשר נכון לכתיבת מונח זה ישנם כמה ערוצי פרסום מרכזיים לשימוש באתר שלכם למקור הכנסה:

תוכנית AdSense

כל בעל אתר אינטרנט יכול להצטרף לתוכנית רווחים של גוגל שבה למעשה הוא מאפשר לגוגל להשתמש בשטחי הפרסום באתר שלו

להצטרפות לתוכנית Adsense ולמידע נוסף ניתן ללחוץ כאן

תוכנית Affiliate

תוכנית שותפים מאפשרת לכם להצטרף לחברות המוכרות את המדיה באתר שלכם, באמצעות שטחים עבור תוכן, שטחי פרסום, שטחים עבור באנרים, חלונות קופצים, צ'אט ועוד.

מקובל לקבל תשלום עבור מונטיזציה מאתרים או נכסים אינטרנטיים בכמה דרכים:

תשלום לפי PPC

בן עם זה מודעות AdSense או באנרים ניתן לקבל תשלום עבור כל קליק על הבאנר כאשר מדובר בתכנית של גוגל אופי התשלום לפי קליק נקבע לפי מכרז שמתעדכן בזמן אמת כאשר התשלום הגבוהה ביותר שיהיו מוכנים המפרסמים לשלם עבור קליק מפרסום באתר שלכם יקבל את מרב החשיפות, כאשר מדובר במכירת באנרים חיצוניים אין הגבלה תוכלו לדרוש סכום נאה במידה ויש לכם אתר בעל ערך גבוהה למפרסמים.

תשלום לפי CPM

תשלום לפי CPM מתייחס לכמות מכסה מסוימת של חשיפות, בשונה מתשלום עבור הקלקה התגמול כאן מתבצע כל אלף חשיפות (דרך כלל) בין עם הגולשים הקליקו או לא את כסף שלכם תקבלו.

תשלום לפי CPA

תשלום זה מתייחס בדרך כלל לפעולה מסוימת שבוצעה לאחר הקלקה,בדרך כלל מדובר בהמרה כלומר ליד/רכישה/הצטרפות או כל פעולה שתוגדר בהמרה (הצטרפות לאירועים וכו), בדרך כלל אופי התשלום הזה מאוד מבוקש אצל מפרסמים שכן הם מוכנים לשלם סכום מסוים עבור עסקה או פעולה שמניבה להם ROI ברור, די קל למכור חבילות פרסום מהסוג הזה.

אחוזים ממכירות

בדרך כלל די נדיר, עדיין ישנם המון עסקים וחברות שישמחו לתת לכם אחוזים מסודרים עבור ביצוע המכירה במלואה, כולל מתן מענה מכירתי ללידים או פניות מהאתר שלכם, במצב בזה אתם נעזרים במודל של white label כלומר שולחן לבן שמאפשר לכם למכור את המוצרים או השירותים של החברה עם מיתוג משלכם, כאשר אתם בפרונט מול הלקוח.

יתרונות:

מצוין ליזמים דיגיטליים שמעוניינים להרוויח כמה שיותר מהנכס שלכם.

מודל שמאפשר לכם להרוויח סכומי כסף גבוהים.

חסרונות:

תפעול מורכב.

תלות גבוהה בהחזר ההשקעה שיש למוצרים או השירותים שאותם ניתן למכור דרך הנכס הדיגיטלי שלכם.

הערה חשובה – ישנם עוד דרכים נוספות, אני אישית בשנה האחרונה מביע עניין רב בהקמת נכסים, רכישת נכסים דיגטליים במטרה למקסם רווחים ויכולות אם הגעת לכאן ויש לך רעיון או מיזם אני מזמין אותך לקפה :).

לסיכום:

נכון לשנת 2017 הכניסות לאתר שלכם עשויות להכניס לכם המון כסף, חשוב לבחון בצורה מקיפה ורחבה כיצד ניתן למקסם את הטראפיק שיש לכם באתר, חושבים שאתם לא מנצלים את הטראפיק כמו שצריך, לייעוץ לחצו כאן הגדלת רווחים מהאתר.