עדכון פנדה

מהו עדכון פנדה וכיצד הוא יכול לפגוע באתר שלכם?

עדכון פנדה או בשמו המוכר יותר בעולם "Google Farmer Update" הימים הראשונים לעדכון היו 25.2.11 והרעיד מעט את עולם קידום האתרים כאשר חברות רבות ואתרים רבים נפגעו ממנו, תהליך השיקום לא פשוט ועשוי לפגוע בסמכות האתר כאשר הוא התייחס למידע והתוכן של האתר כפי שמופיע בגוגל, כאשר המטרה העקרית של גוגל היא לסנן אתרים שרמת התוכן בהם ירודה לרבות איכות הקריאה, טעויות כתיב, תוכן משוכפל, תוכן חסר ערך.

כיצד עדכון פנדה עשוי לפגוע באתר שלכם?

צריך לציין כאן כמה דברים, עדכון פנדה אינו פוגע ברמת עמוד הוא פוגע ברמת אתר, כלומר כמה עמודי תוכן בעלי תוכן ירוד באתר שלכם, והעדכון עשוי לפגוע באתר ברמת טראפיק (ירידה רוחבית במיקומים) ולכן חשוב להקפיד על תוכן איכותי כמה שיותר ברמה רוחבית באתר.

כיצד תעברו עדכוני פנדה בשלום?

תוכן מקורי – אין כמו תוכן מקורי, הימנעו משכפולי תוכן, ציטוטים מוגזמים, כמובן לא נדבר על העתק הדבק.

תוכן בעל ערך לגולש באופן כללי בתחומים רבים תוכן שעשוי לתרום לגולשים של גוגל, עשוי לסייע לכם להגדיל את סמכות האתר, לשמור על רמת רלוונטיות גבוהה, ככה שבמוקדם ובמאוחר אתם עשויים לקצור פירות וכמובן לא להינזק בעדכוני גוגל.

המנעו משגיאות כתיב – גילוי נאות, הרבה פעמים אני כותב תוך כדי עבודה, נסיעה ברכבת, לפני שינה וכו, מה שמייצר לי לא מעט שגיאות כתיב, הפתרון שמצאתי לעניין זה הוא להעביר את התוכן הגהה פעם שניה לפני פרסום, ובעצמי לבצע מעבר פעמים נוספות.

רמת כתיבה – גילוי נאות אחרון למונח זה, לטעמי לא התברכתי ברמת כתיבה כשרונית במיוחד ובכל זאת אני נעזר בקולגות וטיפים של בלוגרים מובילים בשביל לנסות לשפר את רמת הכתיבה שלי, לסייע לכם לקבל את התכלס במינמום זמן ותוכן מיותר.

כתיבה עניינית – הרבה חברות קידום אתרים, ומקדמי אתרים בתחילת הדרך דוחפים יותר מדי טקסט מיותר לאזורי תוכן באתר, לפני עדכון הפנדה היו הרבה אתרים שהביטוי המבוקש היה מופיע 30 פעם בעמוד 🙂 אין צורך בתחבולות מהסוג הזה.