כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
גיוס מתכנתים מאוקראינה – מיקור חוץ שחוסך לכם המון
פרסום מאמר בוואלה

גיוס מתכנתים מאוקראינה – מיקור חוץ שחוסך לכם המון

עבודה במיקור חוץ (Outsourcing) אינה שיטה חדשה בעולם התעסוקה; אבל רק בשנים האחרונות גם חברות הייטק החלו להשתמש בשירותי אאוטסורסינג בצורה מקיפה. הזרז העיקרי לכך היה משבר הקורונה, אבל גם ההבנה ששירותי עבודה מרחוק חוסכים למעשה הון תועפות למעסיק.

יעילות העבודה מרחוק

מחקר שנעשה על ידי ארגון Insead העולמי, מעיד כי 80% מהארגונים בעולם שעברו לעבודה מרחוק – לא חשו ירידה בפריון העבודה בעקבות המעבר. זאת ועוד, 40% מהארגונים העידו דווקא על עלייה בפרודקטיביות במהלך העבודה מרחוק.

אין ספק שלמגפת הקורונה הייתה יד בדבר, אבל לא מעט חברות הייטק מגייסות מתכנתים ואנשי פיתוח במיקור חוץ כבר מזה זמן מה. צמצום בשטחי עבודה (שמוביל בתורו לחיסכון ענק בעלויות שכר דירה, ארנונה, חשמל ועוד); אין צורך בשמירה על יחסי עובד-מעביד בצורתם המלאה, אלא בפורמטים חלקיים בלבד; מציאת אינספור צוותים ייעודיים למשימות הדרושות במקום הסתמכות על כוח אדם מצומצם ועוד. כל אלו ועוד מהווים סיבות טובות ומצוינות לביצוע המעבר למיקור חוץ.

למעשה, ניתן כיום להקים חברה שלמה שכל כולה מבוססת צוותי חוץ – מתכנתים, מעצבים, אנשי שיווק, אנשי מוצר ועוד. כל מה שנשאר הוא שמייסדי החברה ישתמשו במנגנון אמין ומהיר של חלוקת משימות ומעקב, כגון מאנדיי לדוגמה – והרי לכם חברת הייטק ללא משרדים, סניפים וצוותים מקומיים. הכול נעשה מרחוק, תוך חיסכון עצום בעלויות ובהתרוצצויות.

לא מספיק לכם? התחום של עבודה מרחוק במיקור חוץ כה מפותח כיום, עד שיש חברות שזה כל עיסוקן. כן, כן – קראתם נכון. חברות כגון Ignite הישראלית ורבות נוספות, מסייעות מזה שנים לחברות הייטק למצוא ולהעסיק מתכנתים ואף צוותי פיתוח שלמים באאוטסורסינג. וזה עובד מצוין.

למה דווקא גיוס מתכנתים באוקראינה

לאור כל היתרונות שהוצגו, מסתבר שאחד המוקדים העיקריים לגיוס מתכנתים הוא אוקראינה; מדינה באירופה השוכנת מצפון לים השחור, וחולקת גבול משותף עם רוסיה, פולין, הונגריה ועוד. מה הופך את אוקראינה ללב התעשייה הזו?

קודם כל נתחיל מהעובדה הפשוטה, שעשרות חברות ענק מובילות בתחומן כבר עשו את זה לפניכם – והקימו סניפים ומשרדים באוקראינה: גוגל, מיקרוסופט, נוקיה, מרצדס בנץ, סמסונג, סיטי בנק, סנפצ'ט ורבות נוספות. מה שנקרא, 1,000 מותגים לא טועים.

מעבר לכך, אוקראינה היא אחת המדינות המובילות כיום בכל הנוגע לתחום ה-IT באופן כללי. מעל אלף חברות במדינה מעסיקות מעל 100 אלף מפתחי תוכנה, ועד 2025 מספר זה צפוי להיות מוכפל פי שניים. כמו כן אוקראינה זכתה בתואר "מדינת האאוטסורסינג לשנת 2017", ומבחינת איכות העבודה המתכנתים במדינה נמצאים במקום ה-8 בעולם, לעומת הודו (אם כל שירותי המיקור חוץ) שנמצאת רק במקום 30 פלוס.

על כך תוסיפו נתונים נוספים – כגון שכר מתכנתים נמוך יחסית למדינות אחרות באירופה; אוריינות מופלאה במגוון רחב של שפות תכנות; וכן מדדים בין אישיים של חריצות, מוטיבציה ונאמנות למקום עבודה… והרי לכם גן עדן לכל המעוניינים לגייס מתכנתים במיקור חוץ, שנותנים עבודה כמו שצריך.

איך מוצאים מתכנתים איכותיים באוקראינה?

בניגוד לגיוס עובדים סטנדרטי, המתנהל בצורה ישירה (שליחת קורות חיים, זימון לראיון וכו') – גיוס במיקור חוץ מחייב שיטת עבודה מעט שונה. לרוב לא תהיה לכם אפשרות להתחיל לקבל קורות חיים ולנהל ראיונות עבודה, פשוט משום שהרוב לא יודעים היכן לחפש ולמצוא את העובדים הכי טובים בתחום (וכשמדובר במתכנתים באוקראינה, על אחת כמה וכמה).

האפשרויות העיקרית העומדות בפניכם:

חיפוש וניהול מהארץ – ככל הנראה זו צורת ההתנהלות הכי פחות יעילה ונוחה. תצטרכו למצוא מקור אמין לגיוס עובדים ו/או לקבלת קורות חיים, לתרגם את המסמכים לעברית או להעסיק מישהו דובר השפה, לראיין את העובדים בטלפון או בזום (ושוב מחסום השפה) ועל בסיס ההתנהלות הרעועה הזו לקבוע מי מתאים. לאחר מכן תצטרכו לנהל את העובדים ולפקח עליהם כמובן.

פתיחת סניף / משרד פיזי באוקראינה – איסוף קורות חיים, ניהול ראיונות עבודה וקבלת מועמדים במדינה עצמה. אפשרות זו תחייב אתכם בהעסקת עובדים נוספים, דוברי השפה, לביצוע התהליך. לחילופין גם אתם עצמכם יכולים להגיע למדינה ולבצע את תהליך הגיוס, וזאת בתנאי שאתם דוברי השפה ויודעים היכן לחפש עובדים איכותיים.

שימוש בשירותי מיקור חוץ – כפי שכבר צוין, כיום יש חברות שכל עיסוקן קודש לגיוס עובדים במיקור חוץ. חברות שכאלה יכולות להפעיל את הקשרים שלהן בשטח, ולמצוא לכם מתכנתים וצוותי פיתוח באוקראינה בתהליך מסודר שיבטיח עבודה איכותית. החברה תעביר לכם את המועמדים הטובים ביותר מהרשימה, וכל מה שתצטרכו זה לבחור.

צוותי פיתוח מאוקראינה לפי בקשה

עוד יתרון משמעותי של פיתוח באוקראינה, הוא האפשרות להרכיב צוותים ייעודיים בהתאמה אישית לכל דרישה. יש לכם פרויקט זמני שאמור להסתיים כמה שיותר מהר? צוותי פיתוח מאוקראינה יספקו לכם מענה סביב השעון, עד לסיום המהיר והמוצלח של הפרויקט. אם בא לכם, תוכלו לקבל צוותים גם בתשלום שעתי.

סובלים מתחלופת עובדים גבוהה? כל זה יכול להיות נחלת העבר. גיוס צוותי פיתוח ותכנות מאוקראינה מטפל נקודתית בכל מחסור כוח אדם. ניתן לגייס צוותי פיתוח שלמים בהתאם למשימות העומדות בפניכם, ובסיום הפרויקט לברך אותם לשלום. בלי יחסי עובד מעביד, בלי עלויות עובד, בלי הוצאות נלוות על שכירה / קנייה של מבנה ועוד.

חסרונות אפשריים לגיוס מתכנתים במיקור חוץ

אין ספק שעבודה מרחוק הפכה לחלק משמעותי בשוק העבודה בשנים האחרונות, ובייחוד אחרי שקיבלה האצה משמעותית בשנת הקורונה. למרות כל היתרונות שהוצגו כאן, חשוב לדעת שלא הכול ורוד במאת האחוזים, ויש גם כמה חסרונות קלים שכדאי להיות מודעים לקיומם.

לדוגמה:

הסחות דעת – לא כולם בנויים לעבוד מהבית. יש אנשים שברגע שהם מתרגלים לעובדה הזו, מתחילים להרגיש יותר מדי בנוח, מתחילים לזלזל, עושים שנת צהריים פה ואיזה ביקור אצל חברים שם… וכל זה במהלך יום עבודה רגיל. אם יש לכם ילדים בבית במהלך שעות העבודה, על אחת כמה וכמה.

חוסר פיקוח ובקרה – כאשר העובדים מפוזרים במדינות רחוקות, אין לכם אפשרות אמיתית לפקח על מעשיהם. כמובן תמיד אפשר לעבוד עם מערכות שמנטרלות את הקושי הזה כמעט לאפס, כמו מערכת מאנדיי שמאפשרת להפעיל טיימר על כל משימה וליצור מעקב רציף.

עבודת צוות – אין אפשרות לעבודת צוות אמיתית כשמדובר בעובדים מרחוק, גם אם משתמשים בפלטפורמות ניהול מתקדמות. חיסרון זה יכול להיות משמעותי עבור אנשים שחייבים מסגרת כלשהי על מנת לעבוד במיטבם, אבל זה לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו.

חיסרון במגע אנושי – לא כולנו מרגישים נוח לעבוד רק מול מסכים קרים ומרצדים. יש לקוחות שירצו לשמוע קול אנושי מעבר לקו הטלפון, או לפחות נציג אנושי שמקליד בצ'ט (עד כמה שניתן לזהות אותם בתחילת השיחה).

רגע לפני סיום – זה יותר פשוט ממה שנדמה

כנראה שיש עוד כמה חסרונות פה ושם, אבל ככל הנראה אלו הם העיקריים והבולטים ביותר. ולמרות זאת, חברות רבות ממשיכות לנוע אל עבר עולם של גיוס ותעסוקה מרחוק. זה אומר דרשני.

מרגע שמודעים לקיומם האפשרי של חסרונות אלו ויודעים כיצד לגשת אליהם ולטפל בהם, הם למעשה הופכים לחסרי משמעות. מרגע שלומדים למדוד את העובדים שלכם לפי התוצרים האמיתיים שהם מפיקים, ולא לפי מספר שעות העבודה שהקדישו בפועל – אתם עוברים למעשה לשלב חדש בניהול העסק והחברה.

כל חיסרון של עבודה מרחוק בטל בשישים, לעומת התועלת העסקית שתוכלו להפיק מגיוס מתכנתים מאוקראינה, ומכל מדינה אחרת הזמינה למתן שירותי עבודה באאוטסורסינג.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם

ייעוץ בוואטסאפ