כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
העמוד שלכם "נעלם" מגוגל? אתם לא לבד, מה הולך פה?
חדשות גוגל

העמוד שלכם "נעלם" מגוגל? אתם לא לבד, מה הולך פה?

קצת לפני שאני משתף את תחושות הבטן שלי על העדכון\באג הזה ויורה חיצים, אנסה להסביר מה בדיוק הולך פה, האתר שלכם נעלם פתאום? בין אם זה דף הבית או עמודים פנימיים, מדובר בלא פחות מתקלה של גוגל, כן כן, יש תקלה, בשונה מחברות התקשורת כאן אין עם מי לדבר, יש קולגות שחולקים את תחושות הבטן שלהם, וגם הם נדהמים מהיכולת של גוגל להעיף אתר ביום בהיר אחד, ולספק חצי הסבר בציוץ קטן בטוויטר, אז מה הולך פה?

בימים האחרונים שמו לב לא מעט בעלי אתרים ומקדמי אתרים כי העמודים שלהם נעלמים מתוצאות החיפוש בגוגל ללא סיבה נראית לעין. אם גם אתם ביניהם, אפשר לנשום לרווחה (אני ציני לגמרי): על פי ג'ון מולר מחברת גוגל, הייתה זו תקלה טכנית שטופלה ותוקנה.

העמוד שלכם "נעלם" מגוגל? זו הייתה תקלה טכנית שתוקנה

"מתנצל", "צייץ מולר בטוויטר בסוף השבוע, "הייתה לנו תקלה טכנית בצד שלנו לזמן מה, היא תוקנה לעת עתה והעמודים שנפגעו אמורים לעבור עיבוד מחדש. עם זאת, טוב לדעת שכלי בדיקת ה-URL הוא גם שימושי במקרים כאלה!"

כלי בדיקת ה-URL אליו מתייחס מולר בציוץ הוא URL inspection tool, כלי שכבר זמין למשתמשים בגרסה העדכנית של Google Search Console. הוא מאפשר לבדוק כתובת URL ספציפית בתוך אתר על מנת לבדוק את מצבו של עמוד באינדקס החיפוש של גוגל, לרבות נתונים אודות סריקה, אינדוקס ופרטים נוספים הישר מן הנתונים של גוגל. בין היתר ניתן לקבל מידע אודות תאריך הסריקה האחרון, מצב הסריקה האחרונה, שגיאות בסריקה או באינדקס, שגיאות ב-AMP ועוד.

מה שאפשר ללמוד מן האירוע הזה הוא שגם היום בעלי אתרים עדיין עלולים לחוות תקלות ואף לספוג נזקים בגלל באגים, תקלות מחשב ו"תקלות טכניות" אחרות; ומומלץ כי יעקבו אחר העמודים השונים באתרים שתחת אחריותם על מנת לאתר בעיות מבעוד מועד.

בשורה התחתונה, השפעתה של התקלה הטכנית המדוברת ככל הנראה התרחשה בין הימים 4-5 באפריל וטיבה המדויק עדיין לא ברור, אולם נכון לרגע זה אתרים לא אמורים לחוות כעת בעיות של היעלמות מתוצאות החיפוש של גוגל – לפחות לא כתוצאה מבעיות טכניות מן הצד של גוגל.

עדכון:
התקלה עדיין לא תוקנה בצורה מלאה, בגוגל עדיין עובדים על זה…
תקלה בגוגל

זה עדיין לא הסתיים נכון ל8.4.19 אני ושאר הקולגות בתחום רואים בצורה רוחבית אתרים נעלמים וחוזרים.

עדכון מתסכל ברמות, מה ניתן לעשות?

תכלס לא הרבה, עדיין במידה ואתם מקדמי אתרים הקפידו להרגיע את הלקוחות שלכם.

טיפ קטן – לא חייב לחייג אליהם הכינו תשובה מסודרת עם צילומי מסך, או סתם תשלחו את העדכון חדשות הזה אליהם.

שלחו את האתר לסריקה בקונסול או את העמוד שנעלם ידנית, והמתינו מספר שעות זה צפוי לחזור, למעט זה תשתו הרבה מים, זה יחלוף בימים הקרובים.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם