קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
בקרוב: מהירות אתר תהפוך גורם דירוג בחיפוש במובייל
מהירות אתר במובייל

בקרוב: מהירות אתר תהפוך גורם דירוג בחיפוש במובייל

בעלי אתרים, מנהלי אתרים ומקדמי אתרים, שימו לב: על פי גוגל, החל מחודש יולי 2018 מהירות האתר תהפוך לגורם שישפיע על דירוג אתר בחיפוש במובייל. בכך למעשה מצטרף החיפוש במובייל לאחיו הבוגר, החיפוש בדסקטופ, אשר מתחשב במהירות טעינת האתר כפרמטר דירוג עוד משנת 2010.

הכרזה זו של גוגל מכונה "עדכון מהירות", והיא תשפיע רק על עמודי אינטרנט שנטענים לאט. מה זה בדיוק אומר? לא לגמרי ברור, אולם לפי גוגל לא קיים כלי שיאפשר לכם לדעת האם עמוד מסוים יושפע מן העדכון הזה באלגוריתם או לא. במקום זה, כוונת גוגל היא שמפתחים "יפתחו את הראש" ויחשבו באופן יצירתי אודות הדרך בה ביצועיו של אתר משפיעים על חוויית המשתמשים בעמודים השונים.

בהכרזה של גוגל מודגש גם כי ככל שמהירות האתר תהיה חשובה, עדיין תינתן עדיפות לכוונת המשתמש בשאילתה. כלומר, גם עמודים שנטענים לאט עדיין עשויים להיות מדורגים במקומות גבוהים אם התוכן שבהם רלוונטי במידה רבה למה שהמשתמש מחפש.

אין זה אומר שאתרים שנטענים לאט נדונו להיעלם מדפי התוצאות של גוגל או להידחק לתחתית תהומות הנשייה של החיפוש במובייל, אבל בהחלט לא יזיק אם במסגרת קמפיין קידום אתרים תתבצע גם אופטימיזציה למהירות האתר, על מנת להאיץ אותה ככל שניתן עוד לפני שהעדכון הזה נכנס לתוקף.

אודות הכותב
אייל רחמים
אייל רחמים

בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?