כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
בחירת דומיין מושלם
בחירת דומיין

בחירת דומיין מושלם

בכל הקשור לאפשרויות של אתר אינטרנט להופיע בתוצאות החיפוש של מנועי החיפוש, לשם הדומיין ולכתובת ה-URL יש חשיבות עצומה. המשמעות היא לא רק היעד שאליו המבקרים באתר יגיעו כשהם ייכנסו לאתר, אלא השפעה ממשית על הנראות של האתר במנועי החיפוש.

כיום, אפשרויות הבחירה בדומיין הן רחבות יותר מאי פעם, מה שהופך את הבחירה בדומיין אחד עבור האתר שלכם לקשה מאוד. האם לבחור בסיומת com בינלאומית או בסיומת co.il ישראלית, איך להתמודד עם העובדה שכתובות האינטרנט כתובות באנגלית כשהשפה שלנו היא עברית, או אולי לבחור בדומיין בעברית? מה יהיה הדבר היעיל ביותר מבחינת מנועי החיפוש?

להלן מספר דברים שכדאי לדעת ולעשות על מנת לבחור את הדומיין המושלם ולהפיק ממנו את התוצאות הטובות ביותר.

בחירת דומיין – מתחילים במשחקי מילים.

לפני שאתם נכנסים אל אתר שבו ניתן לרכוש דומיין, קחו דף ועט והעלו על הכתב מספר רעיונות. היעזרו בשלוש עד חמש מילים או ביטויי מפתח אשר מגדירים באופן ברור במה עוסק האתר או מה תחום הפעילות של העסק, והתחילו לשחק איתם. חברו אותם, פצלו אותם, מזגו אותם – וראו מה נראה לכם נכון, הגיוני, נשמע טוב ולא מאולץ.

בחירת דומיין ייחודי, אבל לא מדי.

הדומיין הוא חלק מן המותג שלכם, ולכן חשוב שיהיה ייחודי ובולט. בחירת דומיין גנרי או דומה מדי למותג אחר עלולה להוביל לתוצאות לא רצויות כגון בלבול של קהל הלקוחות. מאידך, אל תנסו להיות ייחודיים מדי. למשל, אל תבחרו ביודעין שם דומיין שכתוב בשגיאות כתיב מכוונות רק כדי להיות מגניבים ולבלוט בשטח, משום שפשוט תאבדו תוצאות מחיפושים של גולשים שכן יכתבו את השם בצורתו הנכונה.

דוגמה מפורסמת היא של בעלי אתר שיתוף התמונות פליקר, אשר ניסו להתחכם ובחרו עבורו את הדומיין Flickr.com (כאשר המילה הנכונה, בעלת המשמעות, כתובה עם האות e, flicker). הבלבול של הגולשים שחיפשו flicker.com ולא הגיעו לאתר המבוקש אילץ את בעליו לרכוש גם את הדומיין flicker.com ולהפנות ממנו אל הדומיין הנכון.

אז מה עדיף, com או co.il?

אם האתר שלכם פונה לקהל בינלאומי או שאתם רוצים ליצור רושם של אתר כזה, סיומת .com עשויה לקרוץ לכם. אולם אם האתר שלכם ממוקם במדינת ישראל ופונה לקהל ישראלי, כאשר רוב החיפושים בהם הוא עשוי לעלות מתבצעים באמצעות google.co.il ולא באמצעות google.com, ובפרט אם אתם מודעים לכך שפעמים רבות תוצאות החיפוש של גוגל נותנות משקל מסוים לאתרים לוקאליים – אזי סיומת co.il היא המומלצת ביותר עבורכם.

פשוט לכתוב? יותר טוב!

אם כתובת האינטרנט של האתר שלכם מסובכת להקלדה, הגולשים לא יקלידו אותה. שימוש במילים שקשה לאיית, בכתובת ארוכות מאוד, בשילוב של אותיות ומספרים או בתעתיק עברי של מילים לועזיות בהן לא ברור האם האות ח' נכתבת כ-H, CH או KH – כל אלה עלולים לתסכל את הגולשים המנסים להקליד את הכתובת בדפדפן שלהם. גם אם הם יצליחו בסופו של דבר להקליד את הכתובת המסובכת ויגיעו לאתר, הרי שחוויית המשתמש שלהם נפגמה כבר והם התחילו את הביקור ברגל שמאל.

בחרו דומיין שקל לזכור

עם כל אפשרויות הפרסום הקיימות כיום, בין קידום בגוגל , פרסום בגוגלפרסום בפייסבוק, הדרך הכי טובה והכי יעילה היא עדיין השיטה העתיקה ביותר: מפה לאוזן. אם אתם רוצים להגדיל את המודעות לקיומו של האתר, בחרו בדומיין שקל לזכור. כך, מי שכבר מכיר אתכם יוכל לספר עליכם בקלות למי שעדיין לא מכיר – והרי מה הטעם בדומיין שאף אחד לא זוכר?

הקוצר קובע

במקרה של בחירת דומיין לאתר, כמה שיותר קצר כך יותר טוב. לא רק שיותר קל לזכור דומיין קצר ואף קל יותר להקליד אותו – דומיין קצר גם מאפשר לחלק גדול יותר מכתובת העמוד להיחשף לגולשים כבר בעמוד של תוצאות החיפוש, והוא נראה טוב כשהוא מודפס על כרטיסי ביקור ובכל מדיה מודפסת אחרת.

לבנות ציפיות ולעמוד בהן

מהן הציפיות שברצונכם לבנות אצל אדם ששומע את כתובת האינטרנט של האתר שלכם בפעם הראשונה? אם אותו אדם לא מצליח להבין מיד במה עוסק האתר, אזי הדומיין לא טוב מספיק. נכון, השמות של אתרים כמו גוגל, מאקו או פייסבוק נשמעים קצרים וקליטים, אבל נדרשו הרבה יותר זמן ומאמצי שיווק על מנת למתג אותם ולגרום להם לעבוד. מוטב שתבחרו בדומיין שמעיד על תוכן האתר, כגון learnyoga.co.il.

בנו את המותג שלכם

אם אינכם מצליחים למצוא דומיין פנוי שעומד בכלל הקודם, השתמשו בכללי מיתוג על מנת לבדל את האתר שלכם מאתרים אחרים. שם קצר ומגניב יכול לשאת בחובו ערך משל עצמו בעתיד ארוך הטווח אם תמתגו אותו בצורה נכונה, אולם קחו בחשבון שהדבר עשוי לקחת זמן כאשר שם הדומיין אינו מעיד על תוכן האתר.

אל תיפלו בפח הטרנדים

גם אם בענף שלכם יש טרנד אופנתי שתופס חזק בימים אלה, אין פירוש הדבר שהוא יאריך ימים. העתקה ממתחרה יכולה להוביל אתכם גם בדרכים לא נכונות, ולכן אל תנסו להתחכם, להשתמש במקפים, מספרים או איות שונה. היו פשוטים, ממוקדים וקלים לזכירה.

סיכום

הדומיין שלכם הוא המקום שבו אתם עושים עסקים ברשת. ממש כמו בנדל"ן, גם כאן המיקום הוא אחד היסודות החשובים ביותר להצלחה. דומיין שמבהיר לגולשים ולמנועי החיפוש באופן מיידי במה עוסק האתר יכול לסייע לכם לבסס את הצלחתו של המותג שלכם. אל תקלו ראש בבחירת הדומיין; קחו את הזמן ובחרו אותו בקפידה. זהו המתכון המוצלח ביותר לבחירת דומיין מושלם.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם