כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
כך תאנדקסו את האתר שלכם במהירות וללא גוגל
אינדוקס עמודים בגוגל

כך תאנדקסו את האתר שלכם במהירות וללא גוגל

איך לאנדקס עמוד בגוגל ללא הסרץ' קונסול

מקדמי אתרים רבים הוכו בתדהמה לאחר שגוגל הודיעה כי היא משהה את אפשרות הבקשה לאינדוקס מחדש של עמודים דרך הסרץ' קונסול. אנחנו כאן כדי לעשות סדר בבלאגן ולספק מספר פתרונות חלופיים עד שגוגל יחזירו (בתקווה במהרה) את האפשרות.

אז מה המשמעות האמיתית של ההודעה?

חשוב להבהיר- ההודעה של גוגל לחלוטין לא אומרת שעמודים חדשים לא יהיו מאונדקסים. ההודעה בסך הכל מתייחסת לכלי Url inspection בסרץ' קונסול שאיפשר הגשת בקשת אינדוקס לעמוד חדש.

מקדמי אתרים רבים השתמשו בכלי הזה לאחר שביצעו אופטימיזציה לעמוד או הוסיפו עמוד חדש ורצו שגוגל יחיל את השינויים במהירות. בפועל, הזחלנים של גוגל מבצעים סריקות על בסיס קבוע ולכן גם אם לא תבצעו פעולה ידנית, במוקדם או במאוחר השינוי המבוקש יתקבל בגוגל.

בסופו של דבר, המשמעות האמיתית של ההודעה נוגעת ל"נוחות" של ביצוע אינדוקס מחדש ועל הזמן שיקח לעמוד המבוקש להתאנדקס. 

איך ניתן לפתור את הבעיה ולאנדקס עמודים חדשים ללא הסרץ' קונסול?

למרות שהכי טוב כאמור להשתמש בכלי הרשמי של גוגל , ישנן דרכים חלופיות לאינדוקס מהיר של עמודים.  ההיגיון מאחורי כל השיטות האלו הוא להכריח את המנוע חיפוש "למצוא" את העמוד מחדש.

רשתות חברתיות

הזחלנים של גוגל סורקים באופן קבוע את הרשתות החברתיות ולפני מספר חודשים אף סקרנו את הקשר בין אותות מרשתות חברתיות לקידום אורגני בגוגל. מעבר לקשר הזה, שיתוף של קישור ברשתות החברתיות יכול לעזור לכם מאוד באינדוקס מחודש של העמוד.

טיפ של מקצוענים- טוויטר היא רשת מעולה לפרסום הקישור שלכם ולזירוז האינדוקס.

בנו קישורים פנימיים לעמוד

היררכיית אתר וקישורים פנימיים הם נושא חשוב ביותר בעולם הSEO אך גם דרך שתוכלו להשתמש בה כדי להאיץ את האינדוקס של עמודים חדשים. פשוט, בנו קישורים פנימיים הגיוניים לעמוד המבוקש.

בנו קישורים חיצונים לאתר

בניית קישורים לפי רוב אנשי הSEO בעולם היא קריטית להצלחת תהליך הקידום ובנוסף תוכלו לנצל את הכוח של הקישורים כדי לאנדקס עמודים בצורה מהירה. קישור מאתר חיצוני מאפשר לכם להנות מהמעקב של הזחלנים באתר שפירסם את הקישור המפנה אליכם. 

ככל שהאתר יותר חזק ועם יותר תנועה, כך סביר שתדירות הסריקות שלו גבוהה יותר וכך גם הסיכוי שהקישור באמת יעזור בתהליך האינדוקס.

שליחת פינג

טיפה Old School אבל לפחות בקידום בחו"ל השיטה הזו די מוכיחה את עצמה כיעילה ומעצבנת בו זמנית. כעיקרון יש מספר רחב של שירותים המאפשרים שליחת פינג (סוג של התראה) למנועי החיפוש על הולדתו של עמוד חדש. אחד מהשירותים האלו הוא Ping O Matic המאפשר לכם לבחור את מנועי החיפוש שיקבלו את ההתראה הזו.

Ping

אינדוקס במנועי חיפוש אחרים

לפעמים אנחנו שוכחים את זה אבל מעבר לגוגל ישנם מספר מנועי חיפוש נוספים כמו Bing לדוגמה. גם לבינג יש כלי ניהול אתרים Bing Webmaster Tools שהוא בהחלט מפתיע לטובה ומאפשר לכם לסרוק את העמודים שלכם באתר בכל רגע. כעיקרון, אינדוקס העמוד בבינג יכול לתרום משמעותית בצורה עקיפה לאינדוקס של גוגל.

בינג

שימוש במפת אתר (שימוש בסרץ' קונסול)

אם אתם עובדים עם הקונסול וודאו כי מפת האתר שלכם מעודכנת , הוגשה לגוגל ונסרקת ללא שגיאות. בנוסף, אם הוספתם עמוד חדש ואתם רוצים שגוגל יאנדקס אותו מהר וודאו כי מפת האתר מכילה את העמוד.

מיטוב של הסריקה וחסימה של עמודים לא רלוונטיים

אמנם זו שיטה שיכולה להתפרש כיותר מידי עקיפה עבור רבים אך האמת היא שהיא מעולה וחשובה באופן כללי בעולם הSEO ויכולה לעזור לכם במיוחד בנושא של האינדוקס. כעיקרון ההיגיון העומד מאחורי השיטה ואותו מצאתי בבלוג של ריאן סטיורט מWebris  הוא למקקד את גוגל בעמודים החשובים ביותר באתר. כלומר, במקום לאפשר לגוגל לבזבז את "תקציב הזחילה" על עמודים לא חשובים וכאלה שאתם לא רוצים שיאנודקסו (כמו לדוגמה צ'אק אוט בחלק מהאתרים) יש לחסום את הסריקה שלהם באמצעות אחת מהשיטות הבאות.

שימו לב- ככל שתצמצמו את העבודה של הזחלנים ותרכזו להם את העמודים החשובים ביותר , כך תגדל הסבירות שהעמודים שאתם כן רוצים שיתאנדקסו יקבלו עדיפות. קצת כמו הסיפור "זאב זאב", אם אתם מרגילים את גוגל שהעמודים שלכם לא שווים, כך תקטן הסבירות שהוא ירצה לבקר באתר שלכם בפעם הבאה שתעלו תוכן חדש.   

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?