כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
עבודה מהבית {2020}
עבודה מהבית

עבודה מהבית {2020}

ימי וירוס הקורונה הביאו לעלייה משמעותית בחיפוש אחר פתרונות תעסוקה יצירתיים. המצב הזה מוביל ליותר ויותר חיפושים בתחום של עבודה מהבית, ואנו עדים בימים האחרונים לעלייה של יותר מ600% בחיפושים בישראל אחר הביטוי "עבודה הבית". לכן, זה זמן מצוין לעשות סדר ולהציג בפניכם את מגוון העבודות השונות שניתן לבצע מן הבית ואף להתפרנס מהן בכבוד:)

 

חיפוש עבודה מהבית

וירוס הקורונה זמן לחשב מסלול ולעבור לעבוד מהבית

המצב הנוכחי השפיע על החברות הגדולות בעולם, כל המותגים והחברות המובילות בעולם סגרו אלפי ומאות סניפים, מלבד המגזר העסקי גם המדינות והכלכלה העולמית נפגעה בצורה רחבה, האם אני חסין כבעל עסק? חד משמעית לא, דווקא בימים אלו יצא לי לחשוב שגם החברה שלי שבניתי במו ידיי, גם עם בימים אלו עובדת כרגיל עשויה להתמודד עם קושי משום מקום.

המשמעות של הדברים חיזקו בעיניי את הצורך בלמידה אישית, הרחבת הידע המקצועי והכישרון האישי עשויים להיות קרש הצלה בים סוער.

קידום אתרים מהבית

למעשה יש סיבה מרכזית שאני מאוהב במקצוע שלי, כמקדם אתרים אתה מסוגל לעבוד כמעט בכל מקום בעולם ובטח שגם מהבית 🙂

מה נדרש בשביל להתחיל ולעבוד מהבית?

כדי להתחיל לעבוד מהבית לא צריך הרבה האמת. כמו שתוכלו לראות בהמשך, את חלק מן העבודות ניתן לבצע באמצעות הטלפון הנייד שלכם וחלקן מצריכות מחשב וחיבור לאינטרנט. מעבר לרמה הטכנית, עליכם להיות בעלי יכולת מסויימת או ידע חיוני המאפשר לכם לבצע את העבודה. 

כעיקרון, חלק מהמקצועות ניתן ללמוד תוך כדי תנועה וחלק מאפשרים לכם הכשרה וירטואלית על חשבון החברה.

שימו לב- אם במהלך מסע החיפוש שלכם אתם מגלים שיש יכולות או ידע שמסקרן אתכם ויכול להתאים לעבודה מהבית, שווה לכם להשקיע את הזמן שנוצר כדי לרכוש את הידע הזה. ניתן לעשות זאת באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות כמו Udemy או Coursera.

יכולות ומקצועות המאפשרים עבודה מהבית.

כעיקרון, סביר להניח שיש לכם כבר יכולת טבעית ששווה כסף ואתם פשוט לא יודעים עלייה:

שפה– יודעים שפה ייחודית? תוכלו ללמד שיעורים פרטיים אונליין, או לחילופין לעבוד עם חברת תרגום מקצועי. יש מגוון גדול של פלטפורמות המציעות שירות כזה, ביניהן Verbling.

כתיבה– כישרוניים בכתיבה? זה בדיוק הזמן להפוך את הכישרון לכסף. תוכלו לעשות זאת באמצעות הצעת שירות הכתיבה השיווקית שלכם בפלטפורמות שאותם סקרנו. יש המון שירותים נדרשים הנוגעים לכתיבה, החל מכתיבה לאימיילים, כתיבת מודעות, כתיבת תסריטים וכתיבת מאמרים לאתרים.

הקראה- עולם הוידאו הולך וצובר תאוצה וכך גם הדרישה למקריאים בשפות שונות או למדובבים.חפשו "Voice Over Jobs" בגוגל.

איור וציור- אם יש לכם כשרון טבעי בציור ואיור תוכלו להפוך אותו למסחרי ולהציע את השירותים שלכם. תמהיל הלקוחות האפשרי נע בין הצרכן הפשוט שצריך איור להזמנת בר המצווה לבין תאגידים גדולים הזקוקים לאיורים עבור הקמפיין השיווקי שלהם.

גם אם יש לכם יכולת טבעית שלא מופיעה ברשימה הזו, היו יצירתיים ותוכלו להרוויח ממנה כסף.

בנוסף ליכולות אלו ועוד רבות אחרות, ישנן עבודות שתוכלו לבצע מהבית במידע ויש לכם ידע או ניסיון מקצועי קודם.

שיווק דיגיטלי- תחום השיווק הדיגיטלי הוא נרחב אך רוב העבודות שבו דורשות הכשרה. תוכלו למצוא עבודות בקידום ממומן, קידום אתרים, עיצוב ובניית אתרים וכו'. האמת היא, שתוכלו למצוא המון מידע חיוני למתחילים ומתקדמים גם בבלוג שלנו. 

קידום אתרים- בתור מקדם אתרים, אני מרגיש שמגיע לסעיף זה התייחסות מיוחדת. כעיקרון, העבודה של מקדם האתרים היא להגדיל את התנועה האורגנית והחשיפה שהאתר של הלקוח שלכם מקבל באמצעות מנועי החיפוש. 

תמיכה טכנית- לרוב אפשרות של עבודה בתחום הזה מגיעה עם הכשרה. כעיקרון מדובר בעבודה שבהרבה חברות תוכלו לעשות מהמחשב ומהבית שלכם או מכל מקום אחר.

תכנות-  מקצועות התכנות נחשקים בשוק וישנן פלטופרמות המציעות את ההתאמה בין חברות למתכנתים. בנוסף, יש הרבה קבוצות בפייסבוק בארץ ובעולם.

עבודת QA- גם בתחום הQA (בדיקות תוכנה) יש יחסית מגוון נרחב של אפשרויות לעבודה מהבית. תפקיד הQA משתנה בהתאם למוצר או הפתרון.

עריכת וידאו- אחד המקצועות הנדרשים ביותר בתחום השיווק הוא עריכת וידאו. ישנן מספר קבוצות פייסבוק מצויינות לכך.

פרסום ברשתות החברתיות– נופל תחת הגדרת השיווק הדיגיטלי אך אופציה ששווה להרחיב עלייה. כעיקרון, אם אתם חיים את הרשתות החברתיות גם ככה אולי שווה לכם להפוך את היכולת למסחרית? אתם תצטרכו ללמוד קצת על יסודות השיווק הממומן ולהשחיז את יכולות הכתיבה אך לחלק ממכם זה יבוא באופן טבעי וקל.

הדובדבן שבקצפת- בניית נכס דיגיטלי

מעבר לכל העבודות שציינו ולכל שאר האפשרויות, האופציה המטיבה ביותר לטווח הרחוק היא בניית נכס דיגיטלי משלכם. כעיקרון, אתם הופכים תחביב או תשוקה לתוכן ועל בסיס הקהל שמגיע לתוכן שלכם אתם מייצרים הכנסה. את ההכנסה תוכלו ליצור באמצעות שיווק שותפים, מכירת שטחי פרסום ועוד מגוון שיטות נוספות.

המלצה אישית אני חושב שבדומה לזירות בינלאומיות ששם רמת התחרות בנישות רווחיות צפופה ומורכבת למדי. בארץ ישנם עוד המון זירות תחרותיות ללא אתרים חזקים מה שמהווה הזדמנות, כיוון מחשבה נוסף הוא להיכנס לשווקים בעלי תחרות נמוכה שעשויים להיות מניבים.

היתרון המרכזי של בניית נכס דיגיטלי הוא שאתם בעלי הבית. אתם קובעים את קצב העבודה, תוכנה ואופייה. כמו כן, תוכלו לשלב את העבודה הזו עם עבודה אחרת וקח לייצר הכנסה נוספת.

איך למצוא עבודה מהבית?

אז אחרי שהסברנו על האפשרויות השונות, הגיע הזמן חלק הפרקטי והמעשי, איך באמת למצוא עבודה מהבית.

כעיקרון, הדרך הקלה ביותר היא להציע את השירות שלכם. אם אתם מציעים את שירותכם לחברות המחפשות עובדים שכירים, תגישו פשוט קורות חיים וחפשו דרך לוחות העבודה הרגילים. אם אתם הולכים על הכיוון היותר יצירתי, ישנן מספר פלטפורמות המציעות התאמה בין פרילנסרים לבין חברות המחפשות אותם בארץ ובעולם כמו Fiverr, Upwork וכו'. שימו לב שפלטפורמות אלו לוקחות בין 10-20% מהתשלום שהלקוח משלם לפרילנסר. 

הדרך השנייה היא לחפש בקבוצות פייסבוק ולהציע את השירות שלכם שם (שימו לב לקריאת תקנון הקבוצה לפני). 

כמו כן, הדרך היצירתית היא לפנות ישירות לחברות אשר אתם יודעים שמציעות שירות רלוונטי. לעיתים, פנייה יזומה שכתובה ומציגה את השירות שלכם בצורה חיובית ומשכנעת יעילה הרבה יותר מכל שאר השיטות.

בארץ, תוכלו ברוב מנועי חיפוש העבודה להגדיר את קטגוריית המיקום כ"עבודה מהבית" או כעבודה זמנית

טיפ זהב- אם אתם בעלי מקצוע הקשור לתחום ההייטק תוכלו להציע את השירות שלכם דרך הלינקדאין. תוכלו לעשות זאת באמצעות כתיבת פוסט המסביר על השירות שלכם או באמצעות חיפוש של עבודות המציעות אפשרות של "Remote".

 

עבודה מהבית-חיפוש בלינקדאין

לסיכום- הפכו את הלימון ללימונדה

נכון, התקופה הזו היא בהחלט מאתגרת אבל סביר להניח שתחלוף כלעומת שבאה. לכן, נצלו את הזמן כדי לייצר יכולות שיקנו לכם חופש תעסוקתי בעתיד. ההשקעה הטובה ביותר היא ההשקעה בעצמכם לכן כל יכולת שתרכשו שווה הרבה מאוד כסף. שימו לב לנתיב המעניין של בניית נכס דיגיטלי- הוא יכול לייצר לכם סיפוק, כסף וחופש במקביל לכל עיסוק שאתם עובדים בו כיום.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם

ייעוץ בוואטסאפ