כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
נפילות במיקומים עקב באג בפלאגין של יוסט
פלאגין של יוסט

נפילות במיקומים עקב באג בפלאגין של יוסט

אם האתר שלכם רץ על וורדפרס, כנראה שאתם משתמשים בפלאגין המעולה ל-SEO של יוסט. אם עדכנתם את הפלאגין בסביבות מרץ 2018 לגרסא 7.0-7.0.2, וחוויתם נפילות בדירוג האתר שלכם בתוצאות החיפוש, אז הנה הסיבה לכך. Yoast פרסמו עדכון ענק שהשפיע על מיקומי אתרים שהתשמשו בפלאגין בגרסאות הנ"ל. זה הגיע למצב שהיזם בכבודו ובעצמו התנצל באופן רשמי בפני כל מי שנפגע מכך. במה מדובר ואיך מתקנים?

המצב קיים מאז מתחילת מרץ בגרסא 7.0

העדכון האחרון שפורסם נועד בכדי לתקן את הבאג שנוצר בפלאגין בגרסא 7.0 ממרץ השנה. אם קיימת אצלכם גרסא 7.0 וחוויתם נפילות בדירוגים, אתם צריכים לעדכן לגרסא הנוכחית.

אז מה קרה שם?

הבאג שגרם לנפילות במיקומים בפלאגין של יוסט הוגדר על ידי החברה כ-"בעיות בסגנון של עדכון פנדה". בגרסא 7.0 העדכון גרם לבעיה בדרך בה מתבצעת הפנייה של מדיה באתר. כמובן שלמזלכם העדכון לא פגע בכולם. כך מתוארת הבעיה על ידי יוסט:

"בעדכון מגרסאות קודמות לגרסא 7.0-7.0.2 (בעיקר גרסאות אלו), לא יכולנו לשמר את ההגדרות ששימשו אתכם בגרסא הקודמת ממנה שדרגתם לגרסא הנוכחית. בשוגג, שינינו את ההגדרה ל-"לא". מכיוון שאנחנו דורסים את הגרסא הקודמת בעת העדכון, אי אפשר להחזיר את המצב לקדמותו מבלי להתערב ידנית".

גולשים ברשת כועסים

כמובן שבמקרים כאלו, מיד צצים גלים של כעס בקרב משתמשים. אחד מהם כתב במפורש שהבאג בפלאגין גרם לו לאבדות קשות ושהוא איבד אמון באופן מוחלט בכלי.

משתמשת נוספת כתבה בתגובה חריפה שבגלל התקלה היא הפסידה אלפי דולרים ממכת המיקומים הקשה שחטפה, אך סיימה בכך שהעדכון לגרסא המתוקנת החזיר את המצב לקדמותו.

מי הנפגעים מהתקלה הזו

על פי ההודעה הרשמית של Yoast, לא כולם נפגעו מהעדכון הזה. מה שכן, אם חוויתם מכה קשה בדירוגים מאז 6.3.18 ככל הנראה שאתם בין אלו שנפגעו מהעדכון ועליכם לעדכן גרסא בדרך הנכונה.

עליכם לבדוק את הגדרות הנראות (Search Appearance)

הכנסו לממשק ניהול האתר שלכם ובחרו בפלאגין מהתפריט שבצד שמאל (או ימין אם הממשק בעברית). לחצו בהגדרות על "search appearance".

יוסט

זה יוביל אתכם לחלון ההגדרות, בו אתם צריכים לבחור בלשונית Media.
יוסט

אפשרות 1 – הכל בסדר

אם בהגדרות המופיעות בתמונה המתג על מצב "Yes", אתם יכולים להיות רגועים, ככל הנראה שהכל בסדר ואין שום תקלה. כל שעליכם לעשות הוא לעדכן במצב הזה את הפלאגין לגרסא החדשה.

אפשרות 2 – אין שינוי בדירוג

אם המתג במצב "No" ולא חוויתם איזושהי פגיעה בדירוגים למרות התקלה, אז כנראה שהשינוי לא השפיע עליכם. כעת עליכם לשנות את המצב ל-"Yes" ולעדכן לגרסא החדשה.

אפשרות 3 – הדירוג נפגע

אם נפגע הדירוג, וגיליתם שהמתג נמצא על "No" אז אתם יכולים להאשים את הפלאגין בכך. בעיקר אם הפגיעה בדירוג התחילה איפשהו ב-6.3.18. על פי ההודעה הרשמית של יוסט, עליכן להחליף את המצב ל-"Yes" ולעדכן את הפלאגין לגרסא החדשה. אם כבר עדכנתם את הגרסא, תאלצו להוריד את הפלאגין הנוסף של יוסט (Yoast SEO Search Index Purge Plugin) ולהפעיל אותו כדי לתקן את התקלה.

אפשרות 4 – אינכם בטוחים אם הושפעתם או לא מהבאג

אם אינכם בטוחים בוודאות האם הושפעתם לרעה מהבאג בפלאגין, ההמלצה של יוסט היא פשוט להחליף את המצב ל-"Yes" ולעדכן את הפלאגין.

מומלץ לקרוא את ההודעה הרשמית של יוסט בנושא

יוסט פרסמה באתר שלה הודעה רשמית בנוגע למצב הבא ואיך אפשר להתגבר על מקרים בהם האתר נפגע מהבאג הזה. אנחנו ממליצים לכם בחום להיכנס לליק הבא (ההודעה הרשמית על הבאג באתר יוסט) אם גם אתם נמנים בין הנפגעים מהתופעה. תמצאו שם עוד מספיק מידע שיעזור לכם להתגבר על התקלה ולהמשיך הלאה.

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?