קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
גוגל משיקה את מודל הAI המתקדם ביותר שלה, ה-Gemini ומבטיחה חוויה שעוד לא הכרתם עד היום
Gemini Ai

גוגל משיקה את מודל הAI המתקדם ביותר שלה, ה-Gemini ומבטיחה חוויה שעוד לא הכרתם עד היום

אם להיות כנה, כאשר השיקו את Chat GPT התרגשתי, אבל גם חיכיתי לבשורה שגוגל תביא, בכל זאת מדובר על ענקית הטכנולוגיה של העולם שככלל, ידיה בכל החידושים הרלוונטיים של ימינו. 

אחרי ציפייה גדולה ואחרי שגוגל השיקה את Bard, עכשיו – את ה-GEMINI, בשורת הAI הבאה מבית גוגל שעתידה להשתלב גם בBrad וגם בטכנולוגיית ומכשירים נוספים, בהחלט יש למה לחכות.

אז מה מספרים על GEMINI?

מה שמרגש בפיתוח החדש זה שהוא לא מתמקד רק בטקסט אלא גם בקוד, קטעי קול, תמונות, וידאו ובפתרון בעיות מורכבות. מטורף לא? טוב נו, כמו שאמרתי אם מדברים על פיתוח טכנולוגי, שווה לחכות לגוגל.

אין ספק שמדובר על קפיצת מדרגה משמעותית בעולמות ה-AI ובמה שהכרנו עד כה.

המודל של GEMINI מציג מגוון רחב ודי מרשים של יכולות, בעיקר כשאנחנו מדברים על יכולת ההבנה שלו. המוח מבוסס על הבנה רב-מודאלית, דבר המאפשר עיבוד של סוגי מידע בצורה חלקה.

לכל אחד ה-GEMINI שמתאים לו

גוגל הוציאה 3 גרסאות: GEMINI pro, GEMINI Ultra, GEMINI Nano

המולים של GEMINI

ומה לגבי הביצועים?

בכל מה שקשור לקריאת טקסט והבנה מתוך הקשר וכוונת משתמש, גוגל ערכה השוואה בין הביצועים של הגרסאות המתקדמות ביותר שיש היום בשוק, GPT-4V אל מול Gemini Ultra החדש מבית גוגל. אז נכון, ההשוואה בוצעה על ידי גוגל ויש לקחת את זה בחשבון כאשר עוברים על הנתונים, ובכל זאת הממצאים מעניינים.

לפי ההשוואה זאת Gemini Ultra טוב יותר בכלל המדדים שנבדקו (למעט מדד אחד), כמו לדוגמא בעיות במתמטיקה, מתן מידע על נושאים מסוימים ועוד.

השוואה בין GEMINI לGPT4

אחת הבעיות שהיו בעבר עם מודלים מהסוג הזה, זה העיצוב שלהם, אנחנו מכירים את זה מתוכנות מורכבות המתממשקות לכל מיני סוגי תוכנות אחרים, או מיועדים למגוון של משימות. גוגל פתרה גם את זה על ידי בניית המערכת מהיסוד שלה כמערכת מולטי-מודאלית, אז היא גם יפה וגם חכמה 😉

השוואה בין GEMINI לGPT4

גם כאן אפשר לראות שה-Gemini Ultra מתקדם יותר ברוב המדדים שנבדקו בתכונות המולטי-מודאליות. היכולות האלו הופכות להיות לרבות עוצמה במגוון רחב של תחומים, החל ממדע, פיזיקה, ביולוגיה ועד לפיננסים, השקעה בבורסות, ניהול כספים ועוד. המערכת הזאת מאפשר להוציא מידע ותובנות מתקדמות ללא צורך בניתוח של בני אדם.

השילוב המופלא בין Google Brad ל-Gemini Pro

גוגל בעצם מבשרת על שילוב בין Google Brad לבין ה-Gemini Pro ובעצם הולכת לשלב את מודל ה-AI המתקדם הזה בתוך פלטפורמת ה-Chat AI שלהם.

ממשק הBARD

לסיכום

אין ספק שהיה שווה לחכות. גוגל מביאה בשורות טכנולוגיות אדירות לשוק וכיאה לגוגל מנסה להשאיר אבק למתחרים שמאחור. Gemini, טכנולוגיית ה-AI החדשה מבית גוגל מאפשרת תקשורת משופרת עם תוכנת ה-AI אשר מצליחה להבין, לנתח ולתת מענה ב-טקסט, קוד, תמונה, וידאו ועוד. ה-Gemini מגיע ב-3 גרסאות, ננו, פרו ואולטרה כאשר לכל אחת מהן תכונות ייחודיות המתאימות לסוגי משימות שונות וסוגי שימושים שונים.

אודות הכותב
אייל רחמים
אייל רחמים

בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?