קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
קידום אתרי נדל"ן
קידום אתרי נדלן בגוגל

קידום אתרי נדל"ן

תעשיית הנדלן היא אחת מהנישות התחרותיות ביותר בארץ ובעולם עם תחרות שעולה ככל שהביקוש גדול יותר. למרות התחרות הרבה, מכיוון שלרוב עבודה של סוכן נדל"ן הינה בחזית המקומית בלבד ישנן הזדמנויות רבות מבחינת הקידום האורגני. במאמר הבא הכנתי לכם סקירה יעילה ותמציתית עבור כל מי שרוצה לקדם את העסק הנדלנ"י שלו בגוגל.

למה כדאי לסוכני נדלן לקדם את האתר אורגנית?

על בסיס הניסיון המקצועי שלי, ישנן שתי סיבות ויתרונות מרכזיים בבחירה בנתיב הקידום האורגני.

  1. לידים חמים– בתחום הנדלן ברוב הביטויים הגנריים תוכלו למצוא את הפורטלים הגדולים ביותר ולכן התמקדות בביטוי זנב ארוך ובנייה נכונה של אסטרטגית שיווק דיגיטלי תוכל לנתב עבורכם את הלידים החמים ביותר עם כוונת הרכישה הגבוהה ביותר. לדוגמה, במקום להתמקד בביטוי " דירה ברמת השרון", לקוח פוטנציאלי יחפש ביטויים מדוייקים הרבה יותר כמו "דירה בשכונת הדר רמת השרון" ואת הביטויים האלה יותר קל לקדם והם נחשבים הרבה יותר בשלים מבחינת היתכנות עסקית לביצוע עסקה.
  2. חשיפה לקהל חדש– יתרון שרלוונטי לכל תחום הקידום האורגני אך קריטי במיוחד למתווכי נדלן. בעלי מקצוע העוסקים בנדלן נוטים ברוב הפעמים לשכוח את זירת הקידום האורגני ומתמקדים בפרסום ממומן, פרסום בפייסבוק ושילוט מסורתי. עם זאת, כדי להגדיל את החשיפה כדאי לכם מאוד להופיע בחיפוש האורגני בגוגל.

איך לקדם אתר בגוגל בתחום הנדלן?

נכון, לכל מקדם יש את השיטות שלו אבל אני ממליץ לשים לב לדברים הבאים בקידום אתרי נדלן.

גוגל מי ביזנס

גוגל מי ביזנס או "גוגל מפות" כפי שרבים קוראים לו יכול לעזור לכם רבות כדי לקבל חשיפה חדשה לאתר מלקוחות פוטנציאליים "עצלנים" שלא יורדים לתוצאות האורגניות ומעדיפים לבצע חיוג מהיר דרך התצוגה של גוגל. חשוב לשים לב שאתם מקפידים על  NAP שאלו ראשי תיבות של Name, Addres , Phone בבניית הקישורים שלכם ובקידום האתר באופן כללי כדי שגם המפה שלכם תעלה למעלה ותוכלו להופיע בביטויים כמו "סוכן נדל"ן בתל אביב".

 תוכלו לקרוא עוד על ההמלצות שלנו לקידום מפות במדריך גוגל מי ביזנס שהכנו עבורכם.

מתווך נדלן בתל אביב תוצאות חיפוש

קידום עמודי קטגוריה

כמו בנושא של קידום חנויות וירטואליות גם כאן חשוב לשים לב שאתם לא מקדמים את העמודים הספציפיים של הנכסים באתר אלא מתמקדים בקידום עמודים מרכזיים יותר. לדוגמה, במקום לקדם עמוד של בית ברחוב סוקולוב רצוי לקדם עמוד של שכונה. סביר להניח שתמשיכו למכור נכסים בשכונה ואילו הבית הוא עמוד זמני שבתקווה יימכר בקרוב.

בניית קישורים

כמעט כמו בכל פרוייקט קידום, גם כאן תצטרכו להקצות משאבים לרכישת קישורים איכותיים לחיזוק הסמכות של האתר שלכם בעיני גוגל.  קישורים מאתרים סמכותיים המצביעים על האתר שלכם מחזקים את האמינות של האתר שלכם בעיני גוגל ויתנו לכם את הדחיפה לה אתם זקוקים. למזלכם, ברשת שלנו נמצאים מאות אתרים שיכולים לחזק את האתר שלכם וחלקם הם פורטלים גדולים מאוד בתחום הנדלן. לכן, גם במידה ואתם לא רוצים כעת להסתייע במקדם אתרים לתקופה מסויימת, תוכלו פשוט לרכוש מאיתנו קישורים באופן חד פעמי.

היררכיית אתר

נושא מהותי במיוחד שקשור לחלוקת הכוח הפנימית של האתר שלכם. כפי שציינתי מקודם, רצוי לתת יותר כוח וסמכות לעמודים מרכזיים כמו עמודים של עיר ושכונה לעומת עמודים ספציפיים. תוכלו לעשות זאת באמצעות שימוש מושכל בתפריט, בפוטר ובקישורים הפנימיים באתר שלכם.

שילוב סושיאל 

יכול להיות שהעובדה הבאה תפתיע את חלקכם, אבל האמת היא שיש קשר ישיר בין סיגנלים מרשתות חברתיות לבין תוצאות הקידום האורגני (לאחרונה שמתי לב לזה במיוחד בניסויים שאנו מבצעים עם קידום אתרים בארה"ב).  כעיקרון מעורבות גבוהה ברשתות החברתיות מעידה בדרך מסויימת לגוגל כי האתר הזה חי ובועט ולכן שווה לבדוק אותו גם במנוע האורגני. לכן, הקפידו לשים לינק לאתר שלכם בכל פרסום בפייסבוק או בכל מקום אחר. כל פרסום באחת מן הקבוצות יכול להביא להמון תנועה לאתר שלכם.

פרסום בקבוצות בפייסבוק

 

שאלות ותשובות על קידום אתרי נדלן

כמה עולה לקדם אתר בתחום הנדל"ן?

מחירי קידום אורגניים בתחום נעים בין 2500 ש"ח לסוכן מקומי לעד עשרות אלפי שקלים למשרדים גדולים יותר.

האם קידום אורגני יכול להביא לי עסקאות חדשות?

לחלוטין כן. ככל שהאתר שלכם יקבל יותר תנועה כך הסיכוי שתוכלו לסגור עסקאות גדל. קידום בגוגל משמעותו חשיפה לקהל עצום של גולשים מתעניינים שלא תמיד רואים את הפרסום המסורתי.

האם ניתן לראות את תיק העבודות שלכם בתחום?

כמובן.  צרו איתנו קשר ונשמח להשוויץ בפרויקטים שאנחנו מנהלים בתחום. 

אודות הכותב
אייל רחמים
אייל רחמים

בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?