כניסת לקוחות
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2017/03/phone.png 072-3310701
https://www.seolinks.co.il/wp-content/uploads/2021/02/globe-1.svg EN
אחסון אתרים מומלץ
דירוג תמונות בגוגל

אחסון אתרים מומלץ

TOP 10 חברות אחסון האתרים המומלצות

ריכזתי עבורכם רק חברות אחסון אתרים מומלצות עם השוואה שמתאימה לגודל האתר שלכם.

בחירת אחסון אתרים יכולה להיות מבלבלת במיוחד עקב ההיצע הרב שיש בשוק , המסלולים השונים , והאפשרויות הרבות שכל לקוח או בעל עסק יכול לבחור מבניהן. למרות שלפעמים נראה שאין באמת הבדל בין השירותים השונים, הבחירה הזו היא אחת הבחירות החשובות ביותר עבור האתר שלכם ובעלת השפעות ממשיות גם על קידום האתר בסופו של דבר כפי שתוכלו לראות בהמשך המאמר.

 

בחירת אחסון אתר נכונה תאפשר לכם שקט, ביצועים טובים ובטחון מלא שהאתר שלכם יהיה מהיר, יוצג תמיד ויהיה מאובטח ברמה מקסימלית. במדריך זה נסקור עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת כאשר אתם בוחרים אחסון לאתר , החל מהשלב הראשוני ועד השלב האחרון של הבחירה.

ריכזתי עבורכם את כל המידע שצריך בשביל לבחור ספק איכותי לאחסון האתר + המלצות אישיות שלי מניסיון על חברות אחסון האתרים המקצועיות ולא פחות חשוב עם השירות הטוב ביותר.

אני ממליץ לבחור חברת אחסון אמינה בשיתוף חברת בניית האתרים שלכם או לפחות בהתייעצות עימה.

תכולת חבילת אחסון אתרים

רוב חבילות אחסון האתרים מציעות במסגרת האחסון והתמחור  מספר אפשרויות מתקדמות ותכולת מוצר בסיסית:

מספר האתרים- בכל חבילה בדקו כמה אתרים אתם יכולים להתקין במסגרת השירות. שימו לב שגם אם אתם רואים "אתרים ללא הגבלה" אך מקבלים נפח אחסון נמוך, לא באמת מדובר בתכולה מסוג "ללא הגבלה" כי פשוט לא תוכלו להשתמש בה.

שטח אחסון-  נתון חשוב במיוחד. בד"כ החבילות הפשוטות ביותר יתחילו ב500MB ויתפסו למעלה. אין לכם מושג כמה שטח אתם צריכים? זכרו שמשקל של עמוד ממוצע הוא 2MB. כמובן שאם אתם מוסיפים מדיה וכו' המשקל הזה עולה בהתאמה.

תעבורה חודשית-  סעיף שקשור לשטח האחסון בצורה עקיפה. נפח התעבורה הוא סעיף הנוגע לשימוש במשאבים שהאחסון שלכם מקצה. כל טעינה של עמוד באתר היא למעשה שימוש במשאב של האחסון ונמדדת בנפח התעבורה החודשית.

אם אתם רוצים לחשב מה נפח התעבורה החודשית שאתם זקוקים לו? תוכלו לקבל הערכה גסה בדרך הבאה: חשבו /בדקו בכמה עמודים גולש ממוצע מבקר. הכפילו במספר המבקרים החודשי ואת המספר שקיבלתם הכפילו ב2MB. כלומר, אם אתם צופים או שיש לכם כבר 100 מבקרים באתר, שנכנסים לחמישה עמודים בממוצע אתם זקוקים לפחות ל1GB של נפח התעבורה (100*5*2- 1000MB)

תעודת SSL– גוגל מתעדפת אתרים איכותיים ומאובטחים.  ברוב האחסונים תקבלו התקנת תעודת SSL חינם המאפשרת לאתר שלכם להפוך למאובטח ולעמוד בתקן האבטחה הסטנדרטי.

גיבויים-  לפי פורבס, 30,000 אתרים נפרצים כל יום. מעבר לפעולות האבטחה שאנחנו נוקטים באתר, חשוב להקפיד על גיבויים קבועים ולראות מה הגיבויים שאתם מקבלים מחברת האחסון שלכם.

אפשרות לCDN– עוד חידוש של השנים האחרונות הנוגע לעולם קידום האתרים הוא CDN שמשדרג את המהירות שבה האתרים שלכם יכולים להיטען בדרך ייחודית (רשת של שרתים ברחבי העולם). שימוש בCDN תופס תאוצה בשנים האחרונות ובמידה ואתם משתמשים באתר שלכם למטרות עסקיות, רצוי להעמיק בחשיבה וקריאה על הנושא. בכל מקרה, בדקו האם הCDN כלול במחיר של החבילה שלכם.

 

רשת CDN

אימיילים- תוכלו ליצור אימייל מקצועי באמצעות האחסון שלכם (כן,גם מיילים צורכים שטח אחסון) בדקו כמה כתובות מייל אתם יכולים ליצור ומה ההצעה בדיוק כוללת.

תמיכה–  שירות התמיכה שתקבלו חשוב במיוחד ויכול להיות קריטי במידה ואין לכם ידע טכני או שהידע הטכני שלכם מוגבל. בדקו מה חבילת התמיכה כוללת, האם היא בצ'אט או בטלפון ומה בדיוק השירות שהחבילה שרכשתם כולל.

חבילות נפוצות לאחסון אתרים

אחסון שיתופי

אחסון שיתופי , כשמו כן הוא. הרעיון הוא שאתם חולקים את השרת עם מספר אתרים נוספים. במרבית המקרים, בעיקר כאשר אתם נתקלים בעולם אחסון האתרים לראשונה, תמצאו את עצמכם משתמשים בשרת שיתופי ולאחר מכן תוכלו תמיד לשדרג את החבילה ולעבור לשרת פרטי. מה שטוב בשרת שיתופי הוא שהוא מצוין בעבור משתמשים ראשוניים או בעבור דרישות פשוטות.  קל לתפעל אותו ואין צורך ברוב הפעמים בידע קודם כאשר פאנל הניהול ידודותי ונגיש.

מן העבר השני, כמובן שיש המון בעיות בשרת שיתופי. כולן כאמור נובעות מאלמנט השיתופיות שלו. כאשר אתם חולקים את אותו השרת עם משתמשים ואתרים אחרים, אתם בעצם נכנסים לשכונה בה אין לכם מושג מי השכנים. בעולם קידום האתרים, זו יכולה להיות סוגיה בשל העובדה ששכנים רעים יכולים לפגוע בשכונה כולה.

בבחירה של אחסון שיתופי שימו לב לנפח האחסון שאתם מקבלים, זמינות תמיכה, קיומה של תעודת SSL, אפשרות פתיחת חשבונות אימייל וכמובן שאת כל שאר הפרמטרים.

כאשר אתם בוחרים בשרת שיתופי, חשוב לנסות ולבצע בדיקה מקיפה של השכנים היושבים על אותו הIP. תוכלו לעשות זאת באמצעות הכלי הבא שמאפשר לכם לראות את השכנים באותו השרת.

 

אחסון VPS

אחסון מסוג VPS הוא אופציית ביניים בין שרת פרטי ייעודי לבית שרת שיתופי. VPS – Virtual Private Server הוא למעשה שרת ייעודי  אשר מחולק למספר קטן יותר של משתמשים בהשוואה לשרת שיתופי. היתרון בשימוש בשרת ייעודי הוא פאנל ניהול מורחב יותר הכולל אפשרויות מתקדמות למשתמשים אשר זקוקים לכך.

חשוב לזכור שגם בחירה באחסון VPS היא בחירה באחסון עם שותפים מבחינה טכניץ, אך לרוב האפשרות שליטה שלכם והביצועים שתקבלו יהיו הרבה יותר משמעותיים בהשוואה לאחסון שיתופי.

בחירה באחסון VPS מומלצת למשתמשים שעובדים בנפחי עבודה גדולים יותר והאחסון השיתופי הוא כבר לא אופציה ראלית עבורם בשל מגבלת המשאבים.

אם אתם מתלבטים בין שרת VPS לשרת ייעודי, כדאי לכם לבחור בשרת ייעודי ככל הנראה. אם ההתלבטות שלכם בין שרת שיתופי לשרת VPS, חשוב לבחון את הדרישות שלכם לעומק אך אם יש ספק, מומלץ לבחור בשרת VPS. כמובן שכל ההמלצות כלליות ביותר וחשוב לבחון את המקרה הפרטי לעומק.

ההבדל בין VPS לשיתופי
קרדיט: hostingadvice.com

שרת ייעודי

כאן אנחנו כבר נכנסים למגרש של הגדולים.  שרת ייעודי הוא למעשה שרת פרטי בו יש לכם יכולות שליטה מלאות.  בחירה בשרת ייעודי היא בעבור אתרים שזקוקים לשליטה מלאה בכל היכולות שאחסון אתרים יכול לתת לאתר שלכם.

מבחינה טכנית לא נלאה אתכם בפרטים , כי סביר להניח שאם הגעתם לפוסט הזה אתם יודעים כאשר אתם צריכים שרת ייעודי. כעיקרון, בחירה כזו תתן לכם בדרך כלל אפשרות לIP פרטי, 24/7 תמיכה, אפשרות שליטה מלאה ביישומי אבטחה ועוד.

שרת ייעודי אמור לספק לכם את הפתרון האיכותי ביותר בשוק , ומומלץ במיוחד לחנויות וירטואליות עם נפח עבודה גדול, אתרים גדולים במיוחד ופלטפורמות או תוכנות משתמשות באינטרנט (שירותי Saas שונים)

 

הסבר על אחסון אתרים
https://www.hostingadvice.com/how-to/how-to-choose-a-web-host/

הגדרת פרופיל אתר לבחירת חבילת אחסון מתאימה

כדי שתוכלו לדעת איזה אחסון אתר יתאים לכם, חשוב לקחת צעד אחורה ולהבין בדיוק מה סוג האתר שלכם , מה הדרישות הצפויות ומה אתם צריכים באמת כדי להצליח.

בלוג אישי

אם אתם מנהלים בלוג אישי ללא כוונות מסחריות כלשהן, בתור סוג של תחביב או בלוג להפצת ידע, אחסון אתרים שיתופי יכול באמת להתאים לכם אם תבחרו בו נכון. גם כאשר אתם בוחרים אחסון אתרים עבור בלוג אישי, חשוב לבחור את האחסון באמצעות כלים מדידים ככל האפשר. שאלו את עצמכם מה התנועה הצפויה, בכמה מדיה תשתמשו והאם יש סוגי קבצים כבדים יותר שתרצו לעלות לבלוג.

גם לפלטפורמה שבה תבחרו לניהול הבלוג יש חשיבות ויכולה להשפיע על בחירת האחסון. כמובן שאם אתם בוחרים במערכת ניהול התוכן הפופולרית וורדפרס, מומלץ למצוא אחסונים התומכים בצורה מיטבית בפאנל הניהול במערכת.

אתר עסקי

אם אתם משתמשים באתר שלכם למטרות עסקיות, סביר להניח שאתם זקוקים לחבילות אחסון משודרגות שיעניקו לכם ביטחון ואת הביצועים הטובים ביותר. כאן אין מקום למשחקים יותר מידי , במיוחד מכיוון שלעיתים אתר ש"נופל" לכמה דקות יכול להפסיד הרבה מאוד כסף לעסק.

אנחנו ממליצים לבחור בחבילת VPS (לפחות) בעבור אתרים עסקיים, שיכולים להתמודד עם כמויות תנועה, בעלי נפח אחסון מתאים וכאלו שיתנו לכם תמיכה ובטחון מלא שהאתר של העסק שלכם בידיים טובות.

באחסונים רבים תוכלו למצוא חבילות VPS לעסקים, במחירים משתנים. חשוב לשים לב לתמיכה שאתם מקבלים, גודל אחסון , ואת כל הפרמטרים שציינו אשר חשוב לכם לבדוק.

אנחנו ממליצים לא להתפשר ולבחור את האחסון הטוב ביותר לעסק שלכם.

 

חנות אינטרנטית

כאן כמובן שאנחנו נכנסים לסיפור אחר ורגיש הרבה יותר. חנות אינטרנטית תלויה באחסון ונשענת על האחסון. המשמעות של אחסון חלש לחנות באינטרנט היא הרסנית. בעוד אתרים עסקיים תדמיתים צריכים מאוד אחסון אתרים טוב אך משתמשים בו ככלי ליצר לידים, החנות שלכם צריכה אחסון כדי למכור.

אם אתם משתמשים בפלטפורמה של שופיפי או כזאת המציעה אחסון מובנה, סביר להניח שאתם כבר מכוסים מהבחינה הזאת. לעומת זאת, כאשר אתם בוחרים אחסון עבור חנות שאתם בונים באמצעות ווקומרס או כל סוג אחר, אחסון אתר הוא ככל הנראה הבחירה החשובה ביותר שתוכלו לקבל לכל אורך התהליך.

ההמלצה שלנו היא לבחור באחסון VPS איכותי ומותאם לעומס עבודה של חנויות וירטואליות, ובמידה ואתם בונים על כמויות מבקרים גדולות ועומס עבודה גדול, רצוי מאוד לבחור באופציה של שרת ייעוד. בכל אפון, לא מומלץ לבחור באפשרות של שרת שיתופי בעבור חנויות וירטואליות.

 

השוואה בין חברות אחסון האתרים

אחרי שאתם ידועים פחות או יותר מה פרופיל האתר שלכם, מה חבילות אחסון כוללות וראיתם מחירים ברחבי הרשת, ההשוואה שתבצעו הרבה יותר חכמה. כלל הברזל במקרה של אחסון הוא שאם יש לכם התבלטות כלשהי, רצוי לבחור באופציה הטיפה יותר יקרה ואמינה. חפשו המלצות מאנשים אמתיים, שאלו על ביקורות או שפשוט תסמכו עליי:)

חשוב לבדוק את האתרים ואת מהירות האחסון שרכשתם לאחר השימוש באחסון ולראות שאתם באמת מקבלים את הביצועים שהובטחו לכם. במידה ואתם רואים שיש בעיות בשרת שבחרתם, רצוי לעבור לשרת אחר במהרה.

ההמלצות שלי

אם הגעתם עד פה, כנראה שהחכמתם הרבה יותר ואתם מבינים מה הוא אחסון אתרים בצורה טיפה יותר טובה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהמליץ על שני אחסונים שאנחנו עובדים איתם באופן אישי ונהנים מהביצועים שלהם במאות אתרים.

EvolutionVIP אחסון אתרים

ECOLUTION

אבולוציה VIp היא חברת אחסון אתרים ותיקה המאחסנת עשרות אלפי אתרים ופעילה החל משנת 2006 בתחום. החברה מתמחה במגוון רחב של פתרונות אחסון.

יתרונות

 • תמיכה מקצועית על ידי צוות מנוסה
 • ניסיון נרחב ( כבר 14 שנים בתחום) ואמינות
 • גיבויים אוטומטיים ושרתים מהירים
 • אפשרויות נרחבות לשרתים עצמאיים
 • עמידה בתקנים בינלאומיים ושלוש חוות שרתים בישראל
 • כונן חירום 24 שעות ביממה

חסרונות

 • ממשק ניהול Cpanel שנחשב מעט פחות ידידותי למשתמש הממוצע

יופרס מומחים לאחסון אתרי וורדפרס

הלוגו של יופרס

יופרס היא אופציה ישראלית מצוינת למי שמחפש אחסון וורדפרס איכותי ומהיר, עם אפשרויות רבות וממשק סופר סופר נוח ומומלץ במיוחד למי שמחפש פאנל ניהול ידידותי.

יתרונות

 • שרתים מהירים
 • פאנל ניהול נוח במיוחד
 • מצוין לוורדפרס
 • גיבויים אוטומטיים
 • שירות צ'אט מצוין, מקצועי ומהיר.
 • פשוט וקל מאוד לתפעול

חסרונות

 • מחיר. למעט המחיר לבעלי אתרי וורדפרס כמעט שלא מצאתי שום חסרון.
 • שיות צ'אט – עדיין שמנו לב שיש שאלות טכניות שעדיין לא מקבלות מענה 🙂

SiteGround חברת אחסון אתרים בישראל

 חברת אחסון אתרים מומלצת Siteground

אופציה נוספת וזולה היא SiteGround אשר מציעה שרתים מהירים, תמיכה מצוינת ומחיר סופר משתלם. חשוב לזכור שהשרתים השיתופיים של החברה טעונים בדיקה אם אתם בונים אתר עסקי אך למטרות אישיות אנחנו ממליצים מאוד על האחסון הזה.

יתרונות

 • מחירים זולים במיוחד
 • שרתים מהירים
 • פאנל נוח וקל לשימוש
 • תמיכה מצוינת ומהירה

חסרונות

 • שרתים שלא ממוקמים בארץ
 • בתחומים תחרותיים ונפחי תעבורה גדולים במיוחד יכול להיות שהאחסון פחות מתאים לעומסים הללו.

JETSERVER חברת אחסון אתרים

חברה שמבינה בשירות לקוחות, אולי בעלת השירות המקצועי מבין כולם. זמן מענה לפניה לפעמים עומד על כמה שניות בודדות 🙂 היחס אישי והתשתית מצוינת.

יתרונות

 • שירות אישי ומהיר
 • שרתים מהירים
 • מסייעים באופטימיזציית מהירות
 • תמיכה מצוינת ומהירה

חסרונות

 • מחיר
 • פנל ניהול

שאלות ותשובות על אחסון אתרים

כמה עולה לאחסן אתר?

אחסון אתר תלוי בשרת אותו אתם רוכשים , נפח האחסון ומספר משתנים נוספים.  לרוב אחסון אתר קטן ובסיסי יתחיל ב10 שקלים לחודש בשרת שיתופי.

מה הן אפשרויות אחסון האתר?

כעיקרון תוכלו לבחור ברכישת הקצאה על שרת פרטי , שרת שיתופי או שרת בענן.

האם ניתן לאחסן מספר אתרים באותה חבילה?

רוב הספקים מציעים את האפשרות הזו.

לסיכום,

בחירת אחסון אתרים היא משימה מורכבת המצריכה מחשבה ובדיקה מעמיקה לפני שבוחרים בשרת הטוב ביותר עבור האתר שלכם. חשוב להגדיר קודם כל את פרופיל האתר שלכם , הדרישות, ומה באמת תצטרכו מהאתר ולאחר מכן לבצע השוואה בין הדרישות שלכם להיצע הקיים בשוק.

קידום אתרים בגוגל למעלה

בעל אתר/מקדם?
קבל/י דוח בחינם