קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
7 אתרים מומלצים לגיוס פרילנסרים
7 אתרים מומלצים לגיוס פרילנסרים

7 אתרים מומלצים לגיוס פרילנסרים

כלכלת הגיג, או גם כלכלת החלטורה כפי שהיא נקראת בישראל, היא תוצר מובהק של עידן הדיגיטל. אומנם עובדי קבלן הם לא המצאה חדשה, אבל רק לאחר שנוצרו פלטפורמות הדיגיטל ניתן היה להגיע למצב שבו אלפים ואף מיליונים יכולים להציע ולקבל עבודות בהיקפי ענק שכאלה.

הסנונית הראשונה בתחום הפרילנסרים הייתה חברת פייבר הישראלית, ומכאן והלאה פרח ושגשג סוג זה של מתן שירותים. למעשה, כלכלת החלטורה חרגה הרבה מעבר לגבולות הדיגיטל, וכיום ניתן לראות אותה גם במקומות עבודה פיזיים (כגון וולט, לדוגמה).

יותר ויותר חברות ועסקים שוכרים שירותי פרילנסרים. זה קל, מהיר ונוח; בלי להסתבך עם כל מה שכרוך בהעסקה מלאה של עובדים – ובדרך כלל גם בלי לאבד מאיכות העבודה. דוגמה מצוינת לכך היא שכירת שירותי תכנות מצוותי פיתוח באוקראינה ובמדינות אחרות, היכן שהמחירים נוחים בהשוואה לישראל.

היתרונות רבים גם עבור העובדים ומציעי השירות עצמם – בדרך כלל העבודה היא מהבית, בלי בוסים בצורתם המובהקת וכמובן בלי פקקים ועלויות נלוות רק כדי להגיע למקום העבודה.

הנה כמה מאתרי הפרילנסרים המובילים בעולם, שיאפשרו לכם למצוא נותני שירות – או לספק שירותים בעצמכם ולהרוויח כסף.

פייבר (fiverr.com)

חברת Fiverr הוקמה על ידי שני ישראלים ב-2009, כדי ליצור פלטפורמה שיתופית בין פרילנסרים שמחפשים עבודות ובין עסקים שמחפשים שירותי פרילנס. בתחילת הדרך כל עבודה, או Gig, תומחרה ב-5 דולר בלבד (ומכאן מקור שם החברה) – וכיום אפשר למצוא עבודות גם בתמחורים גבוהים יותר.

כיום פייבר היא אחת הפלטפורמות הגדולות ביותר בעולם לשירותי פרילנס, אם לא הגדולה ביותר, עם כמעט 3.5 מיליון רוכשים פעילים ויותר מ-500 קטגוריות לקבלת שירותים: שיווק, עיצוב, בניית אתרים, SEO, תוכן, קריינות, תכנות ועוד.

ניתן לחפש, למיין ולבחור פרילנסרים לפי פרמטרים כגון שביעות רצון לקוח, זמני אספקה, שירותיות ועוד – וכך להבטיח שתקבלו את התוצר הטוב ביותר עבור המחיר הטוב ביותר. ניתן להשתמש באתר או באפליקציה, וכן לקבל גם שירותים מתקדמים יותר של שכירת צוותים שלמים.

השימוש במערכת קל ונוח. נרשמים בחינם, מחפשים פרילנסרים לביצוע העבודה וברגע שמוצאים יוצרים קשר. בהחלט אחד האתרים הטובים ביותר לקבלת שירות טוב במחיר שפוי ובזמן סביר.

מעבר לאתר: fiverr.com

אפוורק (upwork.com)

בתחילת דרכה ב-2013 החברה נקראה Elance-oDesk, בעקבות איחוד של שתי חברות בתחום הפרילנסרים. ב-2015 הוחלט לשנות את שם החברה ל-Upwork, וכך היא נודעת בשם זה עד היום.

אין ספק שאפוורק הוקמה כמתחרה לפייבר ובניסיון להכניס רגל לשוק הפרילנסרים, שעד אותן שנים לא היה מפותח יותר מדי. כיום אפוורק נחשבת לפלטפורמה איכותית יותר בהשוואה לפייבר, המציעה פרילנסרים מקצועיים של ממש (בעוד שפייבר קצת משתרכת מאחור בכל הנוגע לאיכות העבודה ושביעות הרצון; מה גם שיש ריבוי תלונות על כך שכבר אי אפשר למצוא פרילנסר ב-5 דולר כמו פעם).

קטגוריות השירותים באפוורק חורגות מעולם הדיגיטל, ומגיעות גם לתחומים עסקיים כגון משפט, הנדסה, אדריכלות, פיננסים, ראיית חשבון, תמיכה טכנית ועוד (יחד עם כל שירותי הדיגיטל, השיווק והעיצוב). אפשרויות החיפוש והסינון מגוונות ומקלות על מציאות הפרילנסר המתאים ביותר לעבודה, והתשלום לא מועבר עד שהלקוח מאשר את העבודה.

מעבר לאתר: upwork.com

דיזיין קראוד (designcrowd.com)

פלטפורמת פרילנסרים ייעודית לתחום העיצוב בלבד, בקטגוריות כגון עיצוב אתרים, עיצוב לוגו וכרטיסי ביקור, עיצוב גרפי, עיצוב חולצות ועוד. התהליך מתחיל בבחירת סוג העיצוב הדרוש לכם, ולאחר מכן כמה סקיצות תרצו לקבל. בהתאם לכך ייקבע התמחור.

האתר מציע מעל מיליון מעצבים שביניהם ניתן לעשות תחרות מקדימה, ואז לבחור מבין כל העיצובים שיוגשו לכם. כמו כן האתר מציע החזר כספי מלא תוך 60 יום מיצירת הפרויקט, בתנאים מסוימים, כך שהרוכשים מוגנים בכל עסקה. בהקשר זה ראוי לציין שיותר מ-100,000 עסקים בכל רחבי העולם היו שבעי רצון מהתוצרים – ביניהם בית הספר לעסקים בהרווארד, חברת Hi Tec בבריטניה ועוד.

מעבר לאתר: designcrowd.com

מייפל (mayple.com)

צריכים מומחה בקידום ממומן? או אולי איש SEO מקצועי? רוצים קמפיין ממיר ואיכותי בטאבולה או בהדסטארט? מייפל היא חברה ישראלית המציעה פלטפורמה בינלאומית של פרילנסרים בתחום השיווק בלבד.

במקום להתפזר על עשרות או מאות תחומים כמו פייבר או אפוורק, מייפל החליטה להתרכז אך ורק בעולמות השיווק. המחירים לרוכשים ניתנים לקביעה לפי צרכים משתנים, כאשר כל תמחור מגיע עם רשימת המשימות הכלולות במחיר. כאן המקום לציין שהמחירים לא זולים, מכיוון שרוב הפלטפורמה פונה בעיקר ללקוחות בחו"ל (אבל גם לקוחות ישראלים מתקבלים בברכה כמובן).

כמו כן הייחוד של מייפל הוא שלא כל פרילנסר מתקבל לאתר. צריך לעבור מבחן קצר וכן ריאיון עם אנשי הפלטפורמה. רק אם נמצאתם מתאימים תוכלו להשתלב בקהילת הפרילנסרים הייחודית של מייפל. זה מבטיח לרוכשים 100% עבודה איכותית.

מעבר לאתר: mayple.com

אנשים לפי שעה (peopleperhour.com)

"מפריכים את מודל העבודה המיושן של 6 עד 9" – כך כתוב בעמוד האודות של "אנשים לפי שעה". אומנם תסכימו איתנו שהשם הזה קצת הזוי, אבל עד כה 1.2 מיליון עסקים השתמשו בשירותיהם של 2.5 מיליון פרילנסרים, שקיבלו יותר מ-100 מיליון אירו במצטבר מיום הקמת החברה ב-2007 (רובם באירופה ובאנגליה, יש לציין).

כל זה מתרחש במסגרת פלטפורמת פרילנסרים בינלאומית, הכוללת מאות קטגוריות לבחירה במגוון תחומים – עיצוב, טכנולוגיה, כתיבה, שיווק, וידאו, עסקים, מוזיקה ועוד. האתר מאפשר לנהל יומן מעקב שלם אחר כל פרויקט, כולל חשבוניות, קבצים ועוד. כמו כן ניתן לנהל שיחות וידאו עם הפרילנסרים בתוך הפלטפורמה עצמה – פיצ'ר ייחודי שלא קיים ברוב זירות הפרילנסרים האחרות.

מעבר לאתר: peopleperhour.com

 

99 עיצובים (99designs.com)

עוד אתר פרילנסרים מוביל בתחום העיצוב – החל מעיצוב לוגואים וכלה בעיצוב בגדים. גם פה, בדומה לאתר דיזיין קראוד, ניתן ליצור תחרות בין הפרילנסרים – ואז לבחור את העיצוב המנצח.

התמחור משתנה ויכול להתחיל מ-299 דולר לתחרות עיצוב, או לפי אחת מארבע חבילות תמחור קבועות:

חבילת ברונזה – 299 דולר ל-30 עיצובים ופיצ'רים נוספים.

חבילת כסף – 499 דולר ל-60 עיצובים ופיצ'רים נוספים.

חבילת זהב – 889 דולר ל-90 עיצובים ופיצ'רים נוספים.

חבילת פלטינה – 1,299 דולר ל-90 עיצובים ופיצ'רים נוספים.

כמו כן ניתן להזמין שירותי עיצוב מותאמים אישית עבור סוכנויות ועסקים גדולים (חבילת פרו).

מעבר לאתר: 99designs.com

אקס פלייס (xplace.com)

זירת פרילנסרים ישראלית הפועלת ומוכרת בעיקר בקרב ישראלים, וככל הנראה גם הגדולה והפעילה ביותר בישראל. הרישום לפרילנסרים הוא כמובן בחינם, אך כדאי לדעת שכל עוד אתם נשארים בגרסת החינם – החשיפה שלכם כפרילנסרים מוגבלת.

כדי שיזרמו אליכם עבודות במידה סבירה ומעלה, יהיה עליכם לשלם כסף (בניגוד למחפשי פרילנסרים, שיכולים לפרסם הצעות עבודה בחינם):

חבילת מומחה – 99 שקל לחודש אחד.

חבילת מומחה מוסמך – 267 שקל לשלושה חודשים.

חבילת קורפורייט – 828 שקל לשנה.

מעבר לאתר: xplace.com

אודות הכותב
אייל רחמים
אייל רחמים

בעל ניסיון של 14 שנים בשיווק דיגיטלי ו11 שנים בקידום אתרים, יזם דיגיטלי, מנכ״ל דיגיטאץ׳ – חברה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מרצה במכללה למנהל, והבעלים של הבלוג seolinks.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?