כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
איך לקדם אתר חנות בשופיפיי
קידום חנות בשופיפיי

איך לקדם אתר חנות בשופיפיי

לפני שבועיים וחצי פנתה אליי חברת תכשיטים שברשותה אתרי מכירות בשופיפיי. ביקשו שאבצע אופטימיזציה בסיסית לאתר בשביל שיעלה בחיפושים הקשורים לשם האתר.  בשבילי זאת הייתה היכרות 5/6 עם מערכת הניהול של פלטפורמת הסחר של Shopify קצת לפני שאסביר אילו גורמים מרכזיים עשויים לסייע לחנות שלכם להגדיל את כמות הכניסות האורגניות ולמעשה למכור יותר.

בעידן שבו הכול מתבצע דרך האינטרנט, הנכס הנדלני של אתרים רבים הוא דירוג גבוהה בגוגל, ברור שישנם מרכיבים נוספים ורבים להצלחה עסקית של מכירות באינטרנט מחיר, נוחות, משלוח מהיר, אמינות וכולי.

רקע כללי:

מערכת השופיפיי התחילה בכלל כחנות מכוונת למכירת מוצרים של סנואובורד, כאשר הבעלים החליט לפתח פלטפורמה מסחרית מבוססת Api של קוד פתוח, הוא הנגיש את אפשרויות הפיתוח דרך החנות של המערכת ניתן להגיע לשם בלחיצה כאן: app.shopify כיום המערכת מכילה מוצרים בעשרות מליארדים והולכת וצוברת תאוצה. זו בדיוק הסיבה שהחלטתי לכתוב טיפה על פעולות בסיסיות של אופטימיזציה לאתר, בצורה שתסייע לכם לשפר את הנראות שלכם בגוגל.

הערה קטנה: ברור לגמרי שלא מספיק ברוב המקרים בפעולות אלו ויש צורך גם בבניית פרופיל קישורים וגם באופטימיזציית תוכן שרלוונטית באמת לכוונת המשתמש, שיפור חווית משתמש ובעבודת קידום אל מקדם אתרים בשביל לקצור פירות של ממש.

קידום אתרים הוא שם כולל לסדרת פעולות המאפשרת לכל בעל אתר באינטרנט להגביר את נראות האתר שלו בתוצאות החיפוש של גוגל ושל מנועי חיפוש אחרים, וכך להגדיל את זרם הגולשים הנכנסים לבקר באתר. באופן דומה, גם בעלי חנויות מקוונות, כגון שופיפיי (Shopify), יכולים לעשות אופטימציה לאתר מזווית של  קידום אתרים על מנת להגדיל את מספר המבקרים בחנות שלהם, וככל שיש יותר מבקרים בחנות כך גדל הסיכוי להגדיל את שורת ההכנסות.

יש בעלי חנויות מקוונות שיבחרו באפשרות של קידום ממומן, וזו בהחלט אפשרות טובה; אולם אפשרות נוספת שאין להתעלם ממנה היא זו של הקידום האורגני במנועי החיפוש, שכן יש לה מספר יתרונות חשובים – כגון הופעת קישור במקומות שמודעה ממומנת לא תופיע בהן – אולם לא רבים בוחרים להשתמש בה.

מדוע בעלי חנויות מקוונות לא משקיעים בקידום החנות שלהם בגוגל?

 • רוב בעלי החנויות הם אנשים עסוקים. זה עתה הם סיימו לבנות אתר בשופיפיי, למשל, כלומר ביצעו מחקרי שוק מעמיקים, השקיעו בעיצוב המוצרים והאתר, כתבו תוכן מעולה, בדקו כל פרט ופרט בחנות שלהם בשבע עיניים ואז חזרו ובדקו אותו שוב ושוב… למי בכלל יש פנאי לחשוב על דברים כמו קידום אתרים, תגיות כותרת, תיאורי מטא וכדומה?קידום חנות בשופיפיי

במקרים מסוימים האסימון נופל לאחר מספר שבועות, כאשר בעלי החנויות מבינים שהם לא קוצרים את הפירות כפי שציפו. אז הם מתחילים ללמוד את תחום קידום האתרים, משקיעים בקריאת מאמרים, מתייעצים עם מומחים, חוקרים מילות מפתח וכן הלאה, ובאופן כללי מפנים משאבים רבים ללמידה מזורזת של התחום, אולם נוטים לשכוח את אבני הבניין הבסיסיות של התחום ולכן אינם מבצעים את קידום האתר באופן יעיל. יחד עם העובדה שהתוצאות של קידום אתרים, גם אם הוא נעשה על ידי איש מקצוע מנוסה, ניכרות רק לאחר תקופת מה – בעלי החנויות הללו עשויים להרים ידיים במהרה.

 • יש גם מי שמבינים את החשיבות של קידום חנות בשופיפיי, אבל פשוט לא יודעים איך עושים את זה נכון: על מנת למשוך לחנות המקוונת שלכם את קהל הלקוחות המתאים, עליכם לחקור היטב תחומים כמו מילות מפתח, זנב ארוך, תגיות כותרת ותיאורי מטא. אם לא תחקרו היטב, למשל, את מילות המפתח שבהן אתם מתמקדים, אתם עלולים להזמין לחנות שלכם קונים שאינם רלוונטיים לכם כלל, כלומר בזבזתם את המאמצים שלכם לריק.

אז איך לקדם את החנות הוירטואלית שלכם? מה לגרום לגוגל לדרג אותה גבוה ככל האפשר בתוצאות החיפוש? מדובר בתורה שלמה שנמצאת בתהליך מתמיד של שינוי ופיתוח, אולם להלן יובא לפניכם מדריך קצר ובו מספר טיפים של קידום חנות בשופיפיי או כל חנות אונליין ברשת.

למצוא חן בעיני גוגל

לגוגל יש אלגוריתם מסובך, ואם לא די בכך שהוא כולל עשרות פרמטרים שונים, הם גם משתנים בתדירות גבוהה למדי. עם זאת, ככל שהחנות שלכם תהיה תואמת יותר לאלגוריתם הזה כך הדירוג של האתר בתוצאות החיפוש הרלוונטיות יהיה גבוה יותר; ואם אתם רוצים להתאים את החנות לאלגוריתם, עליכם להתמקד בשלושה דברים בסיסיים:

 • מילות חיפוש איכותיות
  הדירוג של גוגל את האתר מתבצע על בסיס מילות מפתח שמופיעות הן בתוכן עצמו והן בתגיות. ככל שמילות המפתח איכותיות יותר, כך משתפר הדירוג בתוצאות החיפוש. איך משיגים מילות מפתח באיכות גבוהה? דרך אחת היא להתחיל להקליד בשורת החיפוש של גוגל מילה רלוונטית מסוימת ולבחון את ההשלמה האוטומטית המוצעת.
 • תוכן מעולה
  השקיעו בכתיבת תוכן איכותי, אינפורמטיבי שימושי, רלוונטי ובעל ערך אמיתי למשתמש. האלגוריתם של גוגל יודע לזהות תוכן דל שנכתב רק כדי למלא מקום בעמוד, ולעומת זאת יודע לתגמל תוכן איכותי, מעמיק וכתוב היטב.
 • קישורים איכותיים
  קישורים שמסייעים לאתר שלכם לשפר את מיקומו בתוצאות החיפוש של גוגל הם קישורים שרלוונטיים לשירות או למוצר שלכם ומובילים מן האתר שלכם לאתרים אחרים, מאתרים אחרים לאתר שלכם או בתוך עמודים פנימיים באתר. מומלץ להשתמש בהם בתדירות סבירה (ולא בתדירות מועטה או דחוסה מדי), ולוודא שכל קישור מוביל לעמוד קיים ולא להודעת שגיאה או לעמוד לא נכון.

קידום חנות בשופיפיי

לאחר שהובהרה החשיבות של פעולות קידום חנות בשופיפיי, אלה הנקודות אליהן עליכם להתייחס על מנת לשפר את דירוג החנות שלכם בתוצאות החיפוש.

אופטימיזצייה לאתר

בשביל לשפר תיאור עמוד, תיאור אתר, כתיבת דיסקרפשיין נכון לאתר אני ממליץ להוריד את התוסף החינמי הזה ניתן בלחיצה כאן: תוסף seo חינמי לאתר שופיפיי דרך התוסף ניתן בפשטות לשפר תיאור עמוד להוסיף תבלין של  דיסקרישפיין שיעלה את CTR שלכם ויכניס יותר גולשים, וכמובן לשנות url לידידותי יותר.

די מזכיר את התוסף המצויין Yoast רק בגירסא רזה יותר:

לפני שיפור title באתר שופיפי למוצר

מילות החיפוש

על מנת למשוך לחנות שלכם את קהל הגולשים הנכון, זה שיש לו את הפוטנציאל הגבוה ביותר להפוך לקהל לקוחות, עליכם להבין בדיוק מה הלקוחות מחפשים. לשם כך עליכם לבצע מחקר מילות מפתח בשני צעדים חשובים: האחד הוא ליצור רשימה של ביטויים רלוונטיים עיקריים שהגולשים עשויים להקליד בשורת החיפוש של גוגל, והשני הוא להתמקד במה שמכונה אינדקס סמנטי לטנטי (LSI), כלומר ביטויים שקשורים לאותן מילות מפתח עיקריות ואשר לוקחים בחשבון לא רק את מה שהוקלד בשדה החיפוש אלא גם את כוונת המשתמש.

ארכיטקטורת האתר

לארכיטקטורת האתר יש חלק מכריע בכל הקשור לדירוג החנות בגוגל (ולמעשה גם בכל מנוע חיפוש אחר), והכוונה היא לדרך שבה התוכן שלכם מאורגן: האתר צריך להיות נוח לניווט ופשוט להבנה, כך שכל גולש יוכל להתמצא ברחבי החנות בנחת. במילים אחרות, ככל שמבנה החנות יהיה "שטוח" יותר, כלומר עם פחות שכבות עומק שבהן הגולשים יכולים לאבד את דרכם, כך תרוויחו פעמיים – הן הגולשים ייהנו מחוויית שימוש חיובית יותר והן גוגל יוכל לסרוק את האתר ביתר קלות.

קישורים חיצוניים

פרופיל מגוון של קישורים שמובילים מאתרים אחרים אל החנות מאפשר לגוגל להעריך מספר מאפיינים חשובים של החנות, בהם האמינות והסמכותיות שלו. ככל שיותר קישורים מובילים אל החנות שמקורם באתרים ותיקים, גדולים ואמינים, כך הדירוג שלו ישתפר. גם הכיוון ההפוך נכון: אם אף אתר לא מקשר אל החנות, ולחלופין אם מי שמקשרים אליו הם בעיקר אתרים מפוקפקים, דירוגו עלול להיפגע.

קידום חנות בשופיפיי און-פייג' (On-Page)

על מנת שתהליך קידום החנות יהיה אפקטיבי ככל האפשר, עליכם לבצע אופטימיזציה של כל עמוד מבחינת טקסט, תמונות וסרטונים. כלומר, לא רק לדאוג לקישורים מאתרים אחרים שיובילו אל החנות (אוף-פייג') אלא גם לבצע סדרת פעולות על גבי החנות עצמה (און-פייג'), כגון ייעול התגיות שבהן אתם משתמשים, תיאורי מטא, כותרות וכדומה.

קידום אתרים טכני

לא צריך להיות מהנדס מדופלם או מתכנת מנוסה כדי להקל על גוגל את פעולת סריקת האתר מבחינה טכנית, כזו שלאו דווקא קשורה לתוכן של העמודים השונים. לשם כך ניתן להיעזר בכלים שונים הזמינים ברשת לשימוש חופשי (חלק בחינם, חלק בתשלום) או באיש מקצוע. כלים אלה, דוגמת SEO Image Optimizer או Plug in SEO, יכולים לאתר בעיות טכניות שונות ברחבי האתר הקיים ולהציע הצעות לפתרון.

שיווק תוכן עבור חנות מקוונת

כמו כל אתר מסוגים אחרים, גם חנות מקוונת צריכה לגבש לעצמה אסטרטגיית שיווק תוכן שתמצא את קהל היעד שלה בכל מקום שבו הוא נמצא, בין אם באתר עצמו או ברשתות החברתיות. כך למשל ניתן ליצור סרטוני הדרכה, להציע מענה לשאלות נפוצות, להציג תמונות מרהיבות או לכתוב מאמרים אינפורמטיביים ומעמיקים בעלי ערך לקורא – ואת כל אלה מומלץ לתכנן מראש לפרטי פרטים עוד טרם היציאה לדרך. כך תתקבלנה תוצאות טובות יותר מאשר אם תייצרו תוכן ללא אסטרטגיה מובנית או תנסו ליצור אותה תוך כדי תנועה.

יצירת תוכן מעולה

נושא התוכן כבר הוזכר לעיל כבר מספר פעמים, אולם לעולם לא ניתן להפריז בחשיבותו שכן זהו המפתח לקידום חנות מקוונת, להנעת גולשים אל תוך החנות ובניית קהל לקוחות נאמן. איך כותבים תוכן מעולה? פשוט מאוד: כותבים אותו באופן קריא, ברור ונטול שגיאות שיובן לכל גולש ולא רק לאנשי מקצוע מהתחום; נמנעים מכתיבת גוש גדול של טקסט ומשתדלים "לשבור" אותו לפסקאות, לכותרות ולמשפטים; כוללים בו מילות מפתח חשובות ומוודאים שהתוכן ידידותי למובייל, כלומר מותאם למסכים של סמארטפונים וטאבלטים.

הכנסת אורחים

אפרופו יצירת תוכן מעולה, למה רק בחנות שלכם? אם אתם מתמצאים היטב בתחום שבו אתם עוסקים, למה שלא תכתבו פוסט אורח באתר של מישהו אחר שמשיק לענף שבו אתם פועלים או משלים אותו? בעלי האתר האחר ייהנו מתוכן איכותי, מקצועי וכתוב היטב, בעוד שאתם תיהנו מקישור שיוביל מהאתר האחר אל החנות שלכם. כך לכל הפחות תיהנו מגיוון בפרופיל הקישורים שלכם, ובאופן פוטנציאלי יש לפוסטים-אורחים כאלה כדי להאיר אתכם באור אמין וחיובי יותר.

קידום חנות בשופיפיי – סיכום

חנות מקוונת אמנם עשויה להיות מעט יותר סבוכה לתפעול מאשר סוגי אתרים אחרים, אולם מבחינת קידום אתרים אין הבדל ממשי בינה לבין בלוג או אתר עסקי. מצד אחד עליכם לספק לכל משתמש חוויית משתמש משובחת על מנת לזכות באמונו ולעודד אותו לרכוש מוצר או להזמין שירות; מצד שני אתם צריכים לבצע תהליך קידום אתרים אפקטיבי. שני הנושאים הללו לא תמיד חופפים, לעיתים אף נוגדים זה את זה, והאיזון ביניהם עשוי להתגלות כאתגר לא קטן, אולם בעזרת ההצעות שהובאו להלן, כמו גם טיפים נוספים וכלי קידום אתרים שניתן למצוא בחיפוש פשוט ברשת, תוכלו גם אתם להיות החנות המקוונת הבולטת ביותר בקניון האדיר של הרשת.

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?