כניסת לקוחות
Phone Link Icon 072-3310701
Lang Icon EN
תבניות וורדפרס
תבניות וורדפרס

תבניות וורדפרס

למרות העובדה שאנו לא בונים אתרים עם תבניות ומעדיפים לעצב אותם בצורה מותאמת אישית ולפתח "מאפס" על בסיס תשתית וורדפרס ברור כי גם אני לא יכול להתעלם מהשוק הענקי של עיצוב אתרים באמצעות תבניות מוכנות מראש. במאמר זה אסקור את היתרונות והחסרונות בשימוש בתבניות מוכנות ואתן את הטיפים שלי לשימוש חכם ומושכל בהם.

אז מה זה בכלל תבניות לוורדפרס?

כעיקרון תבנית וורדפרס היא אוסף של קבצים הכוללים קבצים עיצוב, תמונות, JavaScript וכו' אשר ביחד מרכיבים את הבסיס שעליו מערכת ניהול התוכן (וורדפרס) בעצם מתיישבת. כלומר, התבנית בעצם יוצרת את העיצוב של האתר בהתאם לסוגי התכנים השונים שבו. כיום יש אינסוף תבניות וורדפרס להורדה חינמית או תבניות פרימיום בתשלום. 

חשוב לזכור – באופן דיפולטיבי כל אתר וורדפרס "חייב" תבנית כדי לייצר את העיצוב המתאים לתוכן ולכן הבחירה היא לא בין תבנית או לא תבנית אלא בחירה בין תבניות שונות.

מה ההבדל בין תבנית וורדפרס ( Theme ) לתבנית Template?

**סופר חשוב** 

קבצים מסוג טמפלטים הם עיצובים מוכנים לעמודים מסוימים או למקטעי עמודים כך שהם לא משנים באופן גורף את כל העיצוב של האתר שלכם ואינם מחליפים את קבצי הTheme.  יש המון טמפלטים יפים ברחבי הרשת אבל זכרו שהם אינם תבניות.

כעיקרון, תבניות מסוג Theme משנות באופן גורף את הפוטר, הדר, סיידברים, תגובות וכל חלק שאמור להיות מעוצב באתר שלכם. 

יתרונות של תבניות וורדפרס

ישנם יתרונות מאוד ברורים לתבניות וורדפרס שהופכים את השימוש בהם לנפוץ במיוחד.

קלות שימוש – לכל מי שלא יודע תכנות מדובר בהצלה של ממש. תבניות איכותיות עם פייג' בילדר מתאים בסגנון אלמנטור יכול להפוך כל יזם או משתמש רגיל למעצב אתרים סבירים בהחלט.

חיסכון בזמן- תבניות חוסכות המון זמן של עיצוב, פיתוח , תחזוקה וכל מה שצריך מסביב לפיתוח אתרים ותחזוקה שלהם. 

מחיר- בהמשך ישיר לסעיף הקודם, המחיר של פיתוח אתר באמצעות  תבנית זול משמעותית לעומת מחירים של בנייה יסודית.

תמיכה- לרוב תבניות הפרימיום יש תמיכה די טובה המאפשרת לכם להיות בראש רגוע לגבי הקבצי פיתוח המרכזיים של האתר. 

חסרונות של תבניות לוורדפרס

חוסר ייחודיות – לרוב, תבניות טובות נמצאות בשימוש רב ברחבי הרשת מה שמקשה על יצירת בידול ברמת העיצוב.

מהירות אתר- ככל שהתבנית יותר עמוסה או לחילופין לא בנויה טוב ועמוסה באלמנטים כך המהירות של האתר תיפגע בהתאם. 

תקלות- פעמים רבות דווקא תבניות יכולות להוביל אתכם לתקלות לא צפויות כמו התנגשות בין קבצי הליבה של התבנית לתוספים בוורדפרס.

שליטה- שאתם בונים אתר וגם את התבנית שלו יש לכם שליטה מלאה מהרגע הראשון על הפיתוח התקין והתהליך המלא. כאשר אתם רוכשים תבנית או משתמשים בתבנית מוכנה חינמית אתם למעשה תלויים בחברה שמכרה לכם אותה שתמשיך לספק עדכוני אבטחה חשובים ועדכונים לאורך השנים.

תבניות וורדפרס מומלצות

בספרייה של וורדפרס ניתן למצוא אינספור תבניות בעלות דירוגים גבוהים. עם זאת, התבניות הטובות באמת נמצאות במרקטפלייסים ברחבי הרשת. 

ספריית וורדפרס

Theme Forest 

תוכלו למצוא אלפי תבניות פרימיום ולבחור מבין הקטגוריות השונות באמצעות כלי המיון החכם שלהם. חשוב להסתכל על הדירוגים של בית התוכנה שהוציא את התבנית מעבר לדירוגים של התבנית עצמה. מוזמנים להתרשם בעצמכם באתר הרשמי שלהם. 

תבניות וורדפרס

בשימוש בפלטפורמה הזו חשוב מאוד לקרוא את תנאי חידוש התמיכה שהם לרוב נגמרים אחרי חצי שנה.

תבנית Hello

תבנית חינמית מבית אלמנטור מהירה במיוחד שמתאימה בצורה מיטבית למי שמתמש בפייג' בילדר שלהם. פחות מומלצת למשתמשים מתחילים לגמרי אבל בהחלט מתאימה לכאלו עם ניסיון מינימלי בעבודה עם וורדפרס ואלמנטור. 

Template Monster

שוק של תבניות עיצוב מוכנות לרוב  ( Templates) המאפשר בחירה ממבחר אינסופי של עיצובים יפהפיים.  שימו לב- חשוב לשים לב למשך האחריות והתמיכה גם פה. 

לאתר הרשמי לחצו כאן.

template monster

שאלות ותשובות על תבניות וורדפרס

מה ההבדל בין תבניות פרימיום לתבניות חינמיות?

ההבדל המרכזי בין תבניות חינמיות לבניות פרימיום העולות כמה עשרות דולרים לרוב היא כמות העדכונים, הפיצ'רים ואלמנטים נוספים שהופכים את התבניות פרימיום לאופציה המועדפת עליי. נכון, תמיד תוכלו למצוא תבנית חינמית טובה אבל תחשבו שבסוף אתם זקוקים למערך תמיכה הולם ולכן תשלום עבור תבנית פרימיום הוא בגדר המלצה מחייבת במיוחד אם אתם בונים אתר שהוא מעבר לבלוג אישי.

איך לדעת באיזה סוג תבנית אתר מסוים משתמש?

ראיתם אתר יפה ואתם חושדים שהוא משתמש בתבנית וורדפרס? רוצים לרכוש את התבנית הזו? תוכלו פשוט להיכנס לאתר הזה – https://www.wpthemedetector.com/ ולבדוק מהי התבנית שהאתר שבו ביקרתם משתמשים. 

וורדפרס דטקטור

למה אנחנו לא עובדים עם תבניות?

האמת היא שאנחנו מתרכזים בבנייה של אתרים גדולים ומשמעותיים יותר לחברות גדולות בארץ ובעולם ולכן הפתרון פחות מתאים לנו. עם זאת, אנחנו כן משתמשים בתבניות לעיתים עבור לקוחות המעוניינים באתר תמיכה נוסף או בפתרון זול משלים לפרוייקט אחר.

כמה עולה תבנית וורדפרס?

תבנית מסוג Theme עולה ברוב האתרים בטווח שבין 39$ ל129$ ותבניות עיצוב מסוג Template עולות באזורים שבין 29$ ל79$.

 

קידום אתרים בגוגל למעלה
מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?