קבל דוח בחינם
כניסת לקוחות
Phone Link Icon 050-8127373
Lang Icon EN
Bard Ai
Brad

Bard Ai

אתמול, ה – 06/02/2023 גוגל שיחררה הודעה רישמית שבה סיפרה על אחת הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר עליהן החברה עובדת כרגע. לפי גוגל, הם עובדים על טכנולוגיה ה-Ai שלהם כבר 6 שנים והם מאמינים שבקרוב יוכלו להודיע שהמשימה הושלמה: 'לארגן את כל המידע העולמי ולהפוך אותו נגיש ושמיש לכולם.

אז הכירו את בארד (Bard)

לפי גוגל המטרה של בארד היא לשלב בין הכוח, האינטלגיציה, והיצירתיות של מודל השפה של גוגל עם כמות הידע שקיימת בעולם. בארד מסתמך על טכנלוגיה מהאינטרנט כדי לספק תגובות טריות ואיכותיות. בארד יכול לספק תשובות בכל נושא שרק נרצה. יכול לעזור לפתח לנו את היצירתיות, יכול להסביר לנו תגליות חדשות של נאסא, או סתם לקבל תרגילים שישפרו את הכישורים שלנו בתחומים שנבחר.

לפי גוגל השחרור הראשון יהיה של גרסה מצומצמת יותר שבה יוכלו לוודא בחברה שאכן התגובות של בארד הן באיכות גבוהה, בטוחות, ומתכבות עם המציאות.

שימוש ביתרונות ה-AI בעולם האמיתי

מטרה נוספת של גוגל היא להתשמש ביתרונות של ה-AI בעולם האמיתי. למה הכוונה? הדוגמא שגוגל מביאים היא שרוב האנשים פונים אל מנוע החיפוש שלה בכדי לקבל תשובות לשאלות מהירות ופשוטות כמו 'כמה קלידים יש בפסנתר?' אבל לאחרונה ניתן לראות עליה משמעותית גם בשאלות נכנסות לעומק הקורה כמו 'האם קל יותר ללמוד לנגן בגיטרה או בפסנתר וכמה תרגול נדרש?' כדי להבין מה באמת נדרש מאיתנו בנושאים מיני זה עשוי לקחת המון זמן, ולרוב אנשים רוצים לחקור מגוון רחב של דעות ונקודות מבט.

ברגעים כאלו, לפי גוגל, השימוש ב-AI עשוי להיות מכריע. ה-AI יכול לנתח תבונות לשאלות כאשר אין תשובה אחת נכונה, ולדבריהם נראה בקרוב איך ה-Ai משתלב בתוצאות החיפוש של גוגל ומספק תשובות לשאלות מורכבות – ובאופן כללי פשוט ייתן לנו לראות את התמונה הגדולה וללמוד יותר בעזרת האינטרנט.

למעשה הבשורה היא שטכנולוגיות ה-AI תשתלב בקרוב מאוד במנוע חיפוש של גוגל!

להקל על מפתחים בעזרת ה-Ai

חזון נוסף שגוגל חושפת במאמר שהיא מפרסמת בנושא הוא הרצון שלהם להקל על מפתחים בבניית מודלים ויישומים חדשים.מתחילת מרץ גוגל תתחיל לתת למפתחים ולארגונים לנסות את ה- Generative Language API, עם הזמן גוגל מתכננת ליצור חביות של יישומים חדשניים יותר עם AI. הם מבקשים שמפתחים יישארו מעודכנים כי עשויות להגיע עוד חדשות בקרוב!

ומה עם ה-ChatGpt?

אז האמת שעוד מוקדם לקבוע מה יהיה דינה של טכנולוגיית ה-AI של איילון מאסק, אבל אפשר להגיד בקלות שכדי להתמודד עם גוגל ה-ChatGpt יצטרך לספק ערך מוסף נוסף שלא קיים כרגע בפלטפורמה של גוגל. אבל התחרות תתחיל בקרוב מאוד, ואנחנו כבר מחכים לראות מה יוליד יום

לסיכום,

נראה שבכל העולם דרוכים ומוכנים לתשובה של גוגל למהפכה שהוליד ה-ChatGpt, ואנחנו כמובן נישאר עם אצבע על הדופק ונשאיר אתכם מעודכנים.

אודות הכותב
רועי זוליכה
רועי זוליכה

מחלקת קידום אתרים Seolinks, סטונדט שנה שלישית למשפטים וכלכלה באוניברסיטה העברית, חובב טיפוס, קריאה וכדורגל.

קידום אתרים בגוגל למעלה

רוצים יותר כניסות לאתר?

מדריך ללימודי קידום אתרים
רוצים שאבדוק לכם את האתר?