סמכות אתר

מהי סמכות אתר? ואלו פעולות יסייעו לכם להגדיל את סמכות האתר?

סמכות אתר או במונח הנפוץ יותר באנגלית Domain Authority, היא הכוונה לרמת ה – "תפיסה" של מנועי החיפוש ובראשם גוגל לסמכות ומיהמנות האתר בתחומי עניין רלוונטים לאתר.

אתרים סמכותיים ניתן לראות כסגנון של ויקיפדיה, אתרי חדשות מובילים בישראל, אתרים ממשלתיים, אתרי עמותות וגם אתרים בתחומים שונים שצברו סמכות בתהליך קידום אתרים נכון.

גורמים עשויים לסייע לכם להגדיל את סמכות האתר?

  1. תוכן איכותי

בחרתי את הפרמטר הזה, מאחר ובשנתיים האחרונות במיוחד עקב עדכוני פנדה שונים, אמינות התוכן לגולש, הערך המוסף של התוכן, נוחות הקריאה ועוד פרמטרים נוספים של רמת כתיבה עשויים לשדרג את סמכות האתר.

  1. קישורים חיצוניים

כשיש איש מקצוע או חברה שהרבה ממליצים עליה אנו היינו נוטים לסמוך עליה גם וכך גם גוגל נוהג, כאשר ישנו אתר סמכותי, הוא נהנה מקישורים מפנים, מאתרים נוספים, רשתות חברתיות, חיפושים ישירים ועוד.

  1. וותק

כן גם לנתון הזה יש משקל, בדיוק כמו בעולם העסקים, הנתייה שלנו לסמוך על עסקים בעלי וותק, כתבתי על זה מאמר איזה כיף לקדם אתר וותיק, עדיין גוגל ציינו במפורש שישנם תחומים מסויימים שיש לאתרים חדשים יכולת להתברג בתוצאות החיפוש בתחומים תחרותיים (סיבות של רלוונטיות, השקעה והתמדה בטווח קצר ועוד) ולכן זהו עוד פרמטר חשוב אבל לא היחידי.